Valorant Hata Kodları Ne Anlama Gelir? Hata Kod Listesi 2023

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
962
Tepki
102
Konum
Ara BuL

Valorant Hata Kodları Ne Anlama Gelir? Hata Kod Listesi 2023


Valorant hata kodları, oyun sırasında veya oyun başlatılırken ortaya çıkan belirli hataları tanımlayan kodlardır. Hata kodları, kullanıcılara sorunun kaynağını ve nasıl çözülebileceğini belirlemelerine yardımcı olabilir.
İşte Valorant'ta yaygın olarak görülen hata kodları ve açıklamaları:
 1. Error Code 7 - Bu hata genellikle sunucu sorunlarından kaynaklanır. Kullanıcılar oyun sunucusuna bağlanamaz veya bağlantı kesilir.
 2. Error Code 29 - Bu hata, sunucu kapasitesinin üst sınırına ulaşıldığında ortaya çıkar. Kullanıcılar, sunuculara yeniden bağlanmaya çalışmalıdır.
 3. Error Code 43 - Bu hata, kullanıcının oyun sunucusuna bağlanmaya çalışırken bir ağ hatası oluştuğunu belirtir.
 4. Error Code 46 - Bu hata, oyuncunun güncellemeleri tamamlamasına izin vermeden önce VALORANT hizmetlerinin yüklenmesi gerektiğini belirtir.
 5. Error Code 51 - Bu hata, sunucu bağlantısı sırasında bir ağ hatası oluştuğunu belirtir.
 6. Error Code 84 - Bu hata, oyuncunun oyun sunucusuna başarısız bir şekilde bağlanmaya çalıştığını belirtir.
 7. Error Code 100 - Bu hata, oyuncunun sunucuya bağlanırken bir sorun yaşadığını veya oyundan atıldığını belirtir.
 8. Error Code 102 - Bu hata, VALORANT sunucusu ile iletişim kurarken bir sorun yaşandığını belirtir.
 9. Error Code 104 - Bu hata, oyuncunun oyun sunucusuna başarısız bir şekilde bağlanmaya çalıştığını belirtir.
 10. Error Code 106 - Bu hata, oyun sırasında bir ağ hatası oluştuğunu belirtir.
 11. Error Code 1500 - Bu hata, oyuncunun Riot hesabı ile ilgili bir sorun olduğunu belirtir.
Bu, Valorant'ta yaygın olarak görülen bazı hata kodlarıdır. Oyunla ilgili başka hatalarla karşılaşırsanız, VALORANT Destek ekibiyle iletişime geçmeniz önerilir.

Tam Liste detaylı;

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
0Bağlantı HatasıVALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
1Bağlantı HatasıVALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
4Görünecek ismin geçersiz.Riot Hesap Adı'nla ilgili bir sorun var. Onu buradan değiştirebilirsin.
5Hesap başka yerde oturum açmış durumda.Tüm cihazlardaki oturumunu kapatmalısın.
7Oturum hizmetine bağlanılamıyor.Hesabın askıya alınmış olabilir. Ayrıntılı bilgi için lütfen e-postanı kontrol et. Sorun, platform kaynaklı olabilir. Ayrıntılı bilgi için VALORANT Discord'unu ve Destek Sitesi duyurularını kontrol etmeyi unutma.
8 - 21Riot İstemcisi'ne ilişkin sorunlar.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
29Bu, ağ bağlantısına ilişkin bir sorun.Güvenlik duvarının VALORANT'a izin verdiğinden lütfen emin ol. Daha detaylı talimatlar için bakabilirsin.
31Oyuncu adı bilgisine ulaşılamıyor.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
33Riot İstemcisi işlemi kapatıldı.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
38Bağlantı HatasıVALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
39Sunucu Kullanım DışıSunucu planlı veya acil bakımlar nedeniyle devre dışı olabilir. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
43Bir sistem süre aşımına uğradı.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
44Vanguard devreye girmedi.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı kaldır ve VALORANT'ı yeniden başlat.
45Vanguard'ı yeniden başlatman gerekiyor.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı kaldır ve VALORANT'ı yeniden başlat.
46Platform kullanılamıyor.Bu duraklatma, mühendislerimizin çalışabilmesi için planlı olarak yapıldı. Lütfen daha sonra tekrar oturum açmayı dene.
49Sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
50Sesli sohbet başlatılamadı.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
51Grup oluşturulurken bir hata oluştu.Grup Sistemi'yle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
52Oyuncuların beceri bilgilerine ulaşırken bir hata oluştu.Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
53Riot İstemcisi sohbetine ilişkin sorunlar.Sohbetle ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
54İçerik hizmeti hatası.VALORANT, içeriğini yükleyemedi. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
55Uygulama Onarım Yöneticisi Başlatma Hatası (ApplicationRepairManagerInitFailure)Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
56Yasal Veri Başlatma Hatası (LegalInfoInitFailure)Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
57Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
58RSO Doğrulama Hatası (RSOValidationFailure)Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
59Oturum Açma Sırası Hakkı Yakalama Hatası (LoginQueueFetchTokenFailure)Oturum açmayla ilgili bir hata var gibi görünüyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat ve Destek Sayfası'ndaki yardım makalelerine göz at.
60Yama Başlatma Hatası (PatchInitFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
61VALORANT'tan uzaklaştırıldın.Bu hatayı görüyorsan lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
62Ping Ölçülecek Oyun Modülü Yok Hatası (NoGamepodsToPingFailure)Bağlantınla ilgili ters giden bir şeyler var galiba. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
63Yönetici Silindi (ManagerDeleted)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
64Oturum Erişimi Hatası (SessionFetchFailure)Oyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
65PatchAvailabilityInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
66ContentIndexInitFailureOyunu başlatırken bir hata oluştu. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
67ChatFriendMetadataInitFailureVALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
68CapEntitlementsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
69CapWalletsFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
70StoreOffersFetchErrorVALORANT, sahip olduğun içeriklere ulaşamıyor. Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse lütfen Destek Sayfası'ndaki makalelere göz at. İstemcinde herhangi bir sorun yoksa, bize her zaman bu sayfanın altından bir bilet gönderebilirsin.
-81Service Start FailedPC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard'ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
152Donanım UzaklaştırmasıBu, genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.

VAN Hata Kodları


VALORANT oyununda VAN (Value Added Network) hata kodlarına nadiren rastlanır, ancak bazı durumlarda meydana gelebilir. Bu hata kodları, VALORANT'ın sistemleriyle ilgili mesajların işlenmesi sırasında ortaya çıkan hataları belirtir.
İşte Valorant'ta yaygın olarak görülen VAN hata kodları ve açıklamaları:
 1. VAN 6 Hatası: Bu hata, oyun sunucusuna bağlanmak için kullanılan ağ geçidi (gateway) hizmetinde bir sorun olduğunu belirtir. Kullanıcıların bağlantılarını kontrol etmeleri ve internet bağlantılarının sağlıklı olduğundan emin olmaları önerilir.
 2. VAN 68 Hatası: Bu hata, kullanıcının oyun sunucusuna bağlanmaya çalışırken bir ağ hatası oluştuğunu belirtir. Kullanıcıların internet bağlantılarını kontrol etmeleri ve bir VPN kullanarak bağlanmayı denemeleri önerilir.
 3. VAN 84 Hatası: Bu hata, kullanıcının oyun sunucusuna bağlanmaya çalışırken bir ağ hatası oluştuğunu belirtir. Kullanıcıların internet bağlantılarını kontrol etmeleri ve bir VPN kullanarak bağlanmayı denemeleri önerilir.
 4. VAN 135 Hatası: Bu hata, kullanıcının sunucuya bağlanırken bir sorun yaşadığını veya oyun sunucusuna erişiminin engellendiğini belirtir. Kullanıcıların internet bağlantılarını kontrol etmeleri ve bir VPN kullanarak bağlanmayı denemeleri önerilir.
 5. VAN 137 Hatası: Bu hata, kullanıcının sunucuya bağlanırken bir sorun yaşadığını veya oyun sunucusuna erişiminin engellendiğini belirtir. Kullanıcıların internet bağlantılarını kontrol etmeleri ve bir VPN kullanarak bağlanmayı denemeleri önerilir.
Bu, Valorant'ta görülen bazı VAN hata kodlarıdır. Kullanıcıların hata kodlarını not alarak, sorunları gidermek için Riot Games Destek ekibiyle iletişime geçmeleri önerilir.

Tam Liste;

KOD NOANLAMIÇÖZÜMÜ
VAN -1Kaldırma HatasıRiot Vanguard'ı tekrar yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 0VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
VAN 1VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
VAN 6VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT'ı ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat.
VAN -81VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -102VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN -104Bağlantı HatasıPC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 128VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.PC'ni ve Riot İstemcisi'ni yeniden başlat. Sorun devam ederse Riot Vanguard'ı ve VALORANT'ı kaldır ve ikisini de sıfırdan yükle. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN 138VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.VALORANT/Riot Vanguard'ı sanal bir makinede çalıştırıyorsun gibi görünüyor. Buna izin verilmediği için iki yazılımı da sanal yerine normal bir Windows işletim sistemine yüklemelisin.
VAN 152Donanım UzaklaştırmasıBu, genellikle 4 ay süren bir donanım uzaklaştırması anlamına gelir. Başka soruların varsa lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
VAN9002Vanguard'ın bu sürümü, exploit protection ayarları altındaki Denetim Akış Koruması (CFG) seçeneğinin etkinleştirilmiş olmasını gerektirir.Exploit protection ayarlarının nasıl değiştirileceğini öğrenmek için lütfen bu makaleye göz at. Bu sorun devam ederse lütfen bu sayfanın altından bize bilet gönder.
 
Son düzenleme:
T

#TEO

Guest
Kral Eline sağlık
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst