Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Bana sanki çok uzun zaman önceymiş gibi geliyor, haftada en az iki kez kendimi WarCraft oynamak için en iyi arkadaşımın evine davet ederdim. Bütün bu kuşbakışı gerçek zamanlı savaş stratejisi olayına tamamen kapılmıştım. Kısa sürede savunma dizilişlerinin ustası oldum. Daha sonra Command & Conquer geldi. Tamam, ama bir şekilde benim için bağımlılık yapıcı değildi (aynı zamanda hile yapmanın neredeyse imkansız olmasının da bir faydası olmadı!). Bundan sonra, selefine göre biraz daha karikatürize görünen ancak daha az bağımlılık yapmayan WarCraft 2 ve türünün tek örneği kahramanlar da dahil olmak üzere çok sayıda yeni karakter, çok hoş bir değişiklikti. Onu daha da iyi yapan şey, yerleşik harita düzenleyici özelliği ve pastanın üzerine krema koymanın ötesinde - daha çok pastanın tamamen yeni bir katmanı gibi - şimdiye kadarki en eğlenceli, en bağımlılık yaratan çok oyunculu oyun olduğu gerçeğiydi.

  Daha sonra StarCraft geldi.

  WarCraft 2'de seçilebilecek iki yarış varken StarCraft'ta üç yarış var. Her WarCraft 2 karakterinin diğer ırkta eşdeğer karakteri olduğu yerde, StarCraft'ın üç ırkı o kadar farklı ve o kadar özenle tasarlanmış ki herhangi bir paralellik kurmak neredeyse imkansız. WarCraft 2'nin hikayesi son derece basitken ve Ork ve İnsan seferleri eş zamanlıyken (yani bunlar aynı hikayede, aynı anda gerçekleşen iki farklı bakış açısıdır), StarCraft'ın hikayesi bir bilim kadar zengin ve ayrıntılıdır. Anlaşmazlıklar, suikastlar ve kurulan ve bozulan ittifaklarla dolu bir roman. Dahası, StarCraft'ta kampanyaların belirli bir sırayla oynanması amaçlanıyor çünkü bunlar eş zamanlı değil, bu harika karmaşık hikayenin tamamen farklı bölümleri.

  StarCraft'ın çok oyunculu yönü hepsinin en iyi kısmıdır. StarCraft, WarCraft 2 gibi yerleşik bir harita düzenleyicisine sahiptir, ancak oyunun daha karmaşık olması nedeniyle kullanımı daha zordur. WarCraft 2'den farklı olarak StarCraft, 'battle.net'teki çevrimiçi StarCraft oyunlarının heyecan verici dünyasına katılmak için ihtiyacınız olan her şeyi (internet bağlantısı hariç) içerir.

  StarCraft'ı ilk kez başka bir arkadaşımın evinde sabah 1'den gece 3'e kadar oynadım. Neler olduğunu anlayamayacak kadar yorgun olduğumu ve oyunun tüm karmaşıklıkları karşısında şaşkına döndüğümü söylemem yeterli. Bir hafta sonra 'Bana StarCraft kopyanızı verin de çevrimiçi oynayabiliriz' dedim. Ve gerisi tarih. Bir kez daha söylüyorum, tıpkı WarCraft ve WarCraft 2'de olduğu gibi, stratejik saldırılarda pek iyi değilim ama savunma dizilişlerinde uzmanlaştım. Bir kez daha insanları kullanmayı tercih ediyorum; sanırım onların teknolojisini uzaylılardan veya Orklardan daha iyi anlıyorum. Blizzard, StarCraft ile bir zafer daha elde etti ve teknoloji geliştikçe ve insanların sabit diskleri büyüdükçe, bilgisayar oyunlarının birçok yönü de buna bağlı olarak gelişiyor: StarCraft daha iyi sese, daha fazla oyun içi sese, daha uzun bir hikayeye, daha iyi seviyeler arası grafiklere ve daha fazlasına sahip. -seviye videolar, daha fazla karakter, daha fazla yarış, inşa edilecek daha fazla bina, yapılacak daha fazla yükseltme vb.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
 • Konular: 2,572
 • Mesajlar: 4,509
 • Kullanıcılar: 10,035
 • Son Üye: dsadas
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst