Transformers: Rise of the Dark Spark (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Birçok insana çocukluğumda izlediğim çizgi dizileri anlattığımda veya gösterdiğimde, pek ilgilerini çekmiyor. Bunun nedenini az çok anlayabiliyorum aslında. Günümüzün çizimleri ve seslendirmeleri o kadar gelişmiş ki, bazılarına hayran kalmamak imkansız. Geçmişte elle çizilen ve sayfa sayfa hareketlendirilen karakterler, şimdilerde teknolojinin de getirdiği rahatlıkla, oldukça farklı şekilleniyor. Bunun tabii ki "bana göre" hem iyi ve hem de kötü yanı var. Zevk ve renk meselesi diyerek akılları daha fazla karıştırmamak lazım. Benim asıl amacım, sizi Transformers: Rise of the Dark Spark ile tanıştırmak. Geçmişteki Transformers çizgi dizilerinden, günümüzün film ve video oyunlarına baktığımızda konu olarak da, içerik olarak da birbirinden oldukça farklı detaylarla karşı karşıyayız. Transformers: Rise of the Dark Spark da bunlardan biri, en azından kısmen.


4.jpg

PC, 3DS, PS3, PS4, Wii U, Xbox 360 ve One platformlarında piyasaya çıkan Transformers: Rise of the Dark Spark, TPS ve RPG türlerini bir araya getiriyor. Genel olarak TPS türünde ön plana çıkmış olsa bile, macera içeriklerine daha fazla odaklanmış durumda.

Geçmişe dönüyoruz
Transformers: Rise of the Dark Spark, Darkspark'ın Cybertron'dan Dünya'ya geliş hikayesini gözler önüne seriyor ve bizi bir şekilde geçmişe götürüyor. Ayrıca oyun boyunca yeri geliyor Autobotlar'ı, yeri geliyor Decepticonlar'ı kontrol ediyoruz. Yalnız Cybertron serisinde yer alan seçim hakkımız Transformers: Rise of the Dark Spark için geçerli değil.

5.jpgTransformers: Rise of the Dark Spark'ta hikayede ilerlerken her ne kadar kendimizi Cybertron üzerinde bulsak bile, Dünya'ya indiğimizde Michael Bay'in filmlerinde yer alan modellemelerle karşılaşıyoruz. Bu da demek oluyor ki sevgili Edge of Reality, muhtemelen "biraz da filmden karakter koyalım bakalım ne olacak?" sorusunun cevabını aramış ve bana soracak olursanız, pek de başarılı olamamış. Zira geçmişteki oyunlardan belki de grafik anlamındaki tek farkı bu olabilir.
 
Home Register Log In
Üst