TWD: Season Two Episode 4 - Amid the Ruins (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Bir oyunda aradığınız en önemli özellik nedir? Hikaye, grafik, ses, detay? Akla gelemeyecek kadar çok içeriği video oyunlarıyla bir araya getirmek mümkün ve hatta en ince detaylarına kadar düşünen sayısız çılgın oyuncu var. Ben onlara çılgın değil de "detaycı" demeyi tercih ediyorum ve genelde onlar için en önemli şey, hikayedir.

Hayatta kalmak için ne kadar ileri giderdiniz? Birden bu soruyu sorunca biraz tuhaf oldu değil mi? Ölüme doğru ilerlediğiniz düz bir patikada, zamanı yavaşlatmak için kimi zaman büyük fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Engelin kim veya ne olduğu önemli değildir, zira işin ucunda daha fazla yaşamak var. Sanırım bu tarz bir cümle kurmuştum "insanlar bilinmezlikten korkarlar."


3.jpg

Bu kadar tuhaf bir girişten sonra, ardından gelecekleri az çok tahmin edersiniz: The Walking Dead. Hiç kuşkusuz hikaye konusunda akla gelen ilk isimlerden biri olan Telltale Games, herkese hitap etmeyen konuları, senaryoları ve tabii ki grafikleri ile oyun dünyasının nimetlerinden biri oldu. Özellikle oyuncuya yaşattığı o duygusal anları, hafızalarda yaşatmayı başardı ve belki de farkında olmadan elindeki en önemli içerik The Walking Dead oldu. Seri tahmin edilenden daha başarılıydı aslında ve sıradan bir zombi konseptinden öte, insanlar arasındaki etkileşime önem verilmişti, hala da veriliyor.


2.jpg

Yazıma devam etmeden ufak bir not: The Walking Dead'i mutlaka oynayın. Sıradan bir zombi oyunu değil. Oyun boyunca yeri gelince dram, yeri gelince komedi, yeri gelince aksiyon ve yeri gelince korku dolu dakikalara şahit oluyorsunuz ve pişman olmayacağınızdan eminim. Gerek grafikleri, gerekse "oyun boyunca sadece konuşanları dinliyoruz" düşüncesinden sıyrılmanızda fayda var. Zira The Walking Dead serisi, hikaye olarak oyun tarihindeki yerini en üst noktalara taşıyabilecek cinsten. Bir de zombileri seviyorsanız, The Walking Dead serisine bayılacaksınız zaten. Yıkama, yağlama kısmını bitirdiğime göre kaldığım yerden devam edebilirim sanırım.
 
Home Register Log In
Üst