Three Dead Zed

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Bazı zamanlar insanlar eğlenebileceği, kolayca oynayabileceği oyunlar arar. Şahsen benim başıma geliyor arada sırada. Kendimi sıkmadan oynayabileceğim, basit oynanışı olan yapımlara el atıyorum, hem böylece günün stresinden böylece biraz daha kurtulmuş oluyorum. Gentleman Squid Studio tarafından geliştirilen Three Dead Zed işte böyle bir yapım. Eğlenceli grafikleri, platform oynanışı ve arada çıkan bulmacaları ile birçok oyuncuya hitap ediyor.

Farklı zombiler ve farklı çözümler

Oyunda kontrol edebileceğimiz 3 farklı zombi var. Bu zombiler arasında tek tuşla dönüşüm yapabiliyoruz. Her birinin özelliği var. Bir tanesi dengeli olarak yapılmış. Belirli bir zıplaması ve vuruşu var. Bir tanesi kurbağa gibi, hızlı ve yüksek yerlere zıplıyor. Sonuncu ise ağır, vurduğu zaman kurbanlarını paramparça eden, ancak zıplaması az ve ağır olan zombimiz. Hepsini belirli yerlerde kullanmak gerekiyor. Söz gelimi, yüksek yere zıplamamız ve oradaki taşı kırmamız gerekecek. Bu yüzden kurbağa gibi olanı seçip, buraya zıplamalı ve arkasından ise ağır olanı alıp, taşı kırmamız yeterli.


1.jpg

Yapımın başında ufak bir eğitim kısmı yer alıyor. Burada hangi zombiyi nasıl kullanmamız gerektiği gösteriliyor. Oyunda genel olarak bulmacalar ise bir yere ulaşmak üzere önümüze çıkan engelleri aşmaktan geçiyor. Bazen lazerlerin, dev testerelerin ve silahların olduğu yerlerden geçmemiz gerekiyor. Ancak nasıl olacağını ekrana bakınca kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Zaten birçok yol var ve gizli yerlere bile ulaşabiliyoruz. Üç tane canımız var, bu canlar beyin olarak gösterilmiş ve öldürdüğümüz insanların beyinleri ile canımızı tazeleyebiliriz. Kurtarmamız gereken kedileri de unutmamak gerek. Bazı zamanlar ekranda zombi bastığım tuşu algılamayıp, hareket edemediği oldu.

Son yorum ve kapanış

Oyunun grafikleri için söylenecek fazla bir şey yok. Bağımsız olarak hazırlanan oyunun görselliği kendi eğlenceli atmosferi için gayet yeterli. Sonuç olarak teknik olarak üst düzey bir şey sunmayan, ancak eğlendiren ve zaman geçirten bir oyun olmuş.
 
Home Register Log In
Üst