Firma Dataistanbul SEO Ajansı ile Arama Motoru Optimizasyonu

firma rehberi, yeni açılan firmalar, yeni firma, firma tanıtımı, firmanı tanıt, ücretsiz firma tanıtımı, firma tanıtımları
Firma İsmi
Dataistanbul
✔️🔱Site Adresi
https://www.dataistanbul.com
✔️🔱Açılış Tarih
26 Eki 2008
✔️🔱E-mail
✔️🔱Adres
Perpa
✔️🔱Şehir / İlçe
İstanbul, Şişli
✔️🔱instagram
https://www.instagram.com/dataistanbul/
✔️🔱Ülke
Türkiye
✔️🔱Sektör
Dijital Pazarlama Ajansı
✔️🔱İşletme Türü
Ltd Şti
✔️🔱Yetkili
Yusuf ŞAHİN
✔️🔱Telefon
05335005088

dataistanbul

Level 1
Üye
Katılım
17 Ocak 2023
Mesajlar
2
Tepki
1
Konum
İstanbul

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Etkisi ve Geleceği​

Gelişimine tam gaz devam eden dijital dünya, pandemi döneminin gelmesiyle birlikte adeta altın çağını yaşamaya başladı. İnsanlar bir anda dijital dünya ile baş başa kaldılar ve dijital dünya, insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına adımını attı. Hayatın bir anda dijital dünyaya kanalize olması rekabeti de beraberinde getirmiş durumda. Artık dijital dünyada hiç olmadığı kadar yoğun bir rekabet var.

Dijital dünyada kendine yer edinmek isteyen her sektör artık kendisini ateşli bir rekabetin içerisinde bulunuyor. Tabi ki bu rekabette arama motoru optimizasyonu en önemli etmen konumunda. Kısaca olarak isimlendirilen bu terim İngilizcede “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltılmasıyla oluşturulmuş.

Web sitenizdeki ziyaretçi sayısını arttırmak adına yapılan organik çalışmaların tamamı kısaca SEO olarak isimlendiriliyor. Sitelere giriş yapan kullanıcıların neredeyse tamamı arama motorları üzerinden sitelere yönlendirildiği için arama motorlarının ilk sayfasında yer almak çok büyük önem taşımakta. Artık web siteleri bunu başarmak adına kıyasıya bir rekabetin içindeler.

Web sitelerinin arama motoru optimizasyonu konusunda öne geçmesi için her geçen gün güncellenen kurallara ayak uydurması gerekiyor. Aylar geçtikçe sitelere yeni kurallar gelirken sitesini bu kurallara uygun hale getirmeyen siteler geri planda kalmaya başlıyor. Gelecek dönemde ise sesli komutların arama motorların ilk sayfasında en belirleyici rol olması beklenmekte.

Arama Motorlarının Geleceği: Sesli Komut​

Elektronik cihazlar her zaman hayatımızı daha fazla kolaylaştırmak için çalışıyor. Buna da son derece başarılı olduklarını söylemekte fayda var. Akıllı telefonlar sayesinde artık birçok farklı işlemi yerimizden dahi kalkmadan gerçekleştirebiliyoruz. Bunun için uygulamaları kurcalamamız ve telefonda biraz vakit geçirmemiz gerekiyor. Ancak sesli komut teknolojisi harcanan bu eforu da tarihe karıştıracak gibi duruyor.

Akıllı cihazlardan istenen işlemleri elle yapmak yerine ses ile cihazları yönetme işlemi sesli komut olarak isimlendirilmekte. Sesli komutlar artık arama motorlarını kullanırken de önemli bir role sahip olmaya başladı. İnsanlar arama motorlarını kullanırken klavye tuşları yerine sesli komutu tercih ediyorlar. Bu da arama motoru optimizasyonu üzerinde büyük değişikliklerin yaklaştığı anlamına geliyor.

Teknoloji Liderleri Sesli Komuta Odaklanmış Durumda!​

Sesli komut alanında yaşanan gelişmelere teknoloji devleri de kayıtsız kalmadı. Dünya üzerinde teknoloji dendiğinde ilk akla gelen markalar olan Google, Apple, Samsung ve Amazon, çoktan sesli komut sistemini kullanmaya başladı. Günlük hayatımızda önemli bir yere sahip olan elektronik cihazların çok büyük bir kısmı bu önemli markalar tarafından üretilen sesli komut sistemleri ile yöneliyor.

Google her zaman olduğu gibi sesli komutta da önemli adımlar atmayı başardı. “Hey Google” şeklinde verilen sesli komut ile birlikte Android cihazlarınız sizlerden gelecek olan komutu beklemeye başlıyorlar. Üstelik vereceğiniz komutlarda günlük konuşma dilinizin dışına çıkmanıza da gerek yok. Arkadaşınızla ya da ailenizle nasıl konuşuyorsanız bu sesli komut sistemleri ile de aynı şekilde konuşabilirsiniz.

Apple her zaman kullanıcılarına en ileri teknolojiyi sunmak istediğinden sesli komut sistemine çok önem verdi. “Siri” olarak isimlendirilen sesli komut sistemi her geçen gün çok daha iyi bir performans gösteriyor. Apple marka ürünlerin satışının yapıldığı her ülke için özel sesli komut dilleri tanımlanmış durumda. Haliyle bu sesli komut sistemlerini kullanmak için yabancı dil bilmenize de gerek olmuyor.

Amazon da “Alexa” isimli sesli komut sistemi ile gündemde. Birçok kullanıcının tam not verdiği Alexa, Amazon tarafından bizlere ulaştırılan birçok akıllı cihazda varsayılan sesli komut sistemi olarak karşımıza çıkıyor. Yakın dönemde bu önemli markaların sesli komut sistemlerinde büyük bir rekabet içerisine gireceğini söyleyebiliriz.

Nereye Baksak Chatbot!​

İnsanların ve işletmelerin hayatını kolaylaştıran teknolojiler sesli komut ile sınırlı değil. Artık çok sayıda işletme chatbot kullanmaya başladı. Yapay zekâ tarafından yönetilen bir sohbet uygulaması olan chatbot kullanıcıların yazdıklarına otomatik cevaplar veriyor ve onları çözüm için en doğru adrese yönlendiriyor.

Chatbot teknolojisinin kullanımı işletmelerin aynı anda binlerce kullanıcıya cevap verebilmesini sağladı. Sorunlar çok daha hızlı çözülüyor ve müşteriler bu durumdan oldukça memnun. Bu kadar önemli bir teknolojinin yakın dönemde hayatımızın her noktasına bulaşması bekleniyor. Uzmanlara göre birkaç sene sonrasında taleplerimizi iletmek için karşımızda insan bulmamız son derece zor olacak.

Dataistanbul ile Daha Güçlü SEO Optimizasyon Hizmetleri

Hizmetlerimiz noktasında profesyonel çözümler sunan Kurumsal SEO, ve Sosyal Medya Hizmetleri sunulmaktadır.
 

dataistanbul

Level 1
Üye
Katılım
17 Ocak 2023
Mesajlar
2
Tepki
1
Konum
İstanbul
Oyun Sektöründe de Sesli komut ve yapay zeka büyük ilerleme kaydederken, gelişen teknoloji ile gerçeğe daha yakın oyunlarla karşı karşıya kalacağımız bir gerçek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
 

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
960
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Oyun Sektöründe de Sesli komut ve yapay zeka büyük ilerleme kaydederken, gelişen teknoloji ile gerçeğe daha yakın oyunlarla karşı karşıya kalacağımız bir gerçek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
pratik olor zaten whatsapp skype gibi programlar üzeriinde chat yaparken yazışmalarda hızlı bir şekilde kullanalar var. google üzerinde neden olmasın seo olaylarında birşeyin degişecegini düşünmüyuorum

sesli oyunlara gelirsek o işin ucu bucagı yok aslında bu işlerin ucu bucagı yok
 
Son düzenleme:
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst