Profil mesajları Son aktivite Gönderiler Hakkında

 • Humankind Odyssey ilginç bir konseptti ve oynamaktan keyif aldığım bir oyundu, ancak oldukça zorlayıcıydı, özellikle de başlangıçta bir oyunun biraz daha bağışlayıcı olması gerektiğini hissettiğimde. Bu oyun oldukça zorluydu/hala da öyle. Başlangıçta kontrolleri ve mekaniği öğrenirken çok fazla hayal kırıklığı hissettim.

  Başlangıçta, oyuncunun Maymunları oldukça savunmasızdır ve çok az eğitim, yönlendirme veya yardımla vahşi doğaya atılırlar. Dürüst olmak gerekirse, diğer birçok oyunun benimsediği genel "oyuncunun aptal olduğunu varsayma" yaklaşımından ziyade oyuncunun zekasını ve yeteneğini varsaydığı için bu tür bir yaklaşımı canlandırıcı buldum. Bence oyun geliştiricileri çoğu zaman aptal bir izleyici kitlesi hayal ediyorlar ve her şeyi gereksiz yere basitleştirmeye çalışıyorlar. Ağır eğitim bölümleri, benim görüşüme göre, çoğu zaman oyuncu için çok aşağılayıcı ve aynı zamanda külfetli geliyor.

  Yine de belki bunu yapmak için sağlam bir neden vardır. Ne yazık ki...

  Görünüşe göre pek çok kişi, kısmen başlangıçtaki hayal kırıklığı, zorluk ve açıklama eksikliği nedeniyle bu oyunu hemen alt edecek. Pek çok insan bunun gibi zorlu bir oyuna adil bir şans verecek zihniyete, sabra, beceriye (ve bu konuda dikkat süresine) sahip değil. Her ne kadar hayal kırıklığına uğramış olsam da, buna bir şans verdiğim için mutluydum.

  Mekanik olarak (ps4 sürümü) harikaydı, çok az sorun veya hata vardı ve benim için hiç çökmedi. Kontrolleri aşağıya indirdiğimde oyunun çok daha keyifli hale geldiğini fark ettim. Tabii ki, bu oyunda tehlikenin gerçek bir kalıcılık hissi var çünkü her seçim tüm soyunun yok olması riskini doğurabilir. Başarısızlık diye bir şey var. Yüksek bahisler.

  Genel olarak, bu oyun harika ve bilgilendiriciydi. İnce arka plan müziği/ses efektleri ve büyüleyici bir önermeye sahip olmasının yanı sıra, görsel ve grafiksel olarak çekiciydi. Hikayenin kendisi oldukça ileri ve konuya yöneliktir. Pek çok bilim insanı ve eleştirmenin Darwin Teorisi'nin doğruluğu konusunda şüpheleri olmasına rağmen, ne olabileceğini görmek kesinlikle harikaydı. Bu, meydan okuma, macera ve potansiyelle dolu harika bir oyundu. Bu küçük taşı aldığıma sevindim.
  Oyun Modunu Oyun Modları katagorisinden Bulabilirsiniz
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…
 • Yükleniyor…

Çevrimiçi üyeler

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst