Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • T
  Portallarla Düşünmek
  "Aha!" Tek oyunculu harekatta Portal 2'nin dokuz bölümünde ilerledikçe kendinize en çok söyleyeceğiniz kelime bu olacak. Bu test odaları veya bireysel bulmacalar o kadar akıllıca tasarlanmış ki, pes etmek üzereyken bulmacayı çözmek için kaçırdığınız mükemmel bilgiyi buluyorsunuz.

  Oyun, ilk oyundaki olaylardan birkaç yüz yıl sonra, askıya alınmış animasyondan uyandığınızda başlıyor. Aynı sessiz kahraman "Chell" olarak oynuyorsunuz ve yanlışlıkla GLaDOS'u (Genetik Yaşam Formu ve Disk İşletim Sistemi) uyandırırken Aperture Science tesisinden kaçma girişimi sırasında "Wheatley" adlı yapay bir kişilik çekirdeğinden kurtuluyorsunuz. Bu süreçte franchise'ın muhalifi. Sonunda başka bir dizi test odasından geçersiniz, ancak ikinci perdede işler ilginç bir hal alır, bunu bozmayacağım.

  İlk bölümün oynanışı çoğunlukla aynı kalıyor ve geliştirici Valve, işleri tazelemek için birkaç yeni öğe ekliyor. Öncelikle, Aperture Bilim Tesisi'nin ortamının uzun yıllardır harap olması nedeniyle sanat tarzı değişti. Aşırı büyümüş bitki örtüsü ve yıkık mimari de manzarayı tazeliyor. İtme ve İtiş jelleri, Gezinti hunileri, Hava İnanç Plakaları, Termal Cesaret Kirişleri gibi araçlar bulmacalara yeni bir karmaşıklık düzeyi ekler, ancak geliştirme ekibi sizi bu yeni unsurlarla tanıştırarak gerçekten harika bir iş çıkarıyor ve bunlarda ustalaşmanıza olanak tanıyor sana oynayacak yeni bir şey vermeden önce. Hepsi çok eğlenceli!
  T
  Grafik açısından, oyunun çalıştırıldığı on bir yıllık kaynak motoru, çoğunlukla sabit bir kare hızına sahip harika ışık efektleri ve animasyonlarla güncellenmeye devam ediyor, ancak yükleme bölgeleri kesinlikle kesilmelidir, özellikle de bu kadar geç bir oyun için. Konsol yaşam döngüsü. Stephen Merchant, Ellen McLain ve JK Simmons'ın seslendirdiği komik diyalogların da yardımıyla ses çalışması muhteşem. Bu gerçekten şimdiye kadar oynadığım en komik oyun!

  Oyun, eşit derecede uzun iki oyunculu İşbirliği modu (bu inceleme sırasında PlayStation Network'ün kapalı olması nedeniyle mevcut değildi) ve tek oyunculu hikaye modu boyunca geliştirici yorumlarıyla altmış dolarlık perakende satış fiyatına fazlasıyla değer. PlayStation 3 sürümü (Xbox 360 sürümü yerine tavsiye ettiğim), bilgisayarlarda daha önce konsollarda bulunmayan bulut tasarrufuna ve otomatik güncellemelere olanak tanıyan popüler bir hizmet olan Valve'ın SteamWorks desteğiyle birlikte gelir. İki kişi PS3'ten PC'ye veya Mac'e kadar çapraz platformda birbirleriyle oynayabilir, bu da eğlenceli bir bonus.

  Bu deneyimden çıkarılacak sonuç, yeniden tanıştığınız dünyanın atmosferidir. Oyun sizi ileri momentumun fiziğine dayalı bulmacaları çözme konusunda eğitiyor ve bu oyundan eskisinden daha akıllı hissederek ayrılmanıza olanak tanıyor. Her şeyden önce temel öncelik olarak izolasyon ve bilim temaları, bu yılın en iyi oyunlarından birinde oyun dünyasının duvarında yazılı bulacağınız çevresel hikaye anlatımına benzer şekilde arka plana kaydırılan küçük mesajlardır.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
 • Konular: 2,649
 • Mesajlar: 4,676
 • Kullanıcılar: 10,679
 • Son Üye: Aspect
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst