✔️🔱Salon
Okey Renk Kodu
✔️🔱Site Adresi
https://mt2.org/konu/zokey-nick-renk-kodu-eklemek.3495/

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
954
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Merhaba Okey Sitesi Adminleri Sizlere bu konuda Okey sitemizde renk kodu ekleme hakkında Bilgiler sunacagım Yeni site sahiplerinin En çok sorun yaşadıgı olaylardan bir tanesi renk degişimi yada renk resim eklemek yada İcon ekleme icon eklemek için yeni bir konu açmayı düşünüyorum. bu konunun amacı salona renk eklemek peki renk eklemek için nelere ihtiyacımız var. Bilgisayarınıza ilk önce "Filezilla" indirmelisiniz Filezilla ne işe yarar Filezilla okey salonunuzun FTP Sinin barındıgı Hosting dir yanı barınma hizmeti saglar buraya sitenize ait Login ve Şifre aracılıgı ile giriş yapa bilrisiniz. Giriş yapmak için alta verdigim resimdeki adimları sağlamalısınız.

filezilla.png

1.Sunucu adı: site adresiniz ornek site.com yada sunucu ip adresinizi girmelisiniz.
2. Kullanıcı adı sunucunuzun ftp Adı
3. Şifreniz

Eevet FTP ye bağlandıkdan sonra renk kodlarının bulundugu Css Kısmına gelmelisiniz. örnek resim altta.
renk-css.png


Bu bölümde Skyextra.css Dosyasını ftp duşına sallayarak yada ftp içerisinde ters tıklayarak maus ile göster/duzenle altat resim.
duzen.png


Yaparak dosyanın kaynagını Şu şekilde getiriniz. altat resim.
resimkod.png


Evetarkadaşlar sitemizde bulunan 4 ve 5 nolu Nickrenk lerinin açık kaynak kodlarıdır resimde görünen peki bu resimlerde neler var. bunları size sıralayım.

Color: Nedir? Color Nicke vereceginiz renk #fffff

background-image: medir? CSS "background-image" özelliği, bir etiketin arka plan resmi eklememizi olanak sağlar.Varsayılan olarak arka plan resmi tüm alanı kaplayacak şekilde tekrarlanır. Background-image özelliğine değer olarak, görselin url adresi yazılır.

background-repeat : Arka plan resminin tekrarlı mı yoksa tekrarsız mı ekleneceğini belirlemek için kullanılır. background-size : Arka plan resminin alanı nasıl kaplayacağını belirlemek için kullanılır.

background-position : Arka plana eklenen resmin pozisyonunu belirtmek için. background-repeat : Arka plan resminin tekrarlı mı yoksa tekrarsız mı ekleneceğini belirlemek için kullanılır.

padding-left : içeriğin solunda boşluk bırakır. padding-right : içeriğin sağında boşluk bırakır.

padding-right:özelliği içerik alanı ile sağ kenarlık arasındakimesafeyi belirler.

border-radius: özelliği CSS3 ile birlikte geldi ve HTML elemanlarına yuvarlak kenar özelliği verme işine yarıyor. Web 2.0 ve yeni stiller ile birlikte bir çok sitede yerini alan yuvarlak kenarlı yapılar kullanılıyor, buda bu özelliği önemli kılıyor.

background-size : Arka plan resminin alanı nasıl kaplayacağını belirlemek için kullanılır. background : CSS Background özelliklerini tek satırda tanımlamak için kısa yol kullanımı.

Kodumuzuda buradan direk vereyim Hızlı bir sekilde editleme yada ekleme yapabilrisiniz.
.NickRenk4 {


color: #ffffff;
background-image: url(../res/gs2.webp), linear-gradient(to left, #f9df00, #a32638);
background-repeat: no-repeat,repeat;
background-position: left,left;
padding-left: 22px;
padding-right: 22px;
border-radius: 10px;
background-size: 20px 16px ,100%;

}

Spoyler ekletisinde verdigim kodu sitenize renklerini yada resim planını deiştirerek sitenize görsel nick renkleri ekleye bilrisiniz.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst