Minecraft hile kodları nedir? Minecraft hile nasıl yapılır?

Has1tape

Level 1
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
7
Tepki
0

Minecraft hile nasıl yapılır?

Minecraft hile kodları, oyun içinde belirli eylemleri gerçekleştirmek veya özellikleri etkinleştirmek için kullanılan özel komutlardır. Hileler genellikle "Singleplayer" modunda kullanılır ve "Multiplayer" modunda genellikle yasaktır. İşte bazı Minecraft hile kodları ve nasıl yapılacakları:
  1. Oyuncu Modu Değiştirme: /gamemode [mod]
Bu hile kodu, oyuncunun modunu değiştirmesine olanak tanır. [mod] yerine, 0 (Sıradan), 1 (Yaratıcı), 2 (Macera) veya 3 (Seyirci) girerek modu değiştirebilirsiniz.
  1. Öğe Yığını Ekleme: /give [oyuncu adı] [öğe adı] [adet]
Bu hile kodu, oyuncunun envanterine belirli bir öğe eklemesine olanak tanır. [oyuncu adı] yerine, öğeyi alacak oyuncunun adını ve [öğe adı] yerine öğenin adını, [adet] yerine de kaç tane öğe alınacağını yazarak kullanabilirsiniz.
  1. Sonsuz Enerji Verme: /enchant [oyuncu adı] unbreaking 3
Bu hile kodu, oyuncunun ekipmanına dayanıklılık verir ve enerjisi hiçbir zaman bitmez. [oyuncu adı] yerine oyuncunun adını yazarak ve [3] yerine kullanmak istediğiniz seviyeyi yazarak kullanabilirsiniz.
  1. Ölümsüzlük Modu: /effect [oyuncu adı] minecraft:absorption 1000000 255
Bu hile kodu, oyuncunun ölümsüzlük moduna girmesine olanak tanır. [oyuncu adı] yerine oyuncunun adını yazarak ve [1000000] yerine süreyi (milisaniye cinsinden) yazarak kullanabilirsiniz.
  1. Hava Koşullarını Değiştirme: /weather [hava durumu] [süre]
Bu hile kodu, oyuncunun hava durumunu değiştirmesine olanak tanır. [hava durumu] yerine, sunny (güneşli), rain (yağmurlu) veya thunder (fırtınalı) yazarak kullanabilirsiniz. [süre] ise, değişikliğin ne kadar süreceğini belirler.
Not: Minecraft hileleri kullanmadan önce, hilelerin oyuncu deneyimini bozabileceğini ve oyun deneyimini etkileyebileceğini unutmayın. Ayrıca, hileleri sadece "Singleplayer" modunda kullanmanız ve "Multiplayer" modunda kullanmamanız önerilir.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst