Valorant En İyi Ajanlar – Valorant Tier List

Has1tape

Level 18
Üye
MT2 Üye
Katılım
29 Kas 2022
Mesajlar
350
Tepki
0

Valorant Tier List​

Valorant’ta her ajanın yetenekleri ve oynanışı farklıdır. Silah olarak kapışmada herkes aynı olsa da iş yeteneklere girince değişiyor çünkü bu ajanların hepsi hasar üzerine kurulu değil sağlıkçısı, gözcüsü vs. var. Sizler için en iyi ajanları listeledik gelin bakalım.

Sage​

Sage şu anda takım arkadaşlarını iyileştirebilen tek Valorant ajanıdır. (Phoneix sadece kendini iyileştirebiliyor) O, tutma noktalarını engelleme ve takım arkadaşlarını daha yüksek bir zemine taşıma yeteneği faydaları açısından sınıfının en iyisidir.Son olarak ise 5v5 bir oyunu birini canlandırarak 6v5’e çevirebilme kabiliyetine sahip olan tek Valorant ajanıdır. Şuan baktığımızda Valorant metasında en çok seçilen ajan olarak gözüküyor.

Brimstone​

Kontrol Uzmanı rolündeki bu karakter hasar veren yangın bombası atıyor, görüşü kısıtlayan duman bulutu fırlatıyor, yere atış hızını artıran kuvvet işareti yerleştiriyor ve ulti yeteneği sayesinde yüksek hasar veren uydu saldırı yapıyor.

Cypher​

Cypher, ekibi için casusluk yapıp rakibini belirli tuzaklara düşüren bir Valorant ajanıdır. Yeteneklerinden hiçbirisi hasar vermez fakat çok fayda sağlarlar. Bubi tuzağı gibi yetenekleri bulunmaktadır. Bazı yetenekleri ise rakibi kör edebiliyor bu sayede de takım arkadaşlarınıza ya da size avantaj sağlayabilir.

Gadget’lerinin çoğu daha sonradan yeri değiştirilebilir şekilde ayarlanmıştır. Yani bu sayede farklı yerlere yerleştirerek daha fazla istihbarat toplayabilir görevinizi layığıyla yerine getirebilirsiniz. Kendisi bir alanı tek başına tutan ya da tutmaya yardımcı olmaya çalışan Valorant ajanlarından birisidir.

Raze​

Raze, kapalı betanın başlangıcından bu yana eklenen ilk yeni Valorant ajanıdır. El bombaları, bir roketatar ve tekerlekler üzerinde patlayan bir robotla hücumda kuşatma ve savunmadaki alanı kontrol etme konusunda mükemmel olan araçlara sahip patlatıcı bir uzmandır. Bombalarını yüksek bir zemine atlamak için de kullanabiliyor. Bu yüzden de Overwatch’ın Junkrat karakterine benziyor.


Breach​

Öncü rolündeki bu karakter duvarlardan geçip kör eden atış yapıyor, düşmanı sersemleten sarsıntı yaratıyor, duvarlardan geçip hasar veren sarsıntı yaratıyor ve ulti yeteneği sayesinde düşmanı savurup sersemleten bir deprem oluşturuyor.

Phoenix​

Düellocu rolündeki bu karakter patlayıcı çanta ve parça tesirli bomba fırlatıyor, patlayarak düşmana hasar veren bot atıyor ve ulti yeteneği sayesinde yüksek hasar veren roketatar kullanıyor.


Sova​

Öncü rolündeki bu karakter hasar veren şok oku ve düşmanı gösteren keşif oku fırlatıyor, baykuş drone’u kullanıyor ve ulti yeteneği sayesinde duvarlardan geçip hasar veren ok atıyor.

Jett​

Jett, Valorant‘ta en fazla hareket kabiliyetine sahip ajan olduğu için mekanik açıdan oldukça zorludur. Diğer karakterlere pek faydası olmasa da en fazla oyun potansiyelini sunuyor ve başkalarının yapamayacağı oyunları ortaya koyabiliyor. 1v1 düellocu olarak harika ama aynı zamanda birden çok rakibe karşı da en özel yeteneğe sahip olduğunda çok iyi durumdadır.


Omen​

Kontrol Uzmanı rolündeki bu karakter menzil kısıtlayan gölge atışı ve gölge küresi fırlatıyor, ileriye doğru kısa mesafe ışınlanıyor ve ulti yeteneği sayesinde haritanın istediği yerine ışınlanıyor.

Viper​

Zehir ustası olan Viper, güzel yeteneklere sahip. Özel olarak zehir kalkanı tarzında oluşturan bir ortama sahip. Asit tarzı olan bir mermi ve zehir duvarı gibi yetenekleri olduğu görülüyor.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst