Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Tüm One Piece hayranlarına önerilir
  Oyunun kusurları var. Buna hiç şüphe yok. Bu oyuna mükemmel olacağını düşünerek geliyorsanız (neden öyle geldiğine dair hiçbir fikriniz yok), o zaman ciddi bir hayal kırıklığına uğrarsınız. Bunu bir kenara bırakırsak, One Piece World Seeker herkesin, özellikle de serinin hayranlarının keyifle oynayabileceği bir oyundur.

  Birkaç kişinin bana oyunun ne kadar "kötü" olduğunu söylediğini duyduktan sonra bu oyuna girdim ve söylenen insanlarla aynı görüşe sahip olmadığım için mutluyum. Yolculuğa ana karakter ve aynı zamanda favorim olan Luffy ile başlıyorsunuz. Neden diğer karakterler gibi oynamayı beklediğiniz konusunda hiçbir fikrim yok. Kaç tane açık dünya RPG oyunu, belirlenen ana karakter/avatar dışında herhangi biriyle oynamanıza izin veriyor? Ancak bu bir şekilde "geçerli" bir şikayettir. Luffy'nin oynanabilir tek karakter olması son derece mantıklı. Oyun, oynanış ve hikaye açısından aksi takdirde gerçekten çalışmazdı. Bu, tüm ekibi yanınızda taşıyacağınız Sınırsız seri değil. İşlevlerin çoğu yalnızca Luffy'nin yapabileceği şeylerdir. Tüm yetenek ağacı ve hikaye Luffy'ye dayanmaktadır. Başka biriyle oynamanıza izin vermek tüm oyunun elden geçirilmesini gerektirecektir, bu yüzden DLC'de tutuldu.

  Grafikler muhteşem. Oyun, PS4 Pro'nun yeteneklerinden ve HDR görsellerinden iyi bir şekilde yararlanıyor. Başlat Menüsündeki "Fotoğraf Modu", ekran görüntülerinizi bile düzenleyebileceğiniz ve çekimlerin daha da iyi görünmesini sağlayabileceğiniz ücretsiz kameraya erişmenizi sağlar.

  Hikaye güzel. Herhangi bir ödül kazanmayacak ama yine de iyi ve One Piece dünyasına mükemmel bir şekilde uyuyor. Ancak diziye çok aşinaysanız bazı tuhaf tutarsızlıklar bulacaksınız. Oyunun çeşitli bölümlerinde Luffy'nin ödülünün hem "100 milyon" hem de "500 milyon" olarak belirtilmesi gibi, gerçekte hikayenin bu noktasında Luffy'nin ödülü "1,5 milyar" olduğundan bu hiç mantıklı gelmiyordu. . Ama eğer bunun ötesine bakabilirsen, iyi olacaksın.

  Belirli becerilere sahip oluncaya kadar yapamayacağınız birçok şey olacak. Sınırlı bir süre için uçmanıza (bir nevi) izin veren Gear 4, oyunun yaklaşık yarısına kadar gelmiyor. Ancak bu yolda ne kadar çok beceri kazanırsanız o kadar çok eğlenirsiniz. UFO'yu kullanarak binadan binaya geçebilir, kavgalar sırasında etrafınızdaki herkesi bayıltabilir/
  sersemletebilir, Sky Adaları'na uçabilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

  Orijinal karakterler çok iyi. Sonuçta yaratıcının kendisi tarafından tasarlandılar. Kişilikleri tam olarak serinin en orijinali değil ama yine de iyiler. Örneğin ana düşmanın yaptığı şeyi yapmak için gerçekten iyi bir nedeni var ve ilerledikçe bundan daha fazla keyif alma ihtimaliniz var.
  Oyundaki en büyük sorunum ara sahnelerin dışında seslendirmenin olmaması. Bu benim için oldukça sinir bozucu ve bana "tembel" gibi geliyor. Ama hey, eğer Zelda Breath of the Wild gibi büyük ve önemli bir isim olan AAA böyle saçmalıklardan sıyrılabiliyorsa, bu anime oyununda neden bu kadar katı olmamız gerektiğini anlamıyorum.

