Cho’Gath (Hiçlik'in Dehşeti)

damlaozkal

Administrator
Administrator
Katılım
30 Eki 2022
Mesajlar
22
Tepki
1
Cho’Gath (Hiçlik'in Dehşeti)

1668372693502.png


Hikayesi

Dünyalar ve boyutlar arasında bir yer var. Bazıları burayı Dışarısı olarak bilir, bazılarıysa Bilinmezlik olarak. Gerçekten bilenler ise buraya Hiçlik der. Hiçlik, adının aksine hiçbir şeyin olmadığı bir yer değil; ağza alınamayacak şeylerin, insan aklına sığmayacak korkuların yuvasıdır. Cho'Gath, işte bu Hiçlik'ten doğmuş bir yaratık. Gerçek doğası o kadar korkunçtur ki kimileri adını bile anmaz. Türdeşleri, Runeterra'da kendilerine has bir korku cenneti yaratmak için boyutları ayıran duvarları eşeleyerek bir çatlak, bu dünyaya açılan bir yol arıyorlardı. Bu yaratıklara, Hiçlik'ten Doğanlar denir. O kadar eski ve korkunçlardır ki tarihten tümüyle silinmişlerdir. Hiçlik'ten Doğanların, başka dünyalarda ağza alınamayacak korkunçlukta yaratıklardan oluşan muazzam orduları komuta ettiği, bir zamanlar Runeterra'dan artık tarihin karanlıklarına gömülmüş, kuvvetli sihirlerle sürüldükleri rivayet edilir.

Bu hikâyeler doğruysa, o zaman hemen arkasından gelen, Hiçlik'ten Doğanların bir gün geri döneceği söylentilerinin de doğru olması gerekir. Şu anda bile, Icathia'da karanlık bir güç harekette. Kin ve şiddetten meydana gelmiş yabancı bir varlık olan Cho'Gath, en gözüpek kahramanlar dışında herkesin korkuyla sinmesine yol açar. Cho'Gath sanki kendi vahşetinden beslenmekte, tıka basa doyarken büyüyüp şişmekte. Daha da kötüsü; bu varlığın üstün zekâsı, Hiçlik'teki dehşetin kendine ait bir bilincinin var olduğuna delalet.

Yetenekleri

GreenTerror_TailSpike.png

PASİF​

Etobur​

Cho'Gath bir birim öldürdüğünde, Can ve Mana geri kazanır. Cho'Gath'ın seviyesinin yükselmesiyle kazandığı Can ve Mana miktarı da artar.

Rupture.png

Q​

Kazıklı Zemin​

Hedef konumda yerden kazıklar çıkararak rakip birimlerini havaya savurur ve hasar alarak yavaşlamalarına neden olur.

FeralScream.png

W​

Yabani Çığlık​

Cho'Gath'ın attığı korkunç çığlık, koni şeklinde bir alandaki rakiplere büyü hasarı verir ve onları birkaç saniyeliğine susturur.

VorpalSpikes.png

E​

Cani Dikenler​

Cho'Gath'ın saldırıları önündeki bütün rakiplere hasar verip onları yavaşlatan ölümcül dikenler gönderir.

Feast.png

R​

Ziyafet​

Bir rakip birimi yutarak yüksek miktarda gerçek hasar verir. Hedef katledilirse Cho'Gath büyür ve azami can artışı kazanır.

Kostümleri

Kabus Cho'Gath
Beyefendi Cho'Gath
Göl Canavarı Cho'Gath
Müzelik Cho'Gath
Savaş Makinesi Cho'Gath
Tarih Öncesi Cho'Gath
Sonsuz Karanlık Cho'Gath
Shan Hai Parşömenleri Cho'Gath
 
Home Register Log In
Üst