Three Colors Red Film özeti

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
963
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Three Colors Red Fim özeti, Bir model, emekli bir yargıcın insanların mahremiyetini ihlal etmeye meraklı olduğunu keşfeder.
 Three Colors Red Film özetiFilmin başlarında Auguste Bruner, köpeğini gezdirdikten sonra evine dönüyor ve ön tarafa park ettiği cipi tek yöne park edilmiş durumda. Üst kata çıkıyor, telefonu kullanıyor ve hızla alt kata, şimdi ters yönde park edilmiş olan cipin yanına dönüyor.


Zaman Hatırlayacağım Film.
Polonyalı yönetmen Krzysztof Kieslowski'nin (Oscar adayı) "Üç Renk" Üçlemesinin son ve en akılda kalıcı filmi. "Kırmızı", Fransa'ya saygı duruşunda bulunan, aynı zamanda dünya sinemasına felsefe ve özgünlük armağan eden bir üçlemeyi tamamladı.

Bir kez daha günümüz Fransa'sı ve güzel bir genç model (aydınlatıcı Irene Jacob) kazara arabasında bir köpeğin üzerinden geçiyor. Köpeğin emekli eski bir mahkeme hakimine (Jean-Louis Trintignant) ait olduğunu keşfeder. Trintignant, doğal bir alaycı olan ve mahalledeki herkesi gözetleyerek (hatta başkalarının telefon konuşmalarına girecek kadar ileri giderek) dünyanın göründüğü gibi olmadığını kanıtlayan yaşlı bir adamdır. Jacob ve Trintignant daha sonra bu altüst olmuş dünyada hepimizin birbirine bağlı olduğunu öğrenmek için birlikte duygusal bir yolculuğa çıkıyorlar. Böylece film, Fransız bayrağının, milletin kardeşliğini gösteren kırmızı rengini temsil ediyor.

Sonunda dizi, kuşkusuz biraz zorlama hissettiren en tuhaf değişimlerle tamamlanıyor. Üçlemedeki üç film de düzgün bir şekilde birbirine bağlanmış ve aslında bu güzel sinema filminde yaşadığım tek sorun da bu. Kieslowski ve uzun süredir ortak yazar olan Krzysztof Piesecwicz (1994'te En İyi Orijinal Senaryo Oscar adayları), her zaman mükemmellik çizgisinde ilerleyen ve burada zirveye çıkan güçlü bir profesyonel ortaklığa sarı kurdele taktı. "Üç Renk" Üçlemesi tamamlandığında, (yaklaşık 25 yıldır Fransız ve Polonya sinemasına hakim olan) Kieslowski, bir daha asla filmlerde çalışmayacağının sözünü verdi. Ne yazık ki ünlü yönetmen 1996'da, hâlâ 50'li yaşlarının ortasındayken öleceği için bu gerçek olacaktı.

Krzysztof Kieslowski'nin çalışmaları her açıdan son derece derin ve felsefidir. Üçlemesi harika bir kariyere uygun bir sonuçtu ve "Kırmızı" şimdiye kadar yaşamış en iyi film yapımcılarından biri için büyük bir başarıdır
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst