Uncharted 3: Drake's Deception

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Uncharted 1’in E3 2006’da yapılan ilk gösterimini hatırlıyorum. Belki de çoğumuz ilk başta “Tomb Raider’ın ucuz bir kopyası mı yoksa” diye sormadan edememiştik. Ancak Uncharted, kısa sürede kalitesini ispatlamış ve peşi sıra gelecek devam oyunlarını da çoktan müjdelemişti. Sinemada zaten Harrison Ford’un Indiana Jones isimli kült hazine avcısı vardı. Şimdi de oyun dünyasında, bu önemli sinema serisinden de esintiler taşıyan Nathan Drake isimli bir karakter çıkageldi. Daha doğrusu geleli birkaç yıl oluyor. Şimdi ise, en önemli macerasına adım atmak için bizim yardımımıza ihtiyacı var.

Uncharted 3: Drake's Deception, şüphesiz bu yılın en çok beklenen PS3 oyunu. Ardı ardına gösterilen oynanış videoları, açıklanan bilgiler, düzenlenen multiplayer beta derken, milyonlarca kullanıcının Uncarted 3 için heyecanlandığını anlamamız zor olmuyor. Zira büyük ihtimalle bu yapım, 2011 yılında Sony’yi en çok kar ettirecek oyun olarak gözüküyor.

Ofiste, bilinmeyen bir paket

Yorgun bir günün sonuna doğru, adete bir ödül mahiyetinde geldi elimize Uncharted 3. Ağzı eski bir iple bağlanmış torbayı açtığımızda, önce biraz çöl kumuyla, sonra eski bir parşömenle, en sonunda da üzerinde Uncharted 3 yazan bir diskle karşılaştık. Parçaları birleştirip, şifreleri çözmemiz gerektiğini anlayarak yola koyulmamız geç olmadı. Bu kez çok daha büyük bir hazine için yola çıkıyorduk. Evvela kaybolan gizemli şehri, sonrasında da yüzyıllardır çözülemeyen sırrı açığa çıkarmamız gerekiyordu. Herkes vakit kaybetmeden PS3’ün başına üşüştü ve saatler, günleri kovaladı…


3.jpg

Bazı şeyler kaybolur, kolay kolay bulunamaz

Drake's Deception, yüzyıllardır bulunamayan bir hazine için oyuncuların yardımına ihtiyaç duyuyor. Baş karakterimiz Drake’in boynundaki yüzüğü hatırlıyor musunuz? İşte yeni maceramızın kilit noktasını o oluşturuyor. Çok uzun süre önce, kötü yaşam tarzı sebebiyle Tanrı tarafından cezalandırılıp Rub’al Khali Çölü’ne gömüldüğü söylenen efsanevi kayıp şehri bulmak zorundayız. Bunun için araştırmalar yapmalı, ipuçları toplamalı ve insanlardan bilgiler almalıyız. Suriye, Fransa, İngiltere, Kolombiya gibi ülkeler, uğrayacağımız noktalardan sadece bazıları, ancak oyunun merkezini kızgın çöl kumlarının oluşturduğunu söyleyebiliriz. Sebebini, Uncharted 3’ü oynadığınızda daha iyi anlayacaksınız.

Film başlıyor

Bir bardayız. Anlaşmak üzere olan iki taraf var. Bir şeyler ters gidiyor ve büyüyen tartışmanın sonucu olarak kavga başlıyor. Böylelikle Uncharted 3’e ilk adımı atıyoruz ve görüyoruz ki, tam bir interaktif sinema filmi gibi. Görüşmeyeli Nathan Drake’in kabiliyetleri hayli gelişmiş. Pes etmeyi düşünmeyen, alternatifler üreten ve arkadaşlarıyla koordineli dayak atmayı seven adamımız var. Böylelikle ilk izlenim konusunda üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor ve sonrası için oyuncuyu heyecanlandırıyor.
 
Home Register Log In
Üst