LoL Darius

Asyacuk

Level 1
Üye
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
16
Tepki
2
1668339160033.png


LoL Darius
Selamlar, genç sihirdarlar! Bugünkü şampiyon tanıtımımızın konuğu Noxus'un Eli, Darius!

Darius
Noxus'un savaşçı komutanı Darius, imparatorluğun en güçlü simgelerinden biri. Mütevazı bir geçmişten sonra Noxus'un Eli olarak anılacak kadar güçlü bir yönetici. Noxus İmparatorluğu'nun fetih politikasının başında yer alan Darius, gittiği bölgeye dehşet saçıyor. Kararlılığı ve azmi, onu Runeterra'nın en güçlü savaşçılarından biri yapıyor. Trifaria Lejyonu'nun liderine kılıç kaldıranların ondan merhamet beklemesi onu daha da kızdırıyor.

Darius Yetenekleri

[Resim: galeri_MTYzN_119.png]

Pasif: Kanama
Darius'un normal saldırıları rakibin üzerinde biriken ve Darius'un hasarıın arttıran bir yük bırakır.

[Resim: galeri_MTYzN_120.png]

Q: Biçen Balta
Darius baltasını geniş bir çember çizerek çevirir ve baltanın ucundaki hedeflere çan çalma ve yavaşlatma uygular. Hedefler baltanın içindeyse sadece hasar alır.

[Resim: galeri_MTYzN_121.png]

W: Kemik Kıran
Darius'un sonraki normal saldırısı güçlenir ve hedefi yavaşlatır.

[Resim: galeri_MTYzN_122.png]

E: Tut Çek
Darius, baltasını hedefe uzatarak hedefi kendine doğru çeker ve direnç kazanır.

[Resim: galeri_MTYzN_123.png]

R: Noxus Giyotini
Darius rakibe atılarak baltasıyla ölümcül bir darbe indirir. Rakibin katledilmesi halinde Noxus Giyotini'nin bedelsiz olarak tekrar kullanılabilir.

Darius Kostümleri
Lord Darius
Biyozırhlı Darius
Cesur Yürek Darius
Potanın Kralı Darius
Okullu Darius
Dehşet Yıldızı Darius
Yüce Kral Darius
Vahşi Batılı Darius

Darius Eşya Dizilimi
Başlangıç Eşyaları


Doran'ın Kılıcı, Can İksiri ve Görüş Totemi

İlk Geri Dönüş EşyalarıAğırkan, Doran'ın Kılıcı ve Doldurulabilir İksir

Oyun Sonu Eşyaları

[Resim: galeri_MTYzN_124.png]

Kara Balta, Çizme, Ölü Adamın Zırhı, Ruh Gömleği, Vahşi Hydra ve Randuinn'ın Alameti

Braum Rün Seçimi

Yenilmez + Pratik Zeka + Efsane: Çeviklik + Son Direniş

Bulut Pelerini + Sürat


Darius Oynanış

Koridor
Darius, üst koridor oynarken seçebileceğiniz en güçlü seçimlerden biri. Koridoru kazanmanız içten bile değil. Minyon dalgası temizlemek için Q yeteneğiniz Biçen Balta'yı kullanın. Eğer rakip üst koridor menzilli bir şampiyon oynamıyorsa, koridorda üstünlük kurmak için rakip minyonların arkasında rakibi bekleyin. Eğer minyon katletmek için ileri çıkarsa bire birdeki gücünüze karşı koyamayacaktır. Eğer baskın yerseniz, mutlaka savaşmayı deneyin. Orantısız gücünüz rakipleri şaşırtabilir ve canınız azaldığında Q yeteneğiniz ile kendini iyileştirdikten sonra savaşa devam edebilirsiniz. Şunu unutmayın ki, rakiplere sürekli vurun. Böylece pasif yükleriniz birikecek ve rakip sonraki vuruşlarınızdan daha fazla hasar alacak.

Orta Oyun
Darius oynarken eğer zayıf bir alt koridorunuz varsa Işınlan almanızı tavsiye ederim. Alt koridordaki bir savaş anında atacağınız Işınlan ile savaşa hareket hızı güçlendirmesiyle dahil olup savaşı takımınızın lehine çevirebilirsiniz.

Takım Savaşları
Takım savaşlarında ön saflarda durarak rakibe duvar olabilir ve tüm hasarı kendi üstünüze alabilirsiniz. Canınız azaldığında da Q yeteneğiniz Biçen Balta ile can doldurun ve savaşa devam edin. Rakip takımın arasına girerek atacağınız bir Q, rakibi dağıtabilir ve nişancıyı hedef almanız daha kolaylaşabilir. Canı az kalan bir hedefe ultinizi kullanın ve rakip katledilirse savaşı kazandınız demektir. Ultiniz artık bedelsiz olarak kullanılabilir. Nişancıyı aradan çıkartığınız senaryoda savaşı lehinize çevirebilirsiniz.

Darius'a Karşı Seçimler
Güçlü Seçimler
Darius oynarken karşınıza Yorick seçilirse koridorda geri düşmeniz çok normal, paniklemeyin. Yorick'in koridordaki gücü tartışılamayacak kadar güçlü. Askerleriyle saldırdığı için can yenilemeniz olanaksız kalabilir. Teemo, Jayce gibi menzilli şampiyonlar da Darius'a karşı seçilebilecek güçlü seçimlerden bazıları.

Zayıf Seçimler
Karşınıza Yasuo seçildiğinde sevinebilirsiniz. Sizin pasifinizden gelen Kanama yükleri, Yasuo'nun kalkanının bozulmasına sebep olacağı için girdiğiniz takası kazanabilirsiniz. Darius, Fiora'ya karşı alınabilecek belki de en kötü seçim. Fiora'nın can yenilemesi, Darius'un pasifi yüzünden zayıflıyor ve Fiora'nın hiçbir etkisi kalmıyor.

Şampiyon tanıtımımızın bu bölümünde konuğumuz Darius'tu. Bir sonraki şampiyon tanıtımında görüşmek üzere!​
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst