Erzurum Okey Oyna

RebeL

Level 5
Üye
MT2 Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
83
Tepki
3
Erzurum Okey Oyna

Erzurum Okey, oyunu toplamda 106 taşla oynanır. Taş numaraları 1’den başlar 13’e kadar devam eder. 4 renk skalası vardır. Her bir taştan 2 adet vardır. Oyuna başlamadan önce taşlar yere dizilir ve okey belirlenir. Açılan taş gösterge taşıdır ve gösterge göstermek rakipten bir puan düşmesine neden olur. Erzurum okey sitemiz şehre ait bir okey sitesidir. İster arkadaşlarınız ile isterseniz hemşerileriniz ile okey oynayabilirsiniz. Erzurum okey sitesinde okey oynamak çok kolaydır. İnternet bağlantınız olması yeterlidir.

Okeyde per iki şekilde oluşturulur. Aynı renk ama seri olan 3 taşın bir araya gelmesi gerekir. Örnek verecek olursak siyah bir, iki, üç şeklinde olmalıdır. İkinci şekilde ise aynı rakamın farklı şekillerinden oluşur. Örnek verecek olursak siyah bir, mavi bir, kırmızı bir, turuncu bir şeklinde per oluşturabilirsiniz. Sitemiz günün her saati oyun için uygundur. Okey oynamak için bir çok masa vardır. Masa açarak oturabilir ve oyunda aktif olan kullanıcıları davet edebilirsiniz.

Erzurum Okey Oyna
Erzurum Okey Oyna, taşı okey oyununda önem arz eden bir taştır. Gösterge taşının bir üst taşı okey oyna
olarak kabul edilir. Okey taşını eksik olan her yere koyabilirsiniz. Her yere uyum sağlar. Okeyi iyi oynamak için çıkan taşları iyi takip etmek gerekir.

Okeyde elinizi tamamladığınız anda açabilirsiniz. El açmadan önce taşların doğru dizildiğinden emin olun. Eğer ki okey taşı çıkmamışsa takip edin ve okeyi bekleyin. Per oluştururken yanlış yapar ve eli açarsanız puan sizden düşülür. Erzurum okey sitemizde oyuna başlamadan önce oyun kuralları hakkında bilgilendirme yapılır. Sohbet havasında okey oyununun tadını çıkarmak ve yeni arkadaşlıklar edinmek artık çok daha kolay.

Erzurum ilçe okey salonlarımız.
Erzurum şehrimizin popüler okey salonları olarak popüler ilçelerimiz; AŞKALE, AZİZİYE, ÇAT, HINIS, HORASAN, İSPİR, KARAÇOBAN, KARAYAZI, Salonları olarak güncellenmiştir bu verileri bizler giriş sayılarına ve salon doluluk oranlarına göre belirlemekteyiz. Profesyonel oyuncuların yer aldığı Erzurum ilçe salonlarımız içerisinde; KÖPRÜKÖY, NARMAN, OLTU, OLUR, PALANDÖKEN, PASİNLER, PAZARYOLU, Salonlarımız geçmektedir bu salonda bulunan odaların popüler odalar listesine girmesi için yarış halinde olduğunu belirtmek isterim. Erzurumun ilçeleri arasında yeni açılan odalarımız olarakta. ŞENKAYA, TEKMAN, TORTUM, UZUNDERE, YAKUTİYE, ERZU Odalarıda aktif hale gelmiştir kullanıcılarını beklemekte olduğunu belirtmek isteriz.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst