Valorant Crosshair Ayarlama

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
[Resim: galeri_MTYzN_39.jpg]


Valorant Crosshair Ayarlama

Oyun severler, konuya hoşgeldiniz!
Bugünkü eğitim konusunda sizlere Valorant'ta crosshair nasıl ayarlanır, bunu öğreteceğim.

Bir diğer tabirle nişangah olarak bildiğimiz crosshair, First Person Shooter - FPS oyunlarının olmazsa olmazlarından birisi. CS:GO'da crosshair için ayarlanmış ayrı, R6 için ayrı, Valorant için ise apayrı görünebilir ama işin teknik noktalarına indiğiniz zaman oyunun farklı olması pekte önemli olmuyor neticesinde. Neyse, şimdi kemerlerinizi bağlayın, çünkü önümüzdeki 3-5 dakika içerisinde sizlere özel bir nişangah oluşturacağız!

Öncelikle oyunumuz Valorant olduğu için Valorant üzerinden gidelim.

SORU:

Oyun stiliniz nasıl? Rakiplerinizi uzaktan indirmeyi mi tercih ediyorsunuz yoksa savaş ortamına rambo edasıyla dalıp bir oradan bir oraya koşuşturup, rakiplerinizle genellikle yakın mesafeden çatışmayı mı seviyorsunuz?

CEVAP:

Aslında, cevabınız ne olursa olsun Valorant'taki kariyeriniz boyunca karşılaşacağınız çok ama çok farklı durumlar olacak. Bu yüzden en iyi nişangah, her türlü durumlara karşı avantaj sağlayabilecek bir nişangahtır. Mesela, örnek verelim. Heaven haritasında ataksınız, C noktasına giriş yapmak istiyorsunuz. Rakibiniz, hemen 50 metre karşınızda long spotunu elinde Operatör ile tutuyor. Eğer büyük bir nişangah kullanırsanız rakibinizi ıskalama şansınız çok yükselecek, fakat rakibinizde Operatör olduğu için ilk atışta ıskalasa bile ikincisinde sizi anında indirecek.

Fakat küçük bir nişangah kullanırsanız ve rakibe doğru bir peek atarsanız, sadece tek mermide rakibin işini bitirmeniz mümkün.


SORU:

-Ya onu bunu geç sen şimdi ben biliyorum bu bilgileri, bu nişangahı nereden ayarlayacağım?

CEVAP:

[Resim: galeri_MTYzN_130.png]

Oyunu açmanızın ardından ayarlar butonunu bulup ayarların bulunduğu menüye gelin. Ayarlar menüsünün en üstündeki "NİŞANGAH" butonuna tıklayın. Ardından her bir ayarın açıklamasını okuyarak, ön izlemedeki nişangahı takip ederek size uygun en iyi nişangahı oluşturun. Doğru nişangahınızı bulmak birkaç dakika da sürebilir, günlerce de sürebilir, aylarca da sürebilir. Eğer nişangaha alışamadığınızı düşünüyorsanız küçük ayarlamalar yaparak yeni bir nişangah oluşturun ve önünüzdeki birkaç maçı yeni nişangahınız ile birlikte geçirin.

Hatırlatmakta fayda var, çözünürlükte değişiklikler yapmak nişangahı küçültebilir veyahut büyütebilir. Yeni bir çözünürlüğe geçmeyi düşünüyorsanız nişangahınızı da en kısa süre içerisinde yeni çözünürlüğe uyarlamalı ya da yeni bir nişangah oluşturmalısınız.

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.

Esen kalın.​
 
Home Register Log In
Üst