Titanfall: Frontier's Edge (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Titanfall’u açıklamak zor bir iş. Çıkışını yaptıktan sonra hem rekabetçi hem de normal FPS oyuncularını kendine çeken oyunun tüm getirdiklerinin yanında başardığı tek ve çok önemli bir özellik vardı: Gerçek FPS ruhu.
O ruhun kaybolduğunu düşünen Unreal Tournemant, Quake, Half-Life oyuncularına ilaç gibi gelmişti. Elbette sadece onları düşünerek oyun yapmak anlamsız olurdu. En azından hatırı sayılır bir satış başarı gerçekleştirebilmek için hem eski hem de yeni oyuncuların dikkatini çekmek zorundasınızdır. İşte Titanfall bunu başardı.
Belki de bu öykünün başarıyla sonuçlanmasının en büyük etkeni Respawn Entertaiment’dı. Yaşı biraz büyük olanlar onları efsane bir çıkartma sahnesiyle hatırlarken, yeni nesil ise Çernobil’de geçen muhteşem bir keskin nişancı göreviyle tanıyordu.
1.jpg

’in zamanı geldi. Bildiğiniz gibi bir önceki içerik sadece 3 harita getirmesinden dolayı beklentilerimi pek fazla karşılamamıştı. İnsan en azından birkaç yeni silah ve titan iyi gelir diyor ama maalesef ikinci DLC de böyle bir yenilik barındırmıyor.Peki DLC oyunun üzerine sadece harita mı ekliyor? Aslında bu tam olarak doğru değil. Geçen sefer özel lobiler kullanıma açılmıştı. Oyunun rekabetçi yapısını doruk noktaya taşımak ve profesyonel arenada söz sahibi olabilmek için lobi sistemi büyük önem taşıyordu.
Şimdi de Titanfall oyun içi marketle tanışıyor. Aklınıza ilk gelen şey büyük ihtimalle gerçek parayla alışveriş yapılan bir mikro ödeme sistemi olmuştur. Hayır arkadaşlar öyle bir şey yok. Respawn daha oyun çıkmadan önce bu konudaki son sözü söylemişti. Oyun hiçbir şekilde mikro ödeme sistemini benimsemeyecek.Bizde doğal olarak onların sözüne güvenmek zorundayız. Fakat ileride böyle bir durum söz konusu bile olursa, başlarının epey ağrıyacağını tahmin edebiliyorum

2.jpg
 
Home Register Log In
Üst