Valorant Val 81 Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? (2022)

Asyacuk

Level 1
Üye
Tepki
2
[Resim: galeri_MTYzN_303.jpg]

Valorant Val 81 hatası nedir ve nasıl çözülür? Bu hata, ‘taki en tipik sorunlardan bir tanesi. Bu içeriğimizde, bu hata kodunu inceleyeceğiz ve sizin için bazı uygun çözümler anlatacağız.
Valorant başlatılamadı hatası, oyun oynarken karşılaşılan çok yaygın bir hata. Sık sık görebileceğiniz Val 81 hatası, Valorant sunucusu ile cihazınız arasındaki zayıf bağlantıdan kaynaklanan bir sorun. Neyse ki, başa çıkmak zor değil. Aşağıdaki 4 çözümü takip ettiğiniz zaman Valorant van 81 hatası çözümü hakkında soru işaretiniz kalmayacak.
Valorant Val 81 Hatası Çözüm Yöntemleri
[Resim: galeri_MTYzN_304.jpg]

Valorant başlatılamıyor Error Code Van 81 de bahsettiğimiz yaygın hatalardan birine örnek. Bu hatanın ne olduğunu ve üstesinden gelmek için neler yapabileceğinizi inceleyeceğiz. Aşağıdaki dört çözüm yöntemiyle sorundan kökünden kurtulun:
  • VGC Başlangıç Türünü Değiştirin
  • Windows Güvenlik Duvarı Üzerinden Valorant’a İzin Verin
  • Windows Defender’dan Dışlama Ekleyin
  • Valorant & Riot Vanguard’ı Yeniden Yükleyin
4- VGC Başlangıç Türünü Değiştirin
[Resim: galeri_MTYzN_305.jpg]

Riot’taki hile önleme sisteminin ana kısmı VGC ve Valorant Val 81 hatası için çok önemli bir sıkıntı kaynağı. VGS başarısız bir şekilde başlar başlamaz bu hata kodu görünecek. Bu hatayı şu şekilde çözebilirsiniz:
  • Adım 1: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Win + R tuşlarına basın.
  • Adım 2: Services.msc yazın ve Hizmetleri bulmak için Enter‘a basın.
  • Adım 3: VGC Hizmetini bulun ve Özellikler‘i seçmek için sağ tıklayın.
  • Adım 4: Başlangıç sekmesinde Otomatik‘i seçin, Uygula ve Tamam’a tıklayın.
  • Adım 5: Cihazınızı yeniden başlatın ve oyunu yeniden başlatmayı deneyin.
3- Windows Güvenlik Duvarı Üzerinden Valorant’a İzin Verin
[Resim: galeri_MTYzN_306.jpg]

Bazen, Windows Güvenlik Duvarı yanlışlıkla birkaç programı veya uygulamayı durdurabilir, bu nedenle Valorant Val 81 hatası alırsınız. Valorant’ı Güvenlik Duvarı üzerinden yapmak için şunları yapmalısınız:
  • Adım 1: Güvenlik duvarı ve ağ koruması yazın ve Enter’a basın.
  • Adım 2: Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver’i seçmek için aşağı kaydırın.
  • Adım 3: Ayarları değiştir’e ve ardından Başka bir uygulamaya izin ver’e tıklayın.
  • Adım 4: Riot Vanguard klasörünü bulmak için Gözat’a tıklayın.
  • Adım 5: VGC uygulamasını seçin ve Aç ve Ekle’ye basın.
  • Adım 6: Vanguard kullanıcı modu hizmetini bulun ve Özel ve Genel kutularını işaretleyin.
  • Adım 7: Valorant Val 81 Hatası çözümü olmadıysa diğer adımı da uygulayın.
2- Windows Defender’dan Dışlama Ekleyin
[Resim: galeri_MTYzN_307.jpg]

Windows Defender’dan bir dışlama ekleme işlevi, Valorant’ı Güvenlik Duvarı üzerinden yapmakla aynı. Bu işlemi uygulayarak da valorant başlatılamıyor hatasından kurtulabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:
  • Adım 1: Windows Ayarlarını açmak için Win + I tuşlarına aynı anda basın.
  • Adım 2: Güncelleme ve Güvenlik‘i bulmak için aşağı kaydırın.
  • Adım 3: Windows Güvenliği bölümünde Virüs ve tehdit koruması’na tıklayın.
  • Adım 4: Ayarları yönet’e tıklayın ve ardından istisnaları ekle veya kaldır’a dokunmak için aşağı kaydırın.
  • Adım 5: Dışlama ekle’yi tıklayın ve açılır menüden Klasör’ü seçin.
  • Adım 6: Riot Vanguard klasörünü bulun, tüm klasörü seçin ve Klasör Seç’e basın.
  • Adım 7: Valorant Val 81 hatası çözümü için son olarak aşağıdaki adımı uygulayın.
1- Valorant & Riot Vanguard’ı Yeniden Yükleyin
[Resim: galeri_MTYzN_308.jpg]

Valorant van 81 hatası nedir detaylıca açıkladık ve bu hatayı düzeltmek için Valorant ve Riot Vanguard’ınızı yeniden yüklemeniz de şiddetle tavsiye ediyoruz. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıkladık:
  • Adım 1: Komut İstemi’ni bulmak için arama çubuğuna cmd yazın.
  • Adım 2: Yönetici olarak çalıştırmayı seçmek için sağ tıklayın.
  • Adım 3: Aşağıdaki komutu siyah pencereye kopyalayıp yapıştırın ve her komuttan sonra Enter tuşuna basmayı unutmayın.
    • sc delete vgc
    • sc delete vgk
  • Adım 4: Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve gezinme çubuğuna C:\Program Files\Riot Vanguard’ı yapıştırıp Enter’a basarak Riot Vanguard klasörünü bulun.
  • Adım 5: Riot Vanguard’a sağ tıklayın ve Sil’i seçin.
  • Adım 6: Windows Ayarları > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler’e tıklayın.
  • Adım 7: Valorant’ı bulmak için aşağı kaydırın, üzerine tıklayın ve Kaldır’ı seçin.
  • Adım 8: Kaldır’a tekrar basarak bu eylemi onaylayın. Artık Riot Games Valorant’ın resmi sitesine gidebilir ve oyunu tekrar yükleyebilirsiniz.
Valorant Val 81 Hatası çözümü rehberimizin sonuna geldik. Yukarıdaki dört yöntemi uyguladığınız zaman bir daha valorant başlatılamadı hatası alma şansınız yok. Hepinize keyifli oyunlar dileriz.

AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap