Ultra Street Fighter IV (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Dövüş oyunlarının bir çoğunda öne çıkan grafik özelliği, son zamanlarda oyuncuların dilinden düşmek bilmiyor. Dilimizden düşmeyen bir diğer durum ise, oyunun kalitesi. Kalite denildiğinde aklınıza hangi kelimeler geliyor bilemiyorum ancak derinlemesine düşündüğümüzde; müzik, detay, his ve hatta karakterlerle özdeşleşmek bile seçenekler arasında yer alabilir. Tek bir noktada buluşamasak bile, aradıklarımız bellidir ve genelde her oyuncu, farklı bir duruma odaklanır. Tıpkı dünden bugüne sayısız değişikliğe uğrayan Street Fighter gibi...


11.jpg


1987 yılının başarılı dövüş oyunlarından biri olan Street Fighter, o kadar çok isim değiştirdi ki sıralamaktan korkar duruma geldik. Atari salonlarında saatlerimi harcadığım Street Fighter, şimdi konsollarda daha farklı deneyimlere yelken açmış. Eh, değişmeyen en önemli özelliği de bazı melodileri ve belirli karakterleri olmuş. Yine de, hala birçoğumuzun arşivine katılmaya hak kazanmış ve tozlanmasına izin vermediğimiz oyunlardan biri haline gelmiştir.

Capcom'un nimetlerinden biri olan Ultra Street Fighter IV ismi ile birlikte, geçmişe dönüyoruz. 8 Ağustos tarihi itibariyle PC platformlarında da oynayabileceğimiz Ultra Street Fighter IV, PSN ve Xbox Live üzerinden de ulaşabileceksiniz.


4.jpg
 
Home Register Log In
Üst