Titanfall: Expedition (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Baştan söyleyeyim: Ben bu DLC denilen şeyi bir türlü sevemedim gitti. Hani ek paket olayını bile çok sevememiştim. Ben her zaman bu tür içeriklerin oyuncuya bedava olarak sunulması gerektiğini düşünen taraftayım. Elbette bu hayalcilik olur, sonuçta olayın özü para kazanmak. Bu insanların ortaya çıkarttığı üründen maksimum karı hedeflemesini sorgulamak saçma olur. İstisna olarak CD Project Red gösterilse de, işte dediğim gibi sadece bir istisna.

DLC mevzusunu kısa kesmem gerektiğini fark ettim. Tüm olumsuz şartlarına rağmen doyurucu olduğu sürece elbette güzel şeyler bu dijital içerikler. Herkes oynadığı oyunun daha fazlasını görmeyi ister. İşte DLC bunu sağladığı zaman gerçekten başarılı kabul edilebilir.
O değilde TitanFall diye başladım ben bayağı başka şeyler anlatıyorum. Aslında direk olmasa da TitanFall, DLC hakkındaki görüşlerimle değerlendirmeye almak istediğim bir oyun. Yani demek istediğim şu: Nihayetinde Expendition DLC'si verdiğimiz parayı hak ediyor mu? Oynamazsak bir şey kaybeder miyiz? Bize neler sunuyor?2.jpg

Bunun cevabı hem evet hem hayır.


Aslına bakarsanız DLC bize harika üç harita getiriyor. TitanFall'un haritaları zaten son derece güzeldi fakat yeni gelenler bir başka olmuş arkadaşlar. Özellikle War Games benim şimdiden favorim olmuş durumda.
Aynı zamanda DLC ile birlikte TitanFall'a özel lobi desteği geliyor. Bilmeyenler için, oyun aradığımızda TitanFall bize 15 harita içinden rastgele bir tanesini veriyordu ve onu oynuyorduk. Bu rahatsızlık veya eksiklik hissettiriyordu orası ayrı. Fakat işin e-spor kısmını düşününce TitanFall'un oyun sistemi pek uygun değildi. İşte yeni mod tam olarak bunu değiştiriyor.

Hatırlasanız Respawn yeni DLC ile birlikte e-spor için hamleler yapacağını belirtmişti. Yeni sistem ile birlikte özel odalar oluşturabilir, istediğiniz haritada istediğiniz mod ile oynayabilirsiniz. Oyunun rekabet arenasına geçmesi için zorunlu bir hamleydi, gelmesi çok iyi oldu.


1.jpg

Peki bu modun içerisinde neler yapabiliyoruz? Öncelikle oyunun her türlü parametresini istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Pilotların sağlık sınırından tutun, minyonların yapay zeka kalitesine, bilet sayısına, maçın maksimum süresine kadar neredeyse her şeyi istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz. Oyuna giriş yapabilmek için en az iki oyuncunun aktif olması şart.

Yeni mod TitanFall'u hem casual hem de profesyonel alanda oldukça ileri taşıyabilecek bir hamle olmuş.

İsterseniz DLC'nin asıl alanı olan, DLC ile birlikte gelen üç haritamıza bir göz atalım.
 
Home Register Log In
Üst