The Wolf Among Us: Episode 5 - Cry Wolf (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Başka bir Telltale Games serisi ve yine bir final bölümü var karşımızda. Geçe senenin ekim ayında yozlaşmış Fabletown kasabasına, garip masal kahramanı sakinlerine ve masalların kötü kurdu Şerif Bigby’ye merhaba demiştik. Tüm olaylar Faith adlı bir masal karakterinin öldürülmesi ise başlamış ama işin ucu tüm Fabletown’a dokunmuştu. Omuzlarında büyük bir yük taşıyan Bigby ile araştırmalara koyulmuş, ölüm tehlikeleri geçirmiş, ölüm tehlikeleri vaat etmiş olarak perdenin arkasındaki ismi öğrenivermiştik. Son bölüm olan Cry Wolf’ta da son sahne sergilenecek ve kimine göre doğru kimine göre yanlış birçok karar verilecek. Bu yüzden bir maceranın daha sonuna tanıklık etmeye hazır olun.


5.jpg

Adalet her zaman adil midir?
Bir önceki bölüm olan In Sheep’s Clothing’in sonunda nihayet Crooked Man ile karşı karşıya gelebilmiştik. Gerçi etraf biraz kalabalıktı ama orta halli bir salonda tüm kötü adamlar ve Bigby ile şimdi ne olacak derken bölüm bitmişti. Doğal olarak Cry Wolf tam buradan hızlı bir başlangıç yapıyor. Crooked Man aslında herkesin iyiliği için çalıştığını ve masum olduğunu söylüyor, Georgie ve Jersey gibileri Bigby’nin kellesini istiyor, Bigby de işlerin kontrolünü bize bırakarak ya herkesi adalete teslim etmek ya da kendi adaletini uygulamak istiyor; iyi polis - kötü polis olayı anlayacağınız. İsterseniz olayları tatlı dille çözebilir, ya da içki masasını devirerek gümüş kurşun yemeyi göz önüne alabilirsiniz. Unutmayın, Bloody Mary de emin olun yakınlarda bir yerlerde :)

7.jpgBir final bölümü olarak kısa olan Cry Wolf, oldukça hızlı bir tempo ile başlıyor ve finale yakışır biçimde yüksek dozda heyecan ile atmosfer bahşediyor. Bir önceki bölümün incelemesinde