Worms: Ultimate Mayhem

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Ortaokul ve lise dönemlerimde en yakın arkadaşımla genellikle internet kafeye gidip Counter-Strike, C&C: Red Alert ve Age of Empires oynardım. Ama hiçbiri, arkadaşımla Worms oynamak kadar zevk vermezdi. Tüm silahları ve kurşunlarını sınırsıza alır ve birbirimize karşı amansız bir mücadeleye girişirdik. Patlayan Old Woman’lar mı ararsınız, Mad Cow’lar mı, yoksa Mail Strike’lar mı… Silahlar ve espriler o kadar eğlenceliydi ki, oynarken gülmekten kendimizi alamazdık.


1.jpg

Yıllar geçti, 2 boyutlu olan Worms serisi, Worms 3D’yle birlikte günümüzün modası üçüncü boyuta taşındı. Serinin hayranları, doğal olarak oyuna biraz uzak durdular. Bir şans verenler ise kamera açıları ve 2D oyundaki kadar rahat hareket edememe sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardı. Peki Worms: Ultimate Mayhem, üçüncü boyuttaki problemleri düzeltebiliyor mu?

Take cover!

Oyunda hikaye modu dışında birçok değişik mod mevcut. Ancak hikaye modu hem oyunun dinamiklerini kavramanız, hem de biraz olsun alışmak için birebir. Worms’ü bilmeyenler için genel olarak anlatalım. Oyun kurtçuk takımları arasında oynanıyor. Her kurtçuğun bir sırası ve hamle yapmak için belirli bir süresi var. Bu süre zarfında yürüyüp ister düşman kurtçuğa beyzbol sopası gibi bir silahla vurabiliyor, isterseniz kafasında bomba patlatabiliyorsunuz. Ardından rakip takıma sıra geçiyor ve bir takım üstünlük kurana dek böyle devam ediyor. Tabi ki Super Sheep, Bazuka gibi sıradışı silahlar da bize eşlik ediyor.

2.jpg

Ultimate Mayhem’i bir nevi Worms 3D ve Worms 4 birleşimi sayabiliriz. Çünkü oyunun ana hikayesi Worms 4’ten alınma. Ayrıca farklı bir hikaye modu için de Worms 3D’nin hikayesi oyuna eklenmiş. Worms: Ultimate Mayhem’in içeriği oldukça zengin. Ancak bu oyunlara göre sadece grafiksel ve kişiselleştirme anlamında küçük farklılıklar ve yenilikler mevcut.
 
Home Register Log In
Üst