Valorant tüm ajanlar ve yetenekleri

Asyacuk

Level 1
Üye
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
16
Tepki
2

Astra

VALORANT ajanlar ve yetenekleri - Ajanlar nasıl oynanır?


Rol: Kontrol Uzmanı

Astra’ya ilk bakış: Gana’dan selamlayan Astra’nın yetenekleri, yıldızları kontrol etmek ve kozmosu kullanmakla alakalıdır. Valorant’a eklenen on beşinci ajandır ve oyundaki dördüncü kontrol uzmanıdır.

VALORANT’ta Astra nasıl oynanır?: Astra, iki benzersiz yeteneğe sahiptir. Biri her zaman tüm haritanın astral projeksiyonunu görmesini sağlar ve istediği yere yıldız yerleştirir. Sonrasında bu yıldızları dumanlara, sarsıntılara veya yerçekimi kuyularına dönüştürebilir. Bu da büyük bir avantaj sağlar.

Astra yetenekleri:

Q – Nova Darbesi

Nova darbesi patlatmak için bir yıldızı etkinleştirir. Nova darbesi hücumları kısa bir süre sonra patlayarak bölgesindeki tüm oyuncuları sersemletir.

E – Yıldız Bulutu

Astral Yolcu halindeyken yerleştirilen yıldızları Yıldız Bulutu (duman) oluşturması için etkinleştirir. Bir yıldızı Kozmik Çözünüm’le geri almak için (F) kullanılır. Geri alınan yıldızı belli bir süre sonra tekrar yerleştirebilirsiniz. Kozmik Çözünüm yıldızın yerinde kısa süreliğine sahte bir Yıldız Bulutu oluşturur.

C – Çekim Alanı

Astral Yolcu halindeyken yıldız yerleştirdiğinizde Çekim Alanı oluşturmak için yıldızı etkinleştirir. Etki alanı içindeki oyuncuları merkeze çeker ve ardından merkez patlayarak içerisindeki oyuncuları savunmasız hale getirir.

X – Astral Yolcu / Kozmik Ayrım

Yıldız yerleştirebileceğin Astral Yolcu haline geçmek için etkinleştirilir. Yerleştirilen yıldızlar daha sonra etkinleştirilerek Nova Darbesi, Yıldız Bulutu ve Çekim Alanı’na dönüştürülebilir. Kozmik Ayrım yeteneği hazır olduğunda Astral Yolcu halindeyken nişan alarak ve ateş etme tuşuna basarak iki konum seçmenizi sağlar. Seçtiğiniz bu iki nokta arasında sonsuz bir Kozmik Ayrım bağlantısı oluşur. Kozmik Ayrım mermileri engeller ve sesleri büyük oranda bastırır.

Yoru

Rol: Düellocu

Valorant’ın ilk Japon Ajanı Yoru, savaşta avantaj elde etmek için boyutları atlayabilir. VALORANT’a eklenen on dördüncü ajandır ve oyundaki beşinci düellocudur.

Valorant’ta Yoru nasıl oynanır?: Yoru’nun yetenekleri düşman oyuncuların arasına sızmasını sağlayarak ve görmelerini engelleyerek takımına üstünlük sağlayabilir.

Yoru yetenekleri:

Q: Kör Nokta

Kararsız boyutlu bir parçayı gerçeklikten koparmak için donatın. Parçayı fırlatmak için ateş edin, sert bir yüzeyle çarpıştığında ortaya çıkan bir flaşı etkinleştirir.

E: Çatkapı

Bir boyut geçidi küresi kullanmak için kullanılır. Küreyi ileriye doğru göndermek için ateş edin. Küreyi yerleştirmek için ALT. Atış’a basın. Kürenin bulunduğu konuma gitmek için etkinleştirin.

C: Fake At

Etkinleştirildiğinde ayak seslerini taklit eden bir yankı sesi çıkarır. Etkinleştirmek ve yankıyı ileriye göndermek için ateş edin. Bir yankıyı yerine yerleştirmek için ALT. ATIŞ’a bas. Devre dışı halde duran yanılsamayı etkinleştirmek için kullan butonuna basın.

X: Boyutlararası Geçiş

Boyutlararasını görebilen bir maske kuşandırır. Yoru’nun boyutuna geçmek için ateş etme tuşuna basın. Yoru’nun boyutundayken dışarıdaki düşmanlar sizi fark edemez ve onlardan etkilenmezsiniz.

Skye

Rol: Öncü

Skye Avustralya’dan geliyor ve doğayı savaşta ona yardım etmesi için çağırıyor. VALORANT’a eklenen Öncü sınıfındaki üç ajandan biridir.

Valorant’ta Skye nasıl oynanır?: Skye’ın yetenekleri ekibine savaş başlatırken ve hedefe doğru ilerlerken üstünlük sağlayabilir. Ayrıca etki alanı yeteneği ile düşmanları iyileştirebilir.

Skye yetenekleri:

Q – Av Peşinde

Bir Tazmanya kaplanı kuşanırsınız. Yırtıcıyı göndermek ve kontrolünü ele geçirmek için ateş edin. İleri sıçrar ve sarsıcı bir patlamayla patlayarak isabet eden düşmanlara hasar verir.​

E – Kılavuz Işık

Bir şahin kuşanırsınız. İleri göndermek için ateş edin. Şahini artı işaretiniz yönünde yönlendirmek için ateş tutun. Şahin uçuştayken onu isabet çalan bir flaşa dönüştürmek için tekrar kullanın. Bir düşmanın menzil ve görüş alanı içinde olup olmadığını onaylayın.

C – Doğanın Şifası

İyileştirici bir ziynet kuşanırsınız. Görüş hattınızdaki menzilde bulunan müttefikleri iyileştirebilirsiniz. Skye kendini iyileştiremez.

X – İzsürenler

Bir İzsüren figürü kuşanırsınız. En yakındaki üç düşmanın peşine düşecek üç tane İzsüren göndermek için ateş etme tuşuna basın. Bir İzsüren hedefine ulaştığında hedefin görüşünü kısıtlayıcı etkiler uygular.

Killjoy

VALORANT ajanlar ve yetenekleri - Ajanlar nasıl oynanır?


Rol: Gözcü

“Almanya’nın Dehası” olarak bilinen Killjoy, buluşlarını savaşta avantaj elde etmek için kullanan usta bir teknisyendir. Valorant’a eklenen lansman sonrası ikinci ajandır ve Gözcü sınıfındaki üçüncü ajandır.

Valorant’ta Killjoy nasıl oynanır?: Killjoy’un yetenekleri savunmaya yöneliktir. Kule, belirli giriş noktalarını tamamen kilitlemesine izin verirken, Alarmbot gelen bir itmeyi algılayabilir ve başlamadan önce engelleyebilir. Hem Nanoswarm hem de Lockdown nihai yeteneği, Killjoy’un birden fazla düşmanı bir hedefe karşı savunmasına izin verir.

Killjoy yetenekleri:

Q – Alarm Botu

Sınırlı bir yarıçap içindeki düşmanları avlayan bir bot konuşlandırın. Hasar verir ve savunmasız durum koşulunu uygular. Geri çağrılabilir.

E – Taret

180 derecelik bir koni içindeki düşmanlara otomatik olarak ateş eden bir taret konuşlandırır. Geri çağrılabilir.

C – Nanosürü

Bir Nanoswarm bombası fırlatırsınız. Yere düştüğünde rakiplerden gizlenir. El bombasını etkinleştirmek için F’ye basın ve menzildekilere ölümcül bir Nanobot sürüsü salın.

X- Tecrit

Tecrit cihazını devreye sokar. Cihaz geniş bir yarıçap içinde yakalanan tüm düşmanları yakalar, onları sersemletir ve hareketini yavaşlatır. Düşmanlar tarafından yok edilebilir.

Reyna

Rol: Düellocu

Meksika’dan gelen Reyna, belirli bir turun gidişatını anında değiştirmek için büyük bir tehdit oluşturuyor. Kendini iyileştirmesine ve soyut hale gelmesine izin veren yetenekleriyle Reyna Valorant’a eklenen ilk lansman sonrası ajandır ve dört Düellocu’dan biridir.

Valorant’ta Reyna nasıl oynanır? : Reyna’nın potansiyeli oyuncu performansına bağlı olarak çok yüksektir. Reyna’nın küreleri oldukça büyük avantaj taşımaktadır. Düşmanları kolayca dağıtabilen yetenekli oyuncular Reyna ile daha da avantajlı olacaklar.

Reyna yetenekleri:

Q – Sömür

Bir ruh küresi (öldürülen düşmanlar tarafından düşürülür) tüketin ve kısa bir süre içinde hızla sağlık kazanın.​

E – Azlet

Bir ruh küresi (öldürülen düşmanlar tarafından düşürülür) tüketin ve birkaç saniyeliğine dokunulmaz hale gelin.

C – Kem Göz

Yok edilebilir bir göz küresi atarsınız. Gözü istediğiniz yere bakarak atabilirsiniz. Kem Göz’e bakan oyuncular bir süreliğine görüşü kısıtlanır.

X – İmparatoriçe

Ateş etme, donatma ve yeniden doldurma hızlarını artırır. Bir düşmanı öldürmek, yeteneğin süresini yeniler.

Raze

Rol: Düellocu

Raze patlama için yaşayan bir ajan. Kontrolsüz bırakılırsa patlayıcılarını düşmanları yere sermek ve onları parçalara ayırmak için kullanabilir.

Valorant’ta Raze nasıl oynanır?: Raze’in tüm yetenekleri çeşitli patlayıcılar üzerine kuruludur. Geniş bir alanı kapsayacak şekilde yapılmış bir küme bombasından, rakipleri ölümcül bir kucaklama için kovalayacak küçük bir robot bombasına kadar Raze her durum için bazı yeteneklere sahiptir. Raze büyük bir roketatar kullanabilir. Bunu yaptığında, düşmanların mümkün olan en kısa sürede onun görüş alanından çıkması gerekli.

Raze yetenekleri:

Q – Patlayıcı Çanta

Yüzeylere yapışacak bir Blast Pack’i anında fırlatın. Yerleştirildikten sonra isabet alan her şeyi patlatmak, hasar vermek ve hareket ettirmek için yeteneği yeniden kullanın.

E – Renk Tesirli Bomba

Bir Boom Botu donatın. Ateş, botu dağıtacak ve duvarlardan sekerek yerde düz bir çizgide hareket etmesine neden olacak. Boom Bot, ön konisindeki tüm düşmanlara kilitlenir ve onları kovalar, onlara ulaşırsa ağır hasar vermek için patlar.

C – Bombot

Bir küme bombası donatın. Hasar veren ve her biri menzilindeki herkese hasar veren alt mühimmat oluşturan el bombasını atmak için ateş edin.

X – Nefes Kesen

Bir roketatar donatın. Ateş, herhangi bir şeyle temas ettiğinde büyük alan hasarı veren bir roket fırlatır.

Breach

Rol: Öncü

Duvarlar Breach için engel değildir. Hatta duvar avantajını fırsata çevirebilir. Duvarın diğer tarafında bulunan bir düşmanı rahatlıkla sersemletebilir. Dahası da, kör ve yönünü şaşırmış düşmanlar için çok fazla sarsıcı güce sahiptir. Breach yakınınızdayken duvarlara karşı dikkatli olun. Nerede olduğunuzu biliyorsa siperin arkasında bile güvende değilsiniz demektir.

Valorant’ta Breach nasıl oynanır?: Çatışmayı bir taraftan başlatmak ve düşmanlar üzerindeki baskıyı gizli tutmak üzerine inşa edilmiş bir başlatıcı olan Breach, yeteneklerinin çoğu ya bir duvara kurulacak ya da içinden geçecek şekilde yapılmıştır. Bu nedenle bir Öncü olarak çatışmayı başlatabilir ve korunmaya çalışan düşmanları kör ederek yön şaşırtarak ekibine büyük bir avantaj sağlayabilir. Kendisinin ve ekibinin öldürmek için daha güvenli hareket etmesine olanak tanır.

Breach yetenekleri:

Q – Gözkamaştıran

Duvarları delip geçen ve yakınında duran düşmanlara hasar veren bir patlayıcı yük ateşler.

E – Fay Hattı

Karşı taraftaki düşmanlara hasar verecek bir flaş şarjı ateşleyin. Duvarın arkasından işleyebilir.

C – Artçı Sarsıntı

Breach’in önünde düz bir çizgide, düşmanın hedef yönünü saptıran ve duvarlardan geçen sarsıntılı bir deprem yaratın.

X – Zelzele

Duvarların içinden geçen, rakipleri sersemleten ve düşmanları yukarı fırlatan güçlü bir sismik yük ateşleyin.

Brimstone

VALORANT ajanlar ve yetenekleri - Ajanlar nasıl oynanır?


Rol: Kontrol Uzmanı

Kır saçlı bir asker olan Brimstone, haritada strateji ve taktik kurmak için bir önemli bir karakterdir. Takım arkadaşlarına destek vermek, bir bölgeyi kapatmak veya sert bir çatışma için bir noktayı hedeflemek Brimstone için önemlidir.

Valorant’ta Brimstone nasıl oynanır?: Brimstone’un yetenekleri haritanın ve düşmanlarınızın ve rakiplerinizin durumunun değerlendirilmesi üzerine kuruludur. Dumanla görüşü engellemek, ekibinin savaş verimini artırmak veya bir alanı patlayıcılarla kaplamak gibi Brimstone’un hemen hemen tüm yetenekleri savaş alanını takip etmeyi ve her birinin nereye konuşlanacağı konusunda taktiksel kararlar vermeyi gerektirir.

Brimstone yetenekleri:

Q – Yakıcı

Bir alanı alevlerle kaplayan bir yangın bombası atın.

E – Dumanlı Hava Sahası

Görüşü engelleyen birden fazla duman perdesi yollamak için haritanızı kullanın.

C – Kuvvet İşareti

Yakındaki herhangi bir oyuncuya ateş hızı artışı sağlayan bir alan yaratır.

X – Uydu Saldırısı

Hedeflenen alana birkaç saniye boyunca tekrar tekrar vuran ölümcül bir yörünge vuruşu yapın.

Cypher

Rol: Gözcü

VALORANT’ta isteyeceğiniz son şey Cypher’ın görüş alanına yakalanmaktır ve onun sizi izlemesinin birçok yolu vardır. Cypher’ın takım arkadaşlarını bilgilendirmek konusunda oldukça kullanışlı yetenekleri mevcut.

Valorant’ta Cypher nasıl oynanır?: Cypher’ın yetenek kiti düşman konumlarını tüm ekibinin her zaman bilmesi için oluşturulmuş bir dizi savunma önlemidir. Düşmanları yakalayıp ortaya çıkaracak tetik telleri, dartlarla hedefleri izleyip işaretleyebilen kameralar ve bilinen tehditleri yerinde tutmak için bazı kötü tuzaklar var. En kötüsü de ona yakalanmak. Cypher tüm konumlarını ölü bir düşmandan öğrendiğinde saklanan bir ekip uzun süre gizli kalmaz.

Cypher yetenekleri:

Q – Siber Kafes

İki duvar arasına düşmanları engelleyen ve ortaya çıkaran bir tripwire yerleştirir. Geri alınabilir ve yeniden kullanılabilir.

E – Gizli Kamera

Etkinleştirildiğinde içinden geçen düşmanları yavaşlatan bir tuzak yerleştirir. Cypher ayrıca tuzakları teker teker veya hepsini birden patlatabilir.

C – Bubi Tuzağı

Düşmanlara izleme dartları fırlatmak için manuel olarak çalıştırılabilen bir kamera yerleştirin.

X – Nöron Hırsızı

Ölü bir düşmandan istihbarat çalarak müttefiklerinin yerini ortaya çıkarır.

Omen

Rol: Kontrol Uzmanı

Her yönden saldırabilen Omen için hiçbir açı güvenli değildir. Onu yenecekseniz onunla bir akıl oyunu oynamanız gerekmektedir. Omen sizi kör edebilir ve yeteneğiyle haritada istediği yere ışınlanabilir. Bu da karşı takımdaki oyuncular için bir dezavantajdır.

Valorant’ta Omen nasıl oynanır?: Omen’in becerileri düşmanların görüşünü gizlemek, onları sahte bir düşmanla savaşmaları için kandırmak ve korumasız konumlardan vurmak üzerine kuruludur. Dokunulduğunda düşmanları kör edecek, kısa alanların etrafına ışınlanacak ve karanlıkta alanları örtecek klonlar fırlatabilir. Omen’ı gördüğünüzde her zaman ilginç davranışlarına dikkat edin ve arkanızdan geldiğinde öldürülmek istemiyorsanız arkanızın temiz olduğuna asla inanmayın.

Omen yetenekleri:

Q – Paranoya

Dokunduğu herkese körlük veren düz bir çizgide bir gölge klonu yollar.

E – Karanlık Örtü

Bir gecikmeden sonra kısa bir mesafe ışınlanın.

C – Gizli Adım

Hedefine ulaştığında belirsiz bir gölge küresine patlayan gizli bir küre fırlatın. Maksimum mesafesini artırmak için şarj edilebilir.

X – Gölgelerin İçinden

Haritanın herhangi bir yerine ışınlanabilirsiniz, ancak tamamlanması birkaç saniye sürer. Düşmanlar hedefinizde bir “gölge” görebilir ve teleportunuzu öldürerek iptal edebilir. Işınlandıktan sonra kısa süreliğine yenilmez oluyorsunuz.

Jett

Rol: Düellocu

Jett rüzgârın gücünü kullanan bir karakterdir. Havalı Ajan, hem kendisini hem de takımını düşmanlardan gizlemesine ve yangından kaçınmak için etrafta dolaşmasına veya aksi takdirde dokunulmaz alanlara ulaşmasına izin veren hareketlere sahiptir. Jett gibi bir karaktere karşı oynamanın en zor yanı ise seri hareket ettiği için nişan almanız zorlaşacaktır.

Valorant’ta Jett nasıl oynanır?: Jett, savaşa çabucak girip çıkabilen hızlı bir savaşçıdır. Vur-kaç taktiklerinin altın madenidir diyebiliriz. Rüzgarın gücünü yanında bulunduran Jett, zıplamalarını artırma yeteneğine sahiptir ve sinsi pusular için diğer oyunculardan daha yüksek alanlara ulaşmasına izin verir. Hem saldırgan hem de savunma amaçlı olarak Jett bir sis topu fırlatabilir. Rüzgâra yakalananların görüşleri karartılacaktır.

Jett yetenekleri:

Q – Hafifle

Düştüğü her yerde görüşü engelleyen bir sis bombası atın.

E – Rüzgâr Gibi

Kısa bir duraklamadan sonra kendinizi yukarı doğru fırlatın.

C – Duman Bulutu

Hareket ettiğiniz yöne doğru kısa bir mesafe atın.

X – Keskin Fırtına

Orta derecede hasar veren ve kafadan vuruşlarda öldüren birkaç fırlatma bıçağı kullanın. Rakibi öldürmek hançerlerinizi yeniler ve onları birer birer fırlatmayı veya tüm hançerleri seri bir şekilde atmayı deneyebilirsiniz.

Sage

VALORANT ajanlar ve yetenekleri - Ajanlar nasıl oynanır?


Rol: Gözcü

Çin’den gelen Sage, melez bir şifacı ve savunma karakterini temsil ediyor. Yetenekleri, müttefiklerini hayatta tutmak için inşa edilmiş gibi görünüyor. Yeteneklerini iyi kontrol eden stratejik bir bilge karakter, bir takımın başarısı için çok önemli olabilir.

Valorant’ta Sage nasıl oynanır?: Sage’in yetenekleri savunma ve destek rolleri arasında bölünmüş görünüyor. Kullanıldığında yaralı müttefikleri iyileştirebilen iyileştirici baloncuklara sahiptir. Ayrıca yakındaki noktaların zemini üzerinde bir etki alanı alanı da kullanabilir. İçlerinden geçen herhangi bir düşman hasar alır. Son olarak Sage, alanları kapatmak için kullanılmak üzere duvarlar yapabilir. Bunlar süper dayanıklı duvarlar değildir ancak düşmanları tırmanmaya zorlamak yeni fırsatlar yaratacak veya bölgeye tamamen girmelerini engelleyecektir.

Sage yetenekleri:

Q – Yavaşlatan Küre

İçinden geçenleri yavaşlatan, atlamalarını önleyen ve hareket ettiklerinde belirgin bir ses çıkaran bir bölge oluşturan bir küre atar.

E – Can Küresi

Büyük, geçilmez bir duvar oluşturur.

C – Bariyer Küresi

Sizi veya bir müttefikinizi birkaç saniye içinde iyileştirir.

X – Diriliş

Kısa bir gecikmeden sonra bir müttefiki tam sağlığa kavuşturun.

Sova

Rol: Öncü

Sova, Valorant’ın Rus temsilcisidir ve aynı zamanda oyunun yerleşik keşifçisidir. Onu uzaktan tehlikeli yapan sadece Sova’nın keskin nişancı tüfeği değildir. Ayrıca kendi saldırıları için düşmanlar hakkında ekibine stratejik hayati bilgiler verebilir.

Valorant’ta Sova nasıl oynanır?: Valorant’ın resmi keşif Ajanı olarak, Sova’nın tüm yetenekleri düşmanları açığa çıkarmaya yöneliktir. Birincisi, müttefikler için hedefleri işaretleyebilen ve onları düşman varlıklarına karşı uyarabilen uçan bir drone konuşlandırabilir. Ayrıca bir tür sonar ok yeteneği de barındırıyor. Bu ok bir alana ateşlendiğinde menzil içindeki düşmanları ortaya çıkaracaktır. Görünüşe göre bu sadece yerini tespit etmekle kalmıyor, aynı zamanda gizli düşmanları da ortaya çıkarıyor. Bu yetenekler takımınız için oldukça avantajlıdır.

Sova yetenekleri:​

Q – Şok Oku

Darbe anında hasar verici statik enerji patlamaları yayan bir ok ateşler.

E – Keşif Oku

Haritayı keşfetmek ve düşmanları ortaya çıkaran dartları ateşlemek için pilotluk yapılabilir, uçan bir drone kullanın.

C – Baykuş Drone

Yerinde kaldığı sürece (yok edilebilir) yakındaki düşmanları işaretleyen ve ortaya çıkaran sonar dalgaları yayan bir ok ateşler.

X – Avcı’nın Hiddeti

Duvarları delen ve harita boyunca seyahat eden üç adede kadar enerji patlaması ateşler. Vurulan tüm düşmanlar neredeyse ölümcül hasar alır ve ekibinize gösterilir.

Viper​

Rol: Kontrol Uzmanı

Viper, Amerika Birleşik Devletleri’nin Valorant’taki zehirli ajanıdır. Yetenekleri düşmanlarını haritayı kendi sınırları içinde oynamaya zorlamakla ilgilidir. Bu, duvarlar, kubbeler ve genişleyen zehirli gaz alanları anlamına gelir. Viper’ın zehrine yakalanacak kadar talihsiz olmanız kadar kötü bir şey varsa o da Viper’ın sizi istediği yerde oynamanız için taktik geliştirmesidir.

Valorant’ta Viper nasıl oynanır?: Viper’ın yetenekleri tamamen savunma ve zehirli gazlarla ilgilidir. Düşmanları içeride veya dışarıda tutmak için zehirli gazdan bir kubbe yapma ve ölümcül bir gaz duvarı oluşturma yeteneklerine sahiptir. Kullanıldığında genişleyen bir gaz alanını dağıtacak yeteneklere sahiptir. Viper gaz hattını yerleştirdikten sonra gaz hattının ötesini görmek zordur. Bu da oyununuzu tehlikeli savunmalardan biri haline getirmektedir.

Viper yetenekleri:

Q – Zehir Bulutu

Bir asit havuzu oluşturan bomba ateşleyin.

E – Zehir Perdesi

Zehirli yakıt pahasına zehirli duman bulutu yayan bir gaz bombası atın. Gaz bombasını alıp kısa bir bekleme süresinden sonra tekrar fırlatabilirsiniz.

C – Asit Havuzu

Zehirli yakıt pahasına zehirli gazdan bir duvar oluşturmak için etkinleştirilebilecek bir dizi gaz yayıcı oluşturur.

X – Viper’ın İni

Geniş bir alanı kaplayan bir zehir bulutu oluşturarak Viper’ın içinde sıkışan düşmanları kolayca seçmesini sağlar.

Phoenix

VALORANT ajanlar ve yetenekleri - Ajanlar nasıl oynanır?


Rol: Düellocu

Phoenix, Birleşik Krallık’ın bir temsilcisi olarak tam olarak açıklanan ilk Valorant Ajanıdır. Phoenix tam bir saldırgan olmak için tasarlandı. Pirokinetik ile donatılmış yetenekleri, kendisini hayatta tutarken düşmanlarının gözlerini kamaştırmasına ve kızartmasına izin verir. Phoenix olduğunuzda, ışıl ışıl yanar ve küllerden yeniden doğarsınız. Bu Ajan’ın savaş alanına getirdiği şey de bu.

Valorant’ta Phoenix nasıl oynanır?: Bahsettiğimiz gibi Phoenix, tam saldırganlık üzerine inşa edilmiştir. Kendisini iyileştirecek ve düşmanları yakacak bir etki alanı yaratmak için patlayan bir ateş topunun yanı sıra düşmanları da kör edebilir. Phoenix bir noktayı işaretleyebilir ve yeteneğin süresi içinde ölürse, işaretli yere geri yüklenir. Son olarak, zor durumlardan kurtulmasını ve düşmanları engellemesini sağlayan bir ateş duvarına sahiptir. Bunların hepsi Phoenix’i bir cephe savaşçısı yapar ve düşmanlarına çeşitli şekillerde ateş açarken öldürülmesi zor olur.

Phoenix yetenekleri:

Q – Falso

Görüşü engelleyen ve içinden geçen herkese zarar veren bir ateş duvarı çağırın. Duvar, yetenek kullanım sırasında da bükülebilir.

E- Yakar Top

Köşelerde kıvrılan bir flaş patlaması yapın.

C – Ateşten Duvar

Kısa bir bekleyişten sonra veya yere çarptığında alevler içinde küçük bir alanı kaplayan bir ateş topu fırlatır. Bu alevler düşmanlarınıza zarar verir ama sizi iyileştirir.

X – Yakardöner

Bulunduğunuz yeri işaretler ve kısa bir süre içerisinde sizin bir kopyanızı başlatır. Zamanlayıcı sona erdiğinde veya ölürseniz, işaretli konumda tam sağlıkla yeniden doğarsınız.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst