Metin2 Tılsımlar Rehberi - Tılsım Efsunları

metin2 rehber, metin2 güncel konular, metin2 itemler, metin2 karakderler, metin2 savaşcı, metin2 sugra, metin2 şaman, metin2 ninja

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
959
Tepki
102
Konum
Ara BuL
Metin2 Tılsımlar Karakterinize oyunda ki rakiplerin elementlerine göre saldırı ve savunma bonusu sağlayan yeni bir itemdir. Tılsımların elementlere göre farklı özellikleri bulunmaktadır daha detaylı bilgi için tılsımlar hakkında yazdığımız makalemizi okuyun.

Metin2 Tılsım Nedir?​

Metin2'de pazarlarda gördüğünüz ve farklı sembollere sahip olan tılsımlar artık karakterinize yeni savunma gücü ve tılsımın özelliğine göre saldırı gücü efsunları getirebiliceğiniz yeni bir item. Tıpkı küpe veya ayakkabı gibi fakat farklı özelliklere sahip olan bu tılsımların isimleri şu şekilde; Ateş Tılsımı, Buz Tılsımı, Toprak Tılsımı, Karanlık Tılsımı, Rüzgar Tılsımı ve Şimsek tılsımı olarak 6 Farklı özellikte tılsımlar vardır.

Metin2 Tılsımlar tıpkı diğer itemler gibi kendilerine ait özellikler taşırlar bu özellikleri diğer itemlerde de olduğu gibi + basarak yükseltebilirsiniz. Ekstra olarak Metin2 nesne market üzerinden aldığınız Efsun Nesnesini kullanarak tılsımlara 4 adet bonus ekleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde Kutsama Küresi ile 5.ci efsunu Efsun Değiştirme Kağıdını kullanarakta kullandığınız tılsımın efsunlarını değiştirebilirsiniz.Go Epin
Go Epin
Go Epin
Go Epin
Go Epin
Go Epin

Tılsımlara gelen efsunlar​

Metin2 Tılsımları savunma değeri üzerinden efsunlara sahiptir. Örneğin tılsımlara gelen Kılıç savunmasından kopuş özelliği gelen orana göre rakipten %1 ila %5 arası bir savunma düşüşü sağlar. Tılsımların efsun oranı maximun %5'tir %5'ten fazla oran gelmemektedir. Aşağıda tılsımlara gelen efsunları ve hangi efsunun ne işe yaradıklarını detaylandırdık.


Kılıç savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Kılıç savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 kılıç savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Kılıç savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Çift el savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Çift el savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Çift el savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Çift el savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Pençe savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Pençe savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Pençe savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Pençe savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Çan savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Çan savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Çan savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Çan savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Bıçak savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Bıçak savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Bıçak savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Bıçak savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Ok savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Ok savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Ok savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Ok savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Yelpaze savunmasından kopuş ( Ne işe Yarar? )
Yelpaze savunması bonusuna sahip olan rakibin bonusundan gelen efsun oranına göre maximun %5 Yelpaze savunmasını yoksayar. Örneğin rakibinizde bulunan 100 Yelpaze savunmasını 95'e düşürür maximum %5 Oran gelmektedir.


Yarı insana karşı dayanıklılık ( Ne işe Yarar? )
Yarı insan olan tüm mob ve karakterlere karşı dayanıklılık kazanırsınız. Atak bonusunun aksine savunma bonusudur maximum %10 Oran gelmektedir.


Yarı insana karşı güçlü ( Ne işe Yarar? )
Oyunda bulunan tüm karakterler ve yarı insan olan tüm yaratıklara karşı atak gücü vermektedir maximum %5 Oran gelmektedir.


Savunma ( Ne işe Yarar? )
Genel karakter savunmanızı yükseltir. Daha dayanıklı olmanızı ve hasar alışınızı azaltmaktadır fakat delici hasar vuruşu alma ihtimalinizi yükseltir maximum %5 Oran gelmektedir.


Bayılma şansı ( Ne işe Yarar? )
Normal saldırılarınıza efsun oranına göre sersemletme etkisi sağlanamktadır maximum %8 Oran gelmektedir.


Böceklere karşı güçlü ( Ne işe Yarar? )
Örümcek Zindanında ki böceklere karşı atak sağlar maximum %30 Oran gelmektedir.


Çöl canavarlarına karşı güçlü ( Ne işe Yarar? )
Çölde bulunan tüm bos ve moblara karşı atak gücü sağlar maximum %30 Oran gelmektedir.


Zoydak canavarlarına karşı güçlü ( Ne işe Yarar? )
Zodyak haritasında bulunan tüm mob ve boslara karşı atak sağlar maximum %30 Oran gelmektedir.


Dünya direnci ( Ne işe Yarar? )
Kızıl ve Hayalet Ormanda ki tüm moblara karşı savunma sağlar maximum %35 Oran gelmektedir.


Buz direnci ( Ne işe Yarar? )
Buz canavarlarına karşı direnç sağlar örneğin buz zindanında ki tüm slotlar maximum %25 Oran gelmektedir.


Karanlık direnci ( Ne işe Yarar? )
Karanlık elemente sahip olan ve şeytan kulesinde ki tüm moblara karşı direnç sağlar maximum %25 Oran gelmektedir.


Düşüş direnci ( Ne işe Yarar? )
Savaşçı karakterinin güçlü beden pasifi olan yere düşmeye karşı bağışıklılık gibi fakat oranı maximum %20'dir Maximun değerde %20 oranla yere düşmenizi engellemektedir.


Tılsımlar ve Özellikleri​

Tılsımlar hangi canavarlara ve boslara etkilidirMetin2 Ateş Tılsımı​

Go Epin


Ateş Tılsımı; üzerinde ateşin gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan ateş tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.

Ateş tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?
Go Epin
Ateş Elementi; üzerinde Ateş Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız ateş tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Kraliçe Meley bosunun üzerinde Ateş Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.
Ateş elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Alev Kral, Alev, Alev Hayaleti, Alev Savaşçı, Savaş Kaplanı, Savaş Kaplanı Kölesi, Ejderha Bekçisi İdall, Magma Böceği, Magma Kristali, Magma Yeti, Magma Ejderi, Magma Golemi, Kor Alev Lordu, Kor Alev Sakallısı, Lav Golemi ve İdall'in Kölesidir.Ateş Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri
atel-tılsımı.png


Metin2 Buz Tılsımı​

Go Epin
Buz Tılsımı;
üzerinde buzun gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan buz tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.

Buz tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?

Go Epin
Buz Elementi; üzerinde Buz Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız Buz tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Dokuz Kuyruk bosunun üzerinde Buz Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.

Buz elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Büyülü Buz, Buz Golemi, Buz Böceği, Katil Buz Balina, Buz Aslanı, Yeti, Kızgın Büyülü Buz, Yeraltı Buz Golemi, Yeraltı Buz Böceği, Yeraltı Katil Buz Balinası, Yeraltı Buz Adamı, Yeraltı Byülü Buz, Yeraltı Yetisi, Yeraltı Buz Aslanı, Güçlü Buz Cadısı, Triton, Triton Murana, Köpek Balığı Askeri, Triton Büyücü, Triton Avcı, Triton Usturacı, Karides Asker, Akrep Savaşçı, Zırhlı Yengeç, Şeytani Keşiş ve Kral Yengeçtir.

Buz Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri

buz-tılsımı.png


Metin2 Toprak Tılsımı

Go Epin
Toprak Tılsımı;
üzerinde toprağın gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan toprak tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.

Toprak tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?

Go Epin
Toprak Elementi; üzerinde Toprak Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız Toprak tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Jotun Thrym bosunun üzerinde Toprak Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.

Buz elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Kızılhırsız Katil, Kızılhırsız Amazon, Kızılhırsız Büyücü, Kızılhırsız Cellat, Siyah General, Beyaz General, Kızıl Reis, Okçu Öcü, Öcü Büyücü, Kavgacı Öcü, General Öcü, Dev Öcü ve Karnifeks'tir.

Toprak Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri

toprak-tılsımı.png


Metin2 Karanlık Tılsımı

Go Epin
Karanlık Tılsımı;
üzerinde Karanlığın gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan Karanlık Tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.

Karanlık tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?

Go Epin
Karanlık Elementi; üzerinde Karanlık Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız Karanlık tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Azrail bosunun üzerinde Karanlık Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.

Karanlık elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Şeytan Okçu, Şeytan Askeri, Şeytan Mızrakçısı, Şeytan Şamanı, Çirkin Şeytan Okçusu, Çirkin Şeytan Askeri, Çirkin Şeytan Mızrakçısı, Çirkin Şeytan Şamanı, Uçan Kafatası, Ölümcül Uçan Kafatası, Şeytan Kral ve Şeytan Katakombundaki tüm canavarlar.

Karanlık Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri

karanlık-tılsımı.png


Metin2 Rüzgar Tılsımı

Go Epin
Rüzgar Tılsımı;
üzerinde rüzgarin gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan Rüzgar tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.


Rüzgar tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?

Go Epin
Rüzgar Elementi; üzerinde Rüzgar Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız Rüzgar tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Cellat Ork'un üzerinde Rüzgar Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.

Rüzgar elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Lemur Asker, Lemur Savaşçı, Lemur Büyücü, Lemur Cellat, Lemur General, Cellat Ork, En Tai Hükümdarı, En Tai Şifacısı, En Tai Savaşçısı, En Tai Askeri, En Tai Rahibi, En Tai İmhacısı ve Büyülü Ormanda ki Rüzgar Elementine sahip diğer canavarlar.

Rüzgar Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri

rüzgar-tılsımı.png


Metin2 Şimşek Tılsımı

Go Epin
Şimşek Tılsımı;
üzerinde Şimşeğin gücü efsunu çıkar, tılsımın seviyesini yükselttikçe bonus oranıda seviyesine bağlı olarak artar +1'de %1 bonus değerine sahip olan Şimşek tılsımı +25 seviyesinde %25 bonus değerine ulaşır.


Şimşek tılsımı hangi canavarlara karşı etkilidir?

Go Epin
Şimşek Tılsımı; üzerinde Şimşek Elementi bulunan tüm canavarlara karşı taktığınız Şimşek tılsımının bonus değerine göre saldırı gücü kazanırsınız. Örneğin Mavi Ejderha bosunun üzerinde Şimşek Elementi bulunduğu için bu tılsımı taktığınız zaman bonus değerine göre daha fazla hasar vericeksiniz.

Şimşek elementine sahip olan bos ve yaratıklar; Kiklop Asker, Kiklop Büyücü, Kiklop Cellat, Tekgözlü Kavgacı, Mavi Ejderha, General, Komutan, Setaou Lideri, Setaou Komutanı, Setaou Okçusu, Setaou Avcısı, Setaou Savaşçısı, Setaou Yargıcı, Setaou Mistik, Setaou Askeri ve Şimşek tılsımına sahip olan diğer yaratıklar.Şimşek Tılsımı + basma itemleri ve bonus seviyeleri

şimşek-tılsımı.png


Tılsım Kodları

Tılsım kodları de farklı olabilir. her serverin item proto farklı olabiliyor.

Ateş Tılsımı Kodları


9600 Ateş Tılsımı+0
9601 Ateş Tılsımı+1
9602 Ateş Tılsımı+2
9603 Ateş Tılsımı+3
9604 Ateş Tılsımı+4
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
9792 Ateş Tılsımı+192
9793 Ateş Tılsımı+193
9794 Ateş Tılsımı+194
9795 Ateş Tılsımı+195
9796 Ateş Tılsımı+196
9797 Ateş Tılsımı+197
9798 Ateş Tılsımı+198
9799 Ateş Tılsımı+199
9800 Ateş Tılsımı+200

Buz Tılsımı Kodları

9830 Buz Tılsımı+0
9831 Buz Tılsımı+1
9832 Buz Tılsımı+2
9833 Buz Tılsımı+3
9834 Buz Tılsımı+4
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
10026 Buz Tılsımı+196
10027 Buz Tılsımı+197
10028 Buz Tılsımı+198
10029 Buz Tılsımı+199
10030 Buz Tılsımı+200

Toprak Tılsımı Kodları

10060 Toprak Tılsımı+0
10061 Toprak Tılsımı+1
10062 Toprak Tılsımı+2
10063 Toprak Tılsımı+3
10064 Toprak Tılsımı+4
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
10256 Toprak Tılsımı+196
10257 Toprak Tılsımı+197
10258 Toprak Tılsımı+198
10259 Toprak Tılsımı+199
10260 Toprak Tılsımı+200

Karanlık Tılsım Kodları

10290 Karanlık Tılsım+0
10291 Karanlık Tılsım+1
10292 Karanlık Tılsım+2
10293 Karanlık Tılsım+3
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
10486 Karanlık Tılsım+196
10487 Karanlık Tılsım+197
10488 Karanlık Tılsım+198
10489 Karanlık Tılsım+199
10490 Karanlık Tılsım+200

Rüzgar Tılsımı Kodları

10520 Rüzgar Tılsımı+0
10521 Rüzgar Tılsımı+1
10522 Rüzgar Tılsımı+2
10523 Rüzgar Tılsımı+3
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
10716 Rüzgar Tılsımı+196
10717 Rüzgar Tılsımı+197
10718 Rüzgar Tılsımı+198
10719 Rüzgar Tılsımı+199
10720 Rüzgar Tılsımı+200

Şimşek Tılsımı Kodları

10750 Şimşek Tılsımı+0
10751 Şimşek Tılsımı+1
10752 Şimşek Tılsımı+2
10753 Şimşek Tılsımı+3
(bir arttırarak istediğin+ değeri yazabilirsin.)
10946 Şimşek Tılsımı+196
10947 Şimşek Tılsımı+197
10948 Şimşek Tılsımı+198
10949 Şimşek Tılsımı+199
10950 Şimşek Tılsımı+200
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst