Black Desert Online Fps Arttırma

servertanitimi

Level 9
Üye
MT2 Üye
Katılım
16 Şub 2018
Mesajlar
160
Tepki
6
Merhaba Arkadaşlar, bugünki yazımızda Black Desert Online oyuncularının FPS Sorununu ortadan kaldırmak için Black Desert Online Fps Arttırma Makalesini yayımlamayı düşündüm.

Black Desert Online Neden Fps arttırmalıyım ?

Karşınızdaki rakip oyuncu çok hızlı bir şekilde anlık hareket edebilirken FPS'niz düşük olduğu için görüntü çok sıkıntılı oluyor. Anlatacağım şeyleri yaptığınızda bilgisayarınızdaki gereksiz şeyleri silmiş hem bilgisayarı hızlandırmış hemde Black Online Desert oyununun FPS'Sini artırmış olacaksınız.

Bilgisayarın Performansını artırabilmek için Adımlar

Burada yapacağınız şeyler Oyununun değil bilgisayarının tümünün hızlanmasını sağlayacak ayarlardır. Bilgisayardan ne kadar yüksek performans alırsak bizim için oyunun FPS Oranı'da o derecede artmış olacaktır.

 • Laptopunuzun veya Bilgisayarınızın tozlanmasını önleyin. Bilgisayarın kasasını açın ve içeriyi bir Kompresör yardımı ile tozları temizleyin. Laptopunuzun ise yıllık Termal Macun ve Sair bakımlarını düzenli olarak yapın.
 • Eğer laptop kullanıyorsanız bilgisayarınız çok ısınıyorsa, internet üzerinden cuzi bir para karşılığı Laptop fanı alabilirsiniz. Bu fan bilgisayarınızın ısısını büyük bir miktarda düşürecek bu da oyundayken Laptopunuzun performansını artıracaktır.
 • Bilgisayarınızda Zararlı yazılım veya virüs barındırmamaya çalışın. Zararlı Yazılım veya Virüs bilgisayarınızı boşyere işgal edecek ve oyun oynamanıza engel olacaktır. Arka planda işleyen zararlı yazılımlar ve virüsler oyun oynamanıza olumsuz yönde etki edecektir. Ücretsiz Antivürüs olarak Avast Antivirüs programını sizlere öneririm.
 • Oyuna girmeden önce Bilgisayarınızda arka planda boşa çalışan uygulamaları kapatın ve Antivirüs programını belirli bir süre devre dışı bıraktıktan sonra Bilgisayarınızı tekrar başlatıp Arka planda boşa çalışan uygulamaları tekrar temizleyip oyuna girin. Bu adımları uygularsanız bilgisayarınız sadece oyuna odaklanmış olacak ve bilgisayarınızdan istediğiniz performansları alabileceksiniz.
 • Hiç kullanmadığınız bir kullanımlık olan programları denetim masası üzerinden ve Programların yüklü olduğu Program Files dosyalarından silin. Bilgisayarınızın bünyesinde boşa program çalıştırtmayınız.
 • Eğer Sistem diskinden başka diskleriniz var ise bu diskleri birleştirin. Çoklu disk olması durumunda, Hard diskiniz verileri okumak için birden fazla işlem yapacağı için bilgisayarınızı yine kastıracaktır. (Diskleri nasıl birleştireceğinizi bilmiyorsanız internet'te bir araştırma yapabilirsiniz.)
 • Bilgisayarınızın RAM miktarı azsa bunu yükseltmeyi deneyin. İşlemcinizin yükünü azaltmak için RAM miktarınızı arttırmanızı tavsiye ederim.

Windows Sistem Ayarları
 • İşletim sisteminizin Hantal olmamasına ve Hızlı bir şekilde işlem yapmasına özen gösterin.
 • Bilgisayarınızda kurulu olan Driver'ların arada bir güncellemesini yapın. (Güncellemeleri takip etmek istemiyorsanız, Driver Booster programını kullanarak güncellemeleri otomatik güncellemeyi ayarlayarak hız kazanabilirsiniz.)
 • Laptop ile oyun oynuyorsanız mutlaka şarja bağlı olarak oyunu oynayın.
 • Eğer Laptop kullanıyorsanız mutlaka pil ayarını "Yüksek Performans" olarak ayarlayabilirsiniz.
 • Başlanğıçta açılan gereksiz programları kaldırın. (İnternette Başlanğıçtan program kaldırma gibi sisteminize uygun anlatımlar bularak nasıl kaldırılabileceğini öğrenebilirsiniz.)
 • Bilgisayarımızı "Yüksek Performans" için ayarlıyoruz. (Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş sistem ayarları > Performans > Ayarlar > Görsel Efektler > “En iyi performans için ayarla”) yaparak bilgisayarınızın görünümü geleceğe gitmiş gibi görünecektir.
 • Temp dosyasını düzenli olarak temizleyin.
 • Disklerinizi düzenli olarak temizleyin. (Bilgisayarım > C & D > “Diski Temizle” seçeneğine tıklayın. | Çekinmeyin sistem dosyalarınız veya kişisel dosyalarınıza bir şey olmayacak)
 • Bilgisayarda yer alan çöp dosyaları, kullanılmayan uzantıları, gereksiz kayıt defteri logları ve sistem optimizasyonu için CCleaner veya Advanced SystemCare gibi programlar kullanın.

CPUCores - Maximum FPS

Eğer durumunuz iyiyse Steam marketi üzerinden elde edebileceğiniz bir uygulama ile Steam oyunlarının hepsinde FPS Artışı sağlayabilirsiniz.
Uygulama Linki :
Performans artışı bilgisayardan bilgisayara değişiklik gösterebilir.
Eğer bilgisayarınızın donanımı gerçekten kötü denilebilecekse almayınız.
Donanım bakımından orta dereceli bilgisayarlar için daha çok fps artışı sağlayacaktır.

Yukarıdaki bilgileri kullanarak FPS Sayınızı Yüksek bir oranda artırabileceksiniz. Yukarıdaki bilgiler yılların bana vermiş olduğu tecrübe ve İnternet'te FPS Arttırma hakkında yaptığım ve bulduğum cevaplardır. Umarım İşinize Yarar.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst