Valorant’ta 2 Rank Atlamak İçin Yapılması Gerekenler

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
[Resim: galeri_MTYzN_282.jpg]Dünyanın en rekabetçi nişancı oyunlarından biri olan Valorant, düzenli olarak galibiyet aldığınız takdirde MMR değerinizi artırmanıza ve daha yüksek bir kademeye çıkmanıza imkan tanır. Eğer maçlarda iyi bir performans gösteriyor ve kaybettiğinizden daha fazla kazanıyorsanız, merdiveni daha hızlı çıkabilirsiniz. MMR değerinizi yükselttikçe, kazandığınız XP yani kademe puanı da artar.
Birçok oyuncu, Valorant 2 rank atlamanın yollarını araştırıyor. Bunu başarmak epey zor, ancak imkansız değil. Valorant yeni sezonu ile oyuncuların dereceleri sert bir şekilde sıfırlandı. Bu da, önceki kademenize ulaşmak için çok fazla zaman harcayabileceğiniz anlamına geliyor. Neyse ki Riot Games, oyuncuların 2 rank birden atlamalarına izin veren bir sistem uyguluyor. Böylece tek bir galibiyetle iki kademe birden alabilirsiniz, ancak çift rank atlama için yerine getirmeniz gereken belirli koşullar vardır.
Valorant 2 Rank Atlama İçin İstikrar Şart!

[Resim: galeri_MTYzN_283.jpg]


Sahip olabileceğiniz en yüksek MMR aralığı 3 sıradır. Bu nedenle, eşleştirme kademenizden 4 sıra uzaklaşırsanız, 2 rank atlamanız garanti edilir. Bunun anlamı şu: Kazansanız da kaybetseniz de tutarlı performanslar ortaya koymanız gerekir. MMR değeriniz kademenize eşitse, mağlubiyet ve galibiyetlerde kaybettiğiniz/kazandığınız XP miktarı birbirine çok yakın olur. MMR değeriniz kademenizden yüksekse, galibiyetlerde daha fazla XP kazanır ve mağlubiyetlerde daha az XP kaybedersiniz.
Riot Games, oyuncuların MMR değeri ile beceri kademelerinin çok farklı olmasını engellemeye çalışıyor. Eğer iyi performans gösterir ve düzenli olarak galibiyet alırsanız, çift rank atlama şansınız artar. Bir oyunda üst üste +5 MMR değeri kazanabilir, diğerinde +30’a kadar çıkabilirsiniz. Bu durum, ne zaman yükseleceğinizi veya bir maçın eşleştirme derecenizi nasıl ve neden etkilediğini anlamayı gerçekten zorlaştırır.

MMR Değerinizi Kademenizden Yüksek Tutun

[Resim: galeri_MTYzN_284.jpg]


Valorant’ta hızlı level atlamak isteyen oyuncuların gerçekten iyi performans göstermeleri gerekir. Eğer dahili MMR değeriniz kademenizden daha yüksekse, sonunda Valorant 2 rank atlama şansı yakalayabilirsiniz. Özetle; MMR değeriniz kademenizden düşükse, galibiyetlerde daha az XP kazanır ve mağlubiyetlerde daha fazla XP kaybedersiniz. Daha fazlası için, Valorant’ın kademe puanı hakkındaki makalesini okuyabilirsiniz.
 
Home Register Log In
Üst