KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
954
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Mermer Çeşitleri

Öte taraftan parlatılarak saydam görüntüler verilen mermerler, görsel yönden tüm yapılara muhteşem ve görkemli efektler kazanmıştırrmaktadır. Bu organik taşlara birbirinden güzel renk kazanımlarını sağlayan öğelerse; talk, mika, grafit, demir, pirit, kuartz benzer biçimde madenlerdir. Yanı sıra silikat zengini mermer piroksenler ve amfiboller yeşil; grena ve vezüviyanit kahverengi; epidot, kontrodit ve sfen sarı şeklinde renklere de bürünebiliyor.

Oniks mermer türeviyse silisyum dioksit içeren kalsedon türevlerindendir. Bu taşın eski adıysa su mermeridir. Dünyada mermer taşları Paelezoik ve jeolojik dönemlerde oluşmuştur. Kimi vakit yer kabuğunun kmlerce derininde karşılaşılan mermer çeşitleri önemli yapı malzemelerindendir.
En Ünlü Mermerler?

Dünyanın en ünlü mermerleri Fransa, İtalya, Belçika, İspanya’dan ve Uruguay’dan çıkarılabilmekte… Ek olarak , Hindistan, Afrika, ABD Vermont bölgesi de bu mevzuda zirvededir. Toprak altından bin bir meşakkatle çıkarılabilen ürün türevleri daha sonra kaldırma – taşıma çalgılarıyla çıkarılarak, atölyelerde ustalaşmış ellerde kesme makineleri, özel testerelerde kesilerek planyalar, tornalar sayesinde işlenmektedir.

İçyapıların en şatafatlı görsel öğesi olabilen mermerler bununla birlikte iç dekorasyon alanında, heykelcilik ve süs eşya yapımında da kullanılmaktadır.

öteki taraftan küvet, lavabo, mutfak tezgahı şeklinde kullanım alanlarında da çoğunlukla harika tasarımlarda yapıları süslemekle kalmayıp yaşam alanınıza değer katmaktadır. Bunların yanısıra merdiven, zemin döşemeleri, mermer duvarlarda karakteristik, hoş görünümü ve sağlam yapısı açısından bayağı fazla tercih edilmektedir. Dış ortamlarda suya ve hava şartlarına dayanıklı yarıksız mermerler kullanılır.
Mermer Kullanım Alanları

Artan kırık parçalarından ise yapay taş dolgu maddesi şeklinde yararlanılmaktadır. Türkiye de mermer işlemeleri tam 4000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Öte yandan ülkemizdeki işletmelerin gelişmesi ve büyümesi ile bu konuda dünya standartlarının da üzerine çıkan çalışmalar sergilenirken dünya genelinde ki markalarla yarışan mermer markaları da öne çıkmaktadır. Hurok Marble de bu konuda önde gelen markalardan olup mermer ihracatı ve ithalatı konusunda önemli markalardandır.

Görsel yönden çok şaşalı ve görkemli tasarımlar ortaya çıkaran mermer çalışmaları yardımıyla insanoğlu yaşam alanlarında bayağı ahşap parke ya da laminant döşemelerinden sıyrılarak sıra dışı görünümlerde mermer yer sert zemin düzenlemelerine ya da mermer pencere denizliklerine, ahşap merdiven basamaklarından tutunda görkemli mermer basamaklara yönelmektedir. Isterseniz sizlerde alanında ustalaşmış çalışmalar sergileyerek mekanlara first class ambiyanslar kazanmıştırran Hurok Marble ürünlerinin şairane tasarımlarını inceleyebilirsiniz.

Bir öteki taraftan bu tür taşlardan mutfak tezgah aralarında da gönül ferahıyla yararlanabilirsiniz. Zira bayanların günlerinin büyük bir kısmının geçtiği yerlerdir mutfaklar. Aynı zamanda bu tür taşlar kendi gustonuzu ortaya koyarak butik bir mutfak tasarlamanızda da en zengin öğelerden olacaktır.

Örneğin restorasyon meydana getirdiğinız evlerinizde ya da yeni taşınacağınız evinizin içini kendiniz tasarlayacağınızda tek tek seçtiğiniz ev ve mutfak öğeleri arasında kendinize özgü tatlar katabilirsiniz bu sayede. Mutfak ürünlerini incelediğinizde niçin söz ettiğimizi çok daha iyi anlayacaksınız.

Örneğin tezgah gerisinde mutfaklarınızda kullanabileceğiniz organik taşları; tezgah arkası seramik, tezgah arası cam mozaik, tezgah arası granit şeklinde seçebilirsiniz. Gelin siz de evlerinizde doğanın benzersiz dokusunu duvarlarınız sayesinde yansıtın. Bu konuda mutfak tezgah arkası organik taş mozaikler en efektif nüvelerden olacaktır. Zira özgün görünümleriyle mutfaklarınıza exclusive ambiyanslar katarken bir tek sizin mottonuzu da simgeleyebileceklerdir.
Naturel Taşların Önemi

naturel taşların bir diğer önemli ve yarayışlı özelliği de ekolojik ve uzun ömürlü olmalarıdır. Arzu ettiğiniz mutfak dekorasyonlarına uyumlu renk ve tonda bulabileceğiniz bu naturel taşlar yardımıyla; organik kahve tonları, beyazın 50 tonu, kremler, kemik renkler, ekrular, kum beyazları, kırık beyaz renkleri, mekanlarınızda ahenkle dans edebilecek.

Böylelikle yaşam alanlarınıza rahatlık doğacağı gibi en doğal ortamları da kendi cennetleriniz olan evlerinize taşıyabileceksiniz. Ekonomik tutarlarını görmüş olduğunüzde ise gözlerinize inanamayacaksınız.

Yine salon dekorasyonlarında beğeniyle kullanabileceğiniz taş duvarlar bambu, naturel taş, beton çeşitlemeleriyle en güzel organik görünümlere kavuşabilir.
Mermer Duvar Kaplama

Taş duvar kaplama ürünlerinin montajı çok rahat ve basittir. Bir tek bir vida ile gerçekleştirilebilecek olan bu parçalar hem evlerinizde bununla birlikte spa merkezleri, otel, kafeterya, işletmeler, spor salonları, restaurant gibi mekanlarda arzu edilen tipte de çoğunlukla tercih edilebilmektedir.

Bunlara ek olarak klasiğin dışında kimsenin evinde olmayan banyo dekorasyonları için de bu özel taşlardan yararlanabilirsiniz. Yine evlerinizde son zamanlarda sıklıkla tercih edilen tuğla taş duvarlardan oluşturmak da birbirinden şık naturel taşlarla çok kolay.

Daha sağlıklı, ekolojik, çevreye zarar vermeyen, renkli ve eğlenceli iç – dış mekanlar için her süre doğal taşları tercih edebilirsiniz. Bu konuda ‘siz hayal edin yeter!’ diyoruz.
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst