Cem Yilmaz

Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde okurken Boğaziçi Üniversitesi'nde Türk mizahına yönelik çizgi romanlar çizmeye başladı Leman dergisi. Ağustos 1995'te ilk stand-up komedi gösterisini yaptı.

"Leman Kültür Merkezi" ciddi bir kariyer hedefi olmadan sahne alıyor Komedyen. Ancak izleyicilerin olumlu tepkisinden sonra Gösterisine daha büyük kitlelerin ilgisini çekmek için Beşiktaş Kültür Merkezi'nde devam etti O zamandan bu yana binden fazla stand-up komedi gösterisinde yer aldı. O kadar popüler oldu ki biletler 250TL'ye (yaklaşık 140 ABD Doları) satıldı.

Sinema kariyeri 1998 yılında komedide başrolü paylaşarak başladı. Her Şey Çok Güzel Olacak (1998) , yönettiği Ömer Vargi'nin filmindeki rolü Vizontele (2001) yönettiği Yılmaz Erdoğan ve Ömer Faruk Sorak . Hedefine ulaştı Büyük bütçeli bilim kurguda başrol oynayarak ve yazarak en büyük başarıyı elde ettiniz parodi GORA (2004) , yine yönetmen tarafından yönetilmiştir Ömer Faruk Sorak'a rağmen mali ve diğer nedenlerden dolayı birkaç yılını üretimde geçirmek teknik sorunlar gişe rekorları kıran bir olay haline geldi ve şöyle tanımlandı:

Rekin Teksoy bunu gösteren güçlü bir işaret olarak popüler sinemanın geniş izleyici kitlesine hitap etme konusunda başarılı olduğu. O Bu başarısını komedi filminde başrol oynayarak sürdürdü filmi Organize İşler (2005) diğer adıyla 'Sihirli Halı Yolculuğu' , Yönetmenliğini yine Yılmaz Erdoğan'ın üstlendiği , 11. Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen ve ilk yönetmenlik denemesi olan Hokkabaz (2006) filmi ,

Yönetmenliğini Ali Taner Baltacı'nın üstlendiği 34. Brüksel Uluslararası Bağımsız Yarışmasında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Film Festivali ve 12. Sadri Alışık Ödülleri. O zamandan beri sözlerini tekrarladı devam filmiyle gişe başarısı GORA (2004) çağrıldı AROG (2008) , aynı zamanda ortak yönetmenliğini de üstlenmiştir. Ali Taner Baltacı ve Komedi Western adlı parodisi Yahşi Batı (2009) ,

Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın üstlendiği . Aynısı yıl deneyimli aktörle birlikte rol aldı. Şener Şen polis dizisinde Av Mevsimi (2010) , yazılı ve yönettiği Yavuz Turgul'un dizisinde özel görünüm Zefir (2010) , yazıp yönettiği film Belma Baş'ın . İkiden sonra de rol aldı. Yıllar sonra Ferzan Özpetek'in dizisinde Şahane Misafir (2012) . Sonrasında son stand-up komedi gösterisini çekti CM101MMXI Temelleri (2013) üstlendiği yapımda Yönetmenliğini Murat Dündar'ın şunları duyurdu: önümüzdeki birkaç yıl boyunca stand-up komedi gösterilerini durduracak dinlenmek.

Profesyonel kariyeri boyunca çok sayıda ödül kazandı ve sahneye çıktı. 4000'den fazla stand-up komedi gösterisinde yer aldı, 10 filmde rol aldı ve 4 filmde dublaj sanatçısı olarak katkıda bulundu.


Cem Yılmaz Türkiye'de tanınan bir isim. Türkiye'deki stand-up komedi sahnesinin yüzü olarak kabul ediliyor ve tartışmasız Türkiye'nin en çok aranan ünlüsü. Anekdot niteliğindeki mizah anlayışı ve gözlemsel komedi tarzı, stand-up komedisi "Fundamentals"ta büyük beğeni topladı. O zamandan beri kariyeri eğlence dünyasının en başarılılarından biri haline geldi. Aynı zamanda bir film yapımcısı ve aktör olarak da büyük saygı görüyor.

Cem Yılmaz'ın hedef kitlesi üniversite öğrencilerinden taksi şoförlerine kadar geniş bir yelpazeden oluşuyor; bu, derin kültürel uçurumlarla tanınan bir ülkede küçümsenemeyecek bir başarı. Bu eşsiz erişim şüphesiz onun başarısında çok önemli bir rol oynadı. Sonuç olarak Türk gişeleri ona çok nazik davrandı; filmlerinin büyük çoğunluğu anında gişe rekorları kıran filmler.

Cem Yılmaz'ın stand-up materyalleri çoğunlukla Türkiye merkezli olsa da filmleri yurt dışında da hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip. Cem Yılmaz'ın filmleri, büyük bir Türk-Alman gurbetçi topluluğunun yeni filmlerini izlediği Almanya'da da popüler.
Doğum günü
10 Şub 1980 (Yaş: 44)
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst