Turbo Fiyatları ve Turbo Tamiri Rs Turbo Hk.

'Firma Rehberi' forumunda rsturbo tarafından 14 Ağustos 2022 tarihinde açılan konu

 1. rsturbo

  rsturbo Level 1 Üye

  1
  0
  1
  14 Ağustos 2022
  Erkek
  altyazılı film izle
  Turbo Fiyatları Öncelikle aracın arızasının net olarak anlaşılması gerekir. Aracın arızasının turbo kaynaklı olduğu tespit edildikten sonrasında sökme işlemi başlar.

  Turbo sökülerek parçalarına ayrılır. Bu parçalar arasında kullanılabilir durumda olanlar çeşitli temizlenme aşamalarından sonrasında yeniden takılacaktır. Ultrasonic, kumlama ve kimyasal temizlik aşamalarından sonrasında yeniden montaj yapılır. Bozuk, arızalı olan parçalar tespit edildikten sonra bu parçaların yerine yenileri monte edilir.

  Bu aşamada alınan parçanın sistemin geri kalanıyla uyumlu bir şekilde çalışması için kaliteden ödün vermemek gerekir. Montaj tamamlandıktan sonra turbo, otomobilin üretim aşamasındaki verileri dikkate alınarak devir ve yağ basıncına bakılırsa ayarı yapılır. Balans ayarı da yapılarak turbo kullanıma uygun hale getirilir. Turbo gözden geçirme Maliyetleri Turbo Fiyatları otomobilin türüne ve motor hacmine gore değişmektedir. Turbo özellikleri de otomobilin motoruna gore değişim gösteriyor. Taban fiyat ile örnek verecek olursak turbo revizyon maliyetlerinin 800-1000 lira bandından başladığı söylenebilir. Bu sayede arızanız sıfır turbo fiyatının dörtte/beşte bir maliyetine çözülebilmektedir.
  Turbo aslen basit yapıda olsa da, bir tarafı (kompresör) görece daha soğuk iken öteki tarafı (türbin) çok yüksek sıcaklarda çalışan, çok yüksek devirlerde dönen türbin milinin ince yağ filmi ile yataklandığı merkez gövdesi ve motorun yönetim sistemi tarafınca kontrol edilen aktüatörden meydana gelir.

  Bu çalışma özellikleri nedeniyle turbonun farklı bölgelerinde farklı metalurjik özellikte malzemeler kullanılmakta, hassas toleranslarla ve yüksek teknoloji gerektiren kırılgan birleştirme şekilleri ile üretilmektedir.

  Bu nedenle turbonun onarım edilmesi için de benzer yapıda proses gerekmektedir.

  Turbo tamiri nin üretici firmalar tarafından riskli görülmesini aşağıda maddeler halinde sıralayabiliriz.

  Turbo Tamiri | Turbo Fiyatları ve Performans Ürünleri
  Turbo tamirindeki başarımız, her şeyden önce hizmetlerimizin ve kullandığımız yedek parçalarının yüksek kalitesinden kaynaklanmaktadır.
  https://www.rsturbo.com.tr/turbo-tamiri-fiyatlari/

  1. ALT PARÇALARIN KALİTESİ (TÜRBİN MİLİ, KOMPRESÖR PERVANESİ, YAĞLAMA VE YATAKLAMA PARÇALARI, GÖVDELER VE AKTÜATÖR)

  Orijinal turbo üreticileri eski modellerin dışında alt parça tedarikini yapmamaktadırlar. Sektörde turbo kullanımın artmasıyla turbonun araç-gereç ve üretim teknolojisinin gelişmesi ve turboların yenisi ile değişiklik maliyetinin çok yüksek oluşu nedeni ile turbo ve alt parçalarının yan sanayisi de paralel olarak gelişmektedir.

  Piyasada orijinaline benzer kalitede üretilen ve benzer çalışma şartlarını sağlayan alt parçalar bulunabilmektedir.

  Kaynakça: Rs Turbo Bakım | Turbo Fiyatları ve Performans Ürünleri
   

Bu Sayfayı Paylaş