Brad Pitt

William Bradley "Brad" Pitt, 18 Aralık 1963'te Shawnee, Oklahoma'da doğdu ve Springfield, Missouri'de okul danışmanı Jane Etta Pitt (kızlık soyadı Hillhouse) ve kamyon şirketi yöneticisi William Alvin "Bill" Pitt'in çocuğu olarak büyüdü. Pitt, Kickapoo Lisesi'nde spor, münazara, öğrenci yönetimi ve okul müzikalleriyle ilgilendi. Pitt, Missouri Üniversitesi'ne gitti ve burada reklamcılık odaklı gazetecilik okudu. Zaman zaman kardeşlik gösterilerinde rol aldı. Kaliforniya'ya taşınmak için üniversiteden mezuniyetine iki kredi eksik kaldı. Oyunculukta başarılı olmadan önce Pitt, El Pollo Loco için çalışırken limuzinlerde striptizci şoförlüğü yaparak, buzdolaplarını hareket ettirerek ve dev bir tavuk gibi giyinerek geçimini sağlıyordu.

Pitt'in ilk tanınan rolleri televizyondaydı; gündüz pembe dizisi Another World (1964) Randy'nin tekrar eden rolüyle ortaya çıktı ile başlayıp, efsanevi prime time pembe dizi Dallas'ta (1978) . filminde küçük bir rolle büyük ilgi gördü Thelma ve Louise (1991) aşk yaşayan ve dolandırıcılık yapan seksi bir suçluyu canlandırdığı 1980'ler boyunca çeşitli televizyon dizilerinde bir dizi konuk oyuncu olarak yer alan Pitt, Geena Davis'le . gibi kötü karşılanan filmlerde başrol oynamasına yol açtı Bu, Johnny Suede (1991) ve Yalan Dünya (1992) .

filmindeki oyuncu kadrosuyla yükselişe geçti Ancak Pitt'in kariyeri , Bizi Ayıran Nehir (1992) ve bu onun sadece güzel bir yüz değil, çok katmanlı bir oyuncu statüsünü pekiştirdi. Pitt'in daha sonraki projeleri de performansları kadar ilginç ve farklı tonlardaydı; Çılgın Romantik'teki (1993) gibi görsel açıdan zengin filmlerdeki romantik rollere kadar uzanıyordu taş gibi oda arkadaşı Floyd rolündeki unutulmaz komik minyatürden, Vampirle Görüşme (1994) ve İhtiras Rüzgarları (1994) duygusal açıdan işkence gören bir dedektife . Korku-gerilim filmi Yedi'de (1995) . çılgın tuhaf Jeffrey Goines'i canlandırması, 12 Maymun'da (1995) ona Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Performansı dalında Küre ödülünü kazandırdı.

Pitt'in büyük bütçeli dönem draması Truva'da (2004) birlikte başrol oynadığı bir rol izledi Aşil'i canlandırması, onun bir aksiyon yıldızı olarak cazibesini kazanmasına yardımcı oldu ve onu, şık casus-casus filmi Bay ve Bayan Smith'te (2005) . ile de Bay ve Bayan Smith filminin setinde tanıştı 2000 yılında Jennifer Aniston ile çokça duyurulan bir törenle evlenen Pitt, Angelina Jolie . Pitt, 2005 yılında Aniston'dan Jolie'ye gitmek üzere ayrıldı; bu ayrılık, ortaya çıkışından yıllar sonra bile magazin haberlerini alevlendirmeye devam ediyor.

her filmde rol alarak film seçimlerini çılgınca çeşitlendirmeye devam ediyor Megazeka (2010) gibi maceracı eleştirmenlere kadar gibi yüksek konseptli patlamış mısır filmlerinden Soysuzlar Çetesi (2009) ve Hayat Ağacı (2011) . filmleriyle iki En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ına aday gösterildi Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi (2008) ve Kazanma Sanatı (2011) . 2014'te Fury (2014) adlı birlikte savaş filminde Shia LaBeouf , Logan Lerman , Jon Bernthal ve Michael Peña'yla rol aldı .

Pitt ve Jolie'nin 3'ü evlatlık, 3'ü biyolojik olmak üzere 6 çocuğu var.
Doğum günü
1 Şub 1990 (Yaş: 34)
Web
https://www.imdb.com/name/nm0000093/
Cinsiyetiniz
Bayan
Meslek
Google baglantılarım mt2.org - mt2.org - mt2.org - twitter.com - mt2.org - mt2.org - vimeo - blogger - agar.io metin2 ejderhalar - wordpress - googleusercontent - Europe/Istanbul - metin2 -
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst