Titanfall (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Çıkalı çok olmadı ama kendisi FPS dünyasına getirdikleri yeni soluk ile çılgınlar gibi oynanıyor. PC ve Xbox One'a konuk olan Titan savaşları gerek grafikleri, gerek muhteşem atmosferi ve baş döndürücü hızıyla oyuncuların beğenisini çoktan kazandı.

Nitekim bugün PC ve Xbox One oyuncularının yanına Xbox 360 oyuncuları da ekleniyor. Peki Xbox 360'ı diğerlerinden özel kılan ne? Aslında hiçbir şey. Diğer platformlarda sahip olduğunuz Titanfall'un aynısı. Yani eğer PC'de zaten oyuna sahipseniz, Xbox 360 için almanız çok gerekli değil. Elbette Xbox Live ile arkdaşlarınızla beraber deneyim yaşamak istiyorsanız orası ayrı.
Titanfall çok iyi grafiklere sahip bir oyun. Elbette oynadığınız oyunun bir Multiplayer deneyim olduğunu bilip, tek kişilik herhangi bir senaryo moduyla karşılaştırılmaması gerekir. Nitekim çok övdüğümüz Battlefield 4'de bile iki mod arasında dağlar kadar fark vardır.


1.jpg

Peki ekranımızı şenlendiren Titan'lar bir önceki nesilde nasıl görünüyor? Bunun cevabı bakış açınıza göre değişir. Eğer kıstasınız yeni nesil ise, Xbox 360 sizin için hayal kırıklığı olacaktır. Çünkü arada gerçekten büyük fark var. Ama elinizdeki konsolun bir önceki nesle ait olduğunun bilincindeyseniz ve buna göre oyunu oynuyorsanız, grafikler çok fazla gözünüze batmayacaktır.

Yine de özellikle kaplama detaylarında bariz bir fark bulunmakta. Eh, kaç yıllık teknolojinin artık sonuna gelmişken, ağzımızı açık bırakması beklemiyorduk. Özellikle Titan ve pilot kaplamalarında bariz bir detay farkı var. Çevre kaplamaları da büyük ölçüde kısılmış durumda. Zaten yeni nesil oyunlar gelmeye başladıkça üzücü bir şekilde konsollarımızın ne kadar yaşlandığını görüyoruz.

Bu demek değil ki Xbox 360 için Titanfall kötü görünüyor. Hayır, oyun gayet iyi görünüyor ama dediğim gibi sizin neyi neyle kıyasladığınıza bağlı.

Oynanış ise yeni nesil ile tamamen aynı hiç şüpheniz olmasın. Yine atlıyoruz, zıplıyoruz, titanların tepesine çıkıp rodeo yapıyoruz. Eğlence yerli yerinde duruyor.


2.jpg

Peki ekstra olarak siz oyunculara nelerden bahsedebilirim? Bildiğiniz gibi Titanfall e-spor için tasarlanmış bir oyuın ki yeni DLC ile firma bu alanda düzenlemeler getireceğini açıkladı. Oyunda toplamda elli seviye atlayabiliyorsunuz ve son seviyeye geldiğinizde size yeni jenerasyona geçmek isteyip istemediğiniz soruluyor. Eğer kabul ederseniz isminizin yanında "G2" işareti beliriyor ve yeniden seviye almaya başlıyorsunuz. Tüm silah ve geliştirmelerinizi kaybettiğinizi hatırlatırım fakat, fazladan tecrübe bonusu kazanıyorsunuz.
 
Home Register Log In
Üst