  Diğer sorunlar şunlardır: Oyunun en sonunda binek almak - neden? Bunlar, oyunun başlarında ÇOK daha kullanışlıdır, yapılması gereken her şeyi zaten yaptığınızda değil.
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz
  DLC... "tamam". Hepsi kısa ve her bölüm 1 oturuşta tamamlanabiliyor. Her birinin birkaç artısı ve eksisi var. Örneğin Zoro ve Sabo'nun DLC'si, seride var olduğunu bildiğimiz Observation Haki'yi kullanamamalarına neden oluyor ve bu can sıkıcı bir durum çünkü bir şeyleri bulmayı çok rahatsız edici hale getiriyor. Zoro binaların üzerinden süresiz olarak atlayabilir, ancak yalnızca dikey olanların üzerinden atlayabilir ve çıkıntılara doğru sıçrayamaz, bu da bazı yerlere ulaşmayı neredeyse imkansız hale getirir. Sabo çıkıntılara doğru sıçrayabilir ancak Zoro gibi sıçrayamaz. Law yalnızca sınırlı bir mesafeye kadar ışınlanabilir ve Law'un da kendi gözlem haki versiyonu olan "tarama" vardır. Ama hey, Luffy'nin uçurumları kavrayamaması sizi rahatsız etmediyse bu da muhtemelen rahatsız etmeyecektir. Zoro ve Law sadece blok yapar, kaçamaz. Sabo'nun tam tersi. Zoro size düşmana gizlice yaklaşma ve yapabileceğini bildiğimiz "alt etme" seçeneğini bile vermiyor. Zoro ayrıca bulanık bir haritayla başlıyor çünkü "Zoro haritaları okuyamıyor". Hiçbiri Luffy'nin UFO'yla yapabildiği gibi uçamaz, hatta bir yerden başka bir yere uçamaz. Sabo, Luffy'nin Rocket'ta yapabildiği gibi kendini fırlatıp atabilme becerisine yaklaşıyor ancak bu çok sınırlı.
  Genel olarak çok yönlülüğü nedeniyle Law'un DLC'sinin en iyi ve en eğlenceli olduğunu söyleyebilirim, ancak hikaye açısından Zoro'nunki muhtemelen en alakalı olanıdır. Hepsi kısa ve Sabo ve Law'ın bazı ara sahnelerde seslendirmesi bile yok, bu da kalitenin daha da düştüğünü hissettiriyor.

  Oyunun "boş" olmasından şikayet edenlerin, oyunun açık/yarı açık dünya oyunlarının çoğundan daha boş olmadığını anlamaları gerekiyor. Oyun dünyasının her metrekaresi NPC'ler ve düşmanlarla doluysa, PS4 Pro veya XboneX'te 4-8 FPS'de koşacaksınız. En azından boyutu %85 oranında azaltmazsanız ve dokuları 480-720p'ye düşürmezseniz. Görünüşe göre bazıları bunun One Piece karakterli The Witcher 3 olduğunu düşünmüş. Oyun şimdiye kadar yapılmış tüm Elder Scroll ve Fallout oyunlarından daha boş ve kısır değil ve DBZ Kakarot'tan ve hatta Legend of Zelda Breath of the Wild'dan daha kalabalık.

  Tekrar ediyorum, oyun muhteşem değil ve pek çok kusuru var. Ancak bu oyunlar genellikle büyük bir satışa değecek kadar eğlencelidir. Bunun için 20 dolar çok iyi bir anlaşma. Ancak dürüst olmak gerekirse, başkaları bunu yaparken her şeyin üzerine surat bulaştırmak moda oldu ve bu oyundan nefret eden pek çok kişi ya oyuna sahip değil ya da 5 dakika oynayıp nefret etmeye karar verdi. Oyunun kusurlarını savunmuyorum, ancak şikayetler genellikle yanlıştır (örneğin "dövüşler tekrarlanır", bilirsiniz, tıpkı Dark Souls ve Sekiro gibi).

  Sonuç olarak, iyiyi görmezden gelip sadece eksikliklere odaklanan oyunlar oynayan bir Edgelord değilseniz, eğer oyunu indirimde bulabilirseniz bir denemenizi tavsiye ederim, özellikle de One Piece'ten hoşlanıyorsanız. . Kim bilir belki siz de benim gibi keyif alırsınız.
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

 • Konular: 2,510
 • Mesajlar: 4,360
 • Kullanıcılar: 9,706
 • Son Üye: 8kbmoe
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst