Valorant FPS Arttırma Yöntemleri – Valorant Kasma Sorunu

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0

Valorant FPS Arttırma – Valorant Kasma Sorunu​

Aşağıda vereceğimiz tüyolarla FPS’inizi yükseltebilirsiniz tabii çok büyük bir fark olmayacak ama eskisinden biraz daha iyi olabilir. Daha yüksek bir FPS değerlerine sahip olmak istiyorsanız bilgisayar bileşenlerinde değişime gitmeniz gerekir.

Güç seçenekleri​

Bilgisayarınızın güç ayarlarını değiştirmek fpsinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bunun için denetim masasına giriyoruz ve sağ üstteki arama yerine “Güç Seçenekleri” yazıyoruz. Çıkan ekranda aşağıda gördüğünüz gibi ayarı “Yüksek Performans” ayarına getiriyoruz ve kaydediyoruz.Arka plan uygulamalarını kapatma​

Oyun oynarken arka planda bir şeyin açık olması oyunu olumsuz yönde etkiler çünkü bilgisayar gücünün bir kısmını arkada çalışan uygulamaya verir ve oyuna daha az güç geleceği için kasmalar oluşur. Arka plandaki uygulamaları kapatmak için ilk önce görev yöneticisinden bakabiliriz istemediğiniz ve zorla güç çektiğini gördüğünüz uygulamayı hemen sonlandırmanızı öneririz. Sonradan windows başlatma yerine veya CMD konsoluna “msconfig” yazıyoruz çıkan yerde başlatma seçeneğine gelip gereksiz gördüğünüz şeylerin tik işaretini soldan kaldırın ve yeniden başlatın.

Ekran kartı ayarları​

Ekran kartınızın sürücülerini yüklediğinizde bir program gelir ve buradan ekran kartı ayarlarınızı yapabilirsiniz buda hem ekran kartınızı daha verimli kullanmaya hemde daha çok fps almaya yarar. Ekran kartı ayarlarınız için ekran kartı modelini youtube yazıp araştırmanız yeterli olur ayarlarını görürsünüz.

Gösterdiğimiz ayarları yaptığınız taktirde FPS değerleriniz eskisine göre daha fazla artış gösterecek ve bu arada kesinlikle oyun ayarlarını en düşüğe almayı unutmayın FPS’inizin yükselmesini istiyorsanız ilk önce oradan başlayın.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst