Bloodstained: Ritual of the Night

Bloodstained: Ritual of the Night,
Hikaye konusu
18. yüzyılın sonları İngiltere'si. Bir simyacının şeytani lanetinden yara alan bir yetim olan Miriam, kaleyi çağıran Gebel'i avlamak ve öldürmek için kaleye gitmeli ve laneti durdurmanın bir yolunu ararken şeytanlarıyla savaşmalıdır.

Eski tarz ve süper eğlenceli gotik korku oyunu!
Bu oyunun bir fragmanını gördüm ve eski zamanlardan kalma bir başka harika oyun olan Symphony of the Night'a benzediğini gördüm ve bunu almam gerektiğini biliyordum. Görünüşe göre Konomi'yi bölen aynı yaratıcı tarafından yapıldı ve go fonunun yardımıyla bu oyunu yaratmayı başardım. Pek çok benzerliği paylaşıyor; ancak birçok açıdan da farklıdır. Buradaki kalenin, yaratıcının bu nitelikte birçok Castlevania oyunu yaptığı için tasarladığı en büyük kale olduğu düşünülüyor; ancak sadece Symphony çaldığım için biraz daha büyük göründüğünü söyleyebilirim ama ne kadar olduğundan emin değilim.

Hikayede Miriam adında genç bir kadının Gebal adında bir adamın izini sürmeye çalışması anlatılıyor. Çocukken ikisi de bir tür iblis kıyametini gerçekleştirmeyi amaçlayan acımasız deneylerin parçasıydı. Gebal ritüelden sağ kurtuldu; ancak Miriam hemen öncesinde derin bir uykuya daldı. Yıllar sonra uyanır ve şimdi yeni bir kötülük kalesi ortaya çıkar ve bu kalenin karanlık ve ölümcül sırlarını öğrenmek için yola çıkar.

Oyun, karakterinizi seviyelendirmeniz ve zırh ve silahlar satın almanız gerektiğinden, bazı RPG unsurları içeren yandan kaydırmalı aksiyon oyunu olması bakımından Symphony of the Night'a çok benzer. Kılıçlarınız, hançerleriniz, kırbaçlarınız ve hatta silahlarınız olduğu için aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli silahlar var! Ayrıca düşmanlarınızın yeteneklerini de üstlenebilirsiniz. Oyun aynı zamanda kasaba halkına yardım etme ve simya kullanarak silahlar yaratma şansı da sunuyor. Ayrıca, ilk kez denediğinizde kalıcı bir istatistik artışı elde edebileceğiniz yemekler de pişirebilirsiniz!

Yani bu oyun gerçekten eğlenceli. Symphony'nin daha iyi bir hikayesi vardı ve çok daha iyi müzikleri vardı ama bu daha uzun ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz. Her iki oyun da çok iyi ve ara sıra güzel bir yan kaydırma oyununu sevdiğim için bu türde daha fazla oyunun yaratıldığını görmekten çekinmem. Ayrıca, Final Fantasy VI'nın süper devasa bir dünyayla yapılmış görünümüne sahip eski tarz bir RPG'yi görmeyi çok isterim, ama bu sadece benim. Bu oyun kesinlikle yükseltmelerle geçmişi yeniden ziyaret etmeye benziyor!
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst