Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Muhtemelen 2003 yazında ilk görüntülerin ortaya çıkmasından bu yana en çok beklenen oyunlardan biri olan Kingdom Hearts 2, o kadar çok heyecan yarattı ki. Sonuçta ilk Kingdom Hearts oldukça keyifli bir aksiyon-RPG'ydi. Devasa bir hikayeyle, çeşitli Disney dünyalarıyla tam etkileşimle, refleksleri ve zekayı zorlayan hızlı tempolu savaşlarla ve zaman geçirmek için eğlenceli küçük mini oyunlarla dolu Disney ve Final Fantasy dünyalarını birleştirdi. Can sıkıcı bir kamera ve bir dizi zayıf "Gummi Gemisi" çekim seviyesi serisi gibi eksikliklerine rağmen bir hit haline geldi. 2004 yılında, ilk oyundaki olaylar ile gelecek devam oyunu arasında köprü oluşturan Game Boy Advance oyunu Kingdom Hearts: Chain of Memories piyasaya sürüldü. İştahları kabaran hayranlar, bir yıl sonra PS2'nin devam oyununun piyasaya sürülmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Ve şimdi, 3 1/2 yıl sonra nihayet vizyona girdiğinden, "Beklemeye değer miydi?" diye sorabilirsiniz. Kesinlikle öyleydi.

  İlk olarak grafikler. Onlar sadece güzeller. Tasarımcılar ilk oyunda animasyonu mükemmel bir şekilde yakalamışlar ve buna rağmen yeni oyun daha da iyi görünüyor. Steamboat Willy'nin çizgi film benzeri vapurundan Canavar'ın uçuşan pelerinine kadar, hareketler, tasarımlar ve animasyonlar neredeyse tamamlanmış bir animasyon filmiyle karıştırılabilir. Cid hariç geri dönen Final Fantasy karakterlerinin tamamının tamamen yenilenmesi ve ilk oyundaki gibi daha anime benzeri bir görünüm yerine artık biraz daha gerçekçi tasarımlara sahip olmaları ilginçtir.

  Hikaye açısından KH II, ilki kadar iyidir. Evet, ilk baştaki büyük kötü adam geri döndü ve evet, Heartless'ı yenmek için dünyaları dolaşıyorsunuz, ama şükürler olsun ki bu bir tekrar değil. Oldukça ilginç dönüşler ve dönüşler ve hatta başlangıçtan itibaren birkaç çok duygusal an var ki bu yeterince ilginçtir, Sora'yı hiç içermiyor, tamamen yeni bir karaktere sahip. Sora geri döndüğünde, bu yeni karaktere biraz değer vermeye başlıyoruz ve aslında onu özlemeye başlıyoruz. Ve Mickey hayranları seviniyor: Fare ilk oyunda sadece bir dakika kadar görünse de bu sefer çok daha büyük bir role sahip.

  Oynanış açısından Kingdom Hearts II mükemmel. Platform oluşturma gitmiş olsa da Square, sıkılmayacağınızdan emin oldu. Bazı görevler arasında Aladdin'in sihirli halısında çılgın bir yolculuk, Mulan'ın İmparatorluk Ordusu'na katılmasına yardım etmek, Ariel ile düet yapmak ve unutkan Winnie the Pooh'un 100 Dönümlük Orman boyunca uzanan çılgın bir macerada yemeye yetecek kadar bal almasına yardım etmek yer alıyor. Pooh kitabının metni üzerinde. Mücadele, pastayı alır. Yeni sistem inanılmaz derecede derin, düşmanlara ve patronlara karşı yeni kombolar gerçekleştirmenize olanak tanıyan Reaksiyon komutlarıyla, çeşitli grup üyelerinizle kombinasyon saldırıları gerçekleştirmenize olanak tanıyan Sınır saldırıları ve çağrınızın gücünü artırmakla kalmayıp sürüş göstergesiyle dolu. canavarlar, ama aynı zamanda Sora'nın müttefikleriyle tam gelişmiş bir güçlü savaşçıya dönüşmesine de olanak tanıyor. Gummi Gemisi bölümleri artık bir angarya değil: ilk oyundaki yavaş hareket eden sıkıcı ortamlar gitti, bunun yerine bize eski mahallelerin eski çeyrek yiyicilerini kopyalama konusunda çok daha iyi bir iş çıkaran hızlı tempolu bir patlama festivali veriyor. Kameranın büyük ölçüde geliştiğinden bahsetmiş miydim?

  Her yeni dünyaya mükemmel şekilde uyan birçok yeni melodi var ve geri dönen dünyalardan temalar da geri geliyor. Genel olarak çok az şikayetim var, aslında en büyük şikayetim "Bu Nedir?" Nightmare Before Christmas dünyasının Noel bölümünde oynanıyor. Ses açısından Haley Joel Osment bir kez daha Sora rolünde parlıyor, Christopher Lee Diz rolünde kesinlikle harika ve elbette Wayne Allwine, Tony Anselmo ve Bill Farmer gibi alışılmış Disney VA'ları da mükemmel. Hepsinden iyisi, oyuncu kadrosunun çoğunun sesi var; Chip ve Dale, Winnie the Pooh oyuncu kadrosunun geri kalanı ve Cid gibi ilk başta olmayan geri dönenler de dahil. Sadece birkaçının sesi yok, örneğin Scrooge McDuck Amca (ki bu utanç verici, çünkü Alan Young'ı duymayı çok isterdim) Geri dönen tüm Final Fantasy oyuncuları, Cloud dışında, yeni sesleri var ve iyi ile iyi arasında değişiyor (Squall/Leon) hayal kırıklığı yarattı (Aerith).

  Kingdom Hearts II kesinlikle katlandığımız zamana ve 50 dolarlık fiyat etiketine değer. Bu mutlaka satın alınması gereken bir oyun ve rakipsiz Disney ve Square ekibinin bundan sonra ne yapacağını tahmin etmemi sağlıyor.
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

 • Konular: 2,579
 • Mesajlar: 4,527
 • Kullanıcılar: 10,104
 • Son Üye: SARP421
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst