Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Her zaman büyük bir Resident Evil hayranı olduğumu söylersem yalan söylemiş olurum, ancak dördüncü bölüm hakkında bu kadar çok şey duyduktan sonra yaygaranın neyle ilgili olduğunu görmeye karar verdim. Hayal kırıklığına uğramadım.

  Oyunun bir süreliğine keyifli olacağını düşündüm ama uzun ömürlü olacağından emin değildim; İlgimi çekeceğini düşünmemiştim. On dakika oynadıktan sonra aslında sunduğu her şeyi gördüğümü varsayıyordum. Gerçeklerden daha fazla uzaklaşamazdım. Oyunun en güçlü noktası (inanın bana çok var) korku duygusu. Bu çok açık görünse de birçok oyun (Alone in the Dark, Eternal Darkness vb.) bunu başaramıyor. RE4'te zombi yok; hızlı, akıllı insanlarla karşı karşıya kalacaksınız (bazı ciddi derecede tüyler ürpertici canavarlardan bahsetmiyorum bile). Sürekli olarak hayatınız için mücadele ettiğiniz duygusu rakipsizdir, ancak ödüller de büyüktür. Muhteşem boss'lardan birini yendiğinizde alacağınız duygu yeterince ödüldür, ancak ilginizi UZUN bir süre boyunca canlı tutacak birkaç açılabilir öğe vardır.

  Kilidini açacak hiçbir şey olmasa bile önemli olmazdı; Oyunu bitirir bitirmez yeniden başlamak istediğimi fark ettim. Oyunun uzunluğu da muhteşem. Yaklaşık 20 saatlik uzunluğuyla aşırı uzun olmadan günlerce eğlence sağlar.

  Grafiklerden bahsetmeden bu kadar ileri nasıl gidebilirim? Eminim onlar hakkında her şeyi zaten duymuşsunuzdur; Bir video oyununda şimdiye kadar görülen en iyi ateş, mükemmel su ve olağanüstü karakter modelleri ve konumları, RE4'ü şimdiye kadarki en iyi görünümlü konsol oyunu haline getiriyor.

  Daha fazla ne söyleyebilirim? Seslendirme, video oyunlarından alışık olduğumuzdan çok daha iyi ve anlatının katılımına yardımcı oluyor. Ancak yapılacak en iyi şey oraya çıkıp oyunu kendiniz oynamaktır: Her ne kadar bunu hassas oyunculara önerebileceğimi sanmıyorum...
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

 • Konular: 2,566
 • Mesajlar: 4,496
 • Kullanıcılar: 10,002
 • Son Üye: daposts
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst