Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • ``Deus Ex'' (“day-us ex” olarak telaffuz edilir) harika bir bilimkurgu macera/RPG/birinci şahıs nişancı karışımıdır. Çok uzak olmayan bir gelecekte geçen filmde, Birleşmiş Milletler'in terörle mücadele birimi olan Unatco'nun (gerçek hayatta da var olan) nano teknolojiyle güçlendirilmiş ajanı JC Denton'u oynayacaksınız.


  Oyun, 'Escape from New York' gibi filmleri anımsatan kentsel çürüme ve ıssızlık hissi veren harika bir atmosfere sahip. William Gibson'ın 'Neuromancer' eseri gibi eserleri çağrıştıran pek çok siberpunk unsuru var.


  Oyunun, Denton'un komplo üzerine komployu ortaya çıkardığı ve olayların nadiren göründüğü gibi olduğunu keşfettiği ayrıntılı bir olay örgüsü var. İttifaklar değişiyor ve herkesin kendi gündemi var. Siyah-beyaz yoktur; sadece grinin tonları var. JC Denton olarak bazı zamanlarda şüpheli şeyler yapmanız gerekebilir ve ara sıra ahlaki kararları nasıl alacağınız size kalmış olacaktır. Oyun çok fazla diyalog içerdiğinden akılsız bir Quake klonu bekleyen oyuncular hayal kırıklığına uğrayabilir. Ama buna değer. Güven bana.

  Bu bizi oyun oynamaya getiriyor. Oyunun kendisi oldukça doğrusal olmasına rağmen (sonuçta ana hikayeyi takip etmek zorundadır), oyun temel olarak genellikle düşman üslerine sızma, kurtarma görevleri, sabotaj vb. içeren bir dizi görevden oluşur. bu görevlerin her biri tamamen size kalmış; muhafızların yanından gizlice geçebilir, onları bir isyan dürtüsüyle sersemletebilir veya çeşitli silahlarla (mini tatar yaylarından tabancalara ve roketatarlara kadar) vurabilirsiniz. Kimseyi öldürmene gerek yok; Eğer muhafızları gizlice geçebilirsen, çok kolay. Çalılıkların arkasına veya hava kanallarının içine gizlice girebilirsiniz. Ayrıca güvenlik sistemlerinden de kaçınmanız gerekir veya bunlarla çeşitli şekillerde başa çıkabilirsiniz: kameralara keskin nişancı silahıyla ateş edebilir, onları devre dışı bırakabilir veya kontrollerine girip onları kapatabilir, hatta onları düşmana karşı kullanabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman kilitli alanlara girmeniz gerekecek, bu da kilidi açmanızı, şifreyi veya güvenlik kodunu bulmanızı (ya da bazen sadece kapıyı havaya uçurabilmenizi) vb. gerektirecektir. bir durumu çözmenin bir yolu; her zaman alternatifler vardır. Deus Ex'i bu kadar eğlenceli ve neredeyse sonsuza kadar tekrar oynanabilir kılan da budur.
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz

  Karşınıza çıkan belirli kişilerden, sandıklardan, dolaplardan vb. satın alarak silah ve/veya cephane bulabilir veya yok ettiğiniz düşmanların vücutlarından yağmalayabilirsiniz.

  Aslına bakılırsa, etrafta gizlice dolaşmak oyunun önemli bir parçası, çünkü Quake tarzında ateşli silahlarla içeri girmek yalnızca ölmenize neden olacak. Oyun bu açıdan oldukça zor BTW, ancak deneyebileceğiniz birçok yerleşik hile var; bunlar aslında oyunu bozmak yerine daha keyifli hale getirebilir ama sanırım bu kişisel zevk meselesi.

  Çeşitli becerilerde minimum deneyimle başlarsınız, ancak tıpkı bir RPG'de olduğu gibi, çeşitli becerilerinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz deneyim puanları (bu oyunda "beceri puanları" olarak adlandırılır) kazanırsınız. Bu becerilerin Deus Ex'deki oyunun nasıl oynanacağı üzerinde muazzam bir etkisi var. Örneğin keskin nişancı silahıyla kameralara ateş edebilmek için belli bir seviyeye ihtiyacınız var; Daha yüksek bir yüzme becerisi seviyesi daha hızlı yüzmenizi sağlar vb.

  Bu oyun hakkında saatlerce yazmaya daha fazla zaman ayırabilirim. Bu bir klasik. Buna yaklaşan tek şey muhteşem 'System Shock' oyun serisidir. Akılsızca patlatmaktan daha fazlasını istiyorsanız Deus Ex'i edinin.
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.
 • Konular: 2,576
 • Mesajlar: 4,519
 • Kullanıcılar: 10,076
 • Son Üye: bobon22
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst