TWICE Üyeleri

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
959
Tepki
102
Konum
Ara BuL
TWICE grubu, JYP Entertainment tarafından oluşturulan Güney Koreli bir kız grubudur.
Grup üyeleri şunlardır:

Üye AdıPozisyonu
NayeonLider, Ana Vokal
JeongyeonAna Vokal
MomoAna Dansçı, Vokal
SanaVokal
JihyoAna Vokal, Lider Dansçı
MinaVokal, Görsel
DahyunAna Rapper, Vokal
ChaeyoungAna Rapper, Vokal
TzuyuAna Görsel, Vokal

Bu dokuz üye, 2015 yılında gerçekleştirilen "Sixteen" adlı bir yarışma programı ile seçildi ve o zamandan beri birlikte müzik yapmaktadırlar.

1680564417125.png

im-nayeon.jpg


Nayeon​


Jeongyeon.png

Nayeon, doğum adıyla Im Na-yeon, 22 Eylül 1995 tarihinde Güney Kore'de doğmuştur. Koreli şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. JYP Entertainment tarafından oluşturulan TWICE grubunun lideri ve ana vokalistidir. İlk kez 2013 yılında JYP tarafından düzenlenen "7th Open Audition" yarışmasında ikinci oldu ve daha sonra 2015 yılında "Sixteen" yarışma programında yer alarak TWICE grubunun üyesi olarak seçildi. Ayrıca "Inkigayo" müzik programının sunuculuğunu da yapmıştır.

Jeongyeon​


Momo.jpg

Jeongyeon, doğum adıyla Yoo Jeong-yeon, 1 Kasım 1996 tarihinde Güney Kore'de doğmuştur. Koreli şarkıcı ve oyuncudur. JYP Entertainment tarafından oluşturulan TWICE grubunun ana vokalistidir. İlk kez 2010 yılında JYP tarafından düzenlenen "6th Open Audition" yarışmasına katılmıştır. Daha sonra 2015 yılında "Sixteen" yarışma programında yer alarak TWICE grubunun üyesi olarak seçildi. Ayrıca "The King of Mask Singer" gibi birçok televizyon programında yer almıştır.

Momo​


Momo.jpg

Momo, doğum adıyla Hirai Momo, 9 Kasım 1996 tarihinde Japonya'da doğmuştur. Japon şarkıcı ve dansçıdır. JYP Entertainment tarafından oluşturulan TWICE grubunun ana dansçısı ve vokalistidir. İlk kez 2011 yılında JYP tarafından düzenlenen "2011 JYP Entertainment Japan Audition" yarışmasına katılmıştır. Daha sonra 2015 yılında "Sixteen" yarışma programında yer alarak TWICE grubunun üyesi olarak seçildi. Ayrıca "Hit the Stage" gibi birçok dans yarışması programında yer almıştır.

Sana​


Sana.jpg

Sana, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın bir üyesidir. Kendisi Japon asıllı bir şarkıcıdır ve 29 Aralık 1996'da doğmuştur. Sana, ilk olarak 2015 yılında yayınlanan "Sixteen" adlı reality showda trainee olarak dikkatleri üzerine çekmiş ve bu program, TWICE'ın üyelerini seçmek için oluşturulmuştur. Sana, 2015 yılında grupla birlikte çıkış yapmış ve parlak ve neşeli kişiliği ile vokal ve dans yetenekleriyle tanınmıştır. Ayrıca Japonca, Korece ve İngilizce dillerinde yeterlilik gösteren Sana, diller konusunda da bilinmektedir.

Jihyo​


Jihyo.jpg

Jihyo, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın lideri ve ana vokalistidir. Gerçek adı Park Ji-hyo'dur ve 1 Şubat 1997'de doğmuştur. Jihyo, 2010 yılında Superstar K adlı bir şarkı yarışmasına katılarak eğlence endüstrisindeki kariyerine başlamıştır. Ardından, JYP Entertainment tarafından keşfedilmiş ve eğitim almaya başlamıştır. Jihyo, TWICE'ın 2015 yılında çıkış yapmasıyla birlikte grubun lideri olarak seçilmiştir. Sahne performansları ve vokal yeteneğiyle dikkat çeken Jihyo, TWICE'ın hit şarkılarının çoğunda ana vokal olarak yer almaktadır. Ayrıca, "Melting", "More & More" ve "Cry For Me" gibi şarkıların söz yazarlığına da katkıda bulunmuştur.

Mina​


Mina.jpeg

Mina, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın bir üyesidir. Gerçek adı Myoui Mina'dır ve 24 Mart 1997'de Japonya'da doğmuştur. Mina, 2013 yılında JYP Entertainment tarafından keşfedilmiş ve eğitim almaya başlamıştır. 2015 yılında TWICE'ın çıkışıyla birlikte gruba katılmıştır. Mina, grubun vokalistlerinden biridir ve ayrıca sahne performanslarında da yer almaktadır. Ayrıca, Japonca, Korece ve İngilizce dillerini akıcı bir şekilde konuşabilen Mina, TWICE'ın küresel hayran kitlesi tarafından sevilmiştir. 2020 yılında sağlık sorunları nedeniyle geçici olarak faaliyetlerine ara veren Mina, daha sonra grupla birlikte geri dönmüştür.

Dahyun​


Dahyun.png

Dahyun, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın bir üyesidir. Gerçek adı Kim Da-hyun'dır ve 28 Mayıs 1998'de doğmuştur. Dahyun, 2012 yılında JYP Entertainment tarafından keşfedilmiş ve eğitim almaya başlamıştır. 2015 yılında TWICE'ın çıkışıyla birlikte gruba katılmıştır. Dahyun, grubun vokalistlerinden biri ve ana dansçılarından biridir. Ayrıca, grubun şarkılarında rap kısımlarını da üstlenmektedir. Dahyun, canlı performanslarıyla dikkat çeken bir sanatçıdır ve grup içindeki enerjik ve neşeli kişiliğiyle de bilinmektedir. Ayrıca, Dahyun'un "Feel Special" ve "I Can't Stop Me" gibi TWICE şarkılarının sözlerine katkıda bulunduğu bilinmektedir.

Chaeyoung​

Mina.jpeg


Chaeyoung, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın bir üyesidir. Gerçek adı Son Chae-young'dır ve 23 Nisan 1999'da doğmuştur. Chaeyoung, 2013 yılında JYP Entertainment tarafından keşfedilmiş ve eğitim almaya başlamıştır. 2015 yılında TWICE'ın çıkışıyla birlikte gruba katılmıştır. Chaeyoung, grubun rapçisi ve vokalistlerinden biridir. Ayrıca, grubun şarkılarının birçoğunda şarkı sözü yazımına da katkıda bulunmaktadır. Kendisi aynı zamanda müzik videosu yönetmenliği konusunda da yeteneklidir. Chaeyoung, müzik endüstrisindeki kreatif yetenekleri ve görsel tarzıyla da dikkat çeken bir sanatçıdır.

Tzuyu​


Chaeyoung.jpeg

Tzuyu, Güney Koreli kız grubu TWICE'ın bir üyesidir. Gerçek adı Chou Tzu-yu'dur ve 14 Haziran 1999'da Tayvan'da doğmuştur. Tzuyu, 2012 yılında Güney Kore'deki bir yetenek yarışmasında keşfedilmiş ve JYP Entertainment tarafından eğitim almaya davet edilmiştir. 2015 yılında TWICE'ın çıkışıyla birlikte gruba katılmıştır. Tzuyu, grubun görsel merkezi olarak bilinmektedir ve ayrıca vokalistlerinden biridir. Dans yeteneğiyle de tanınan Tzuyu, canlı performansları ve sahne varlığıyla dikkat çeken bir sanatçıdır. Ayrıca, "What Is Love?", "Fancy" ve "I Can't Stop Me" gibi TWICE şarkılarının müzik videolarında da öne çıkmıştır. Tzuyu, TWICE'ın küresel hayran kitlesi tarafından da sevilen bir sanatçıdır.
 

Ekli dosyalar

  • Tzuyu.jpg
    Tzuyu.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
959
Tepki
102
Konum
Ara BuL
konu güncellendi
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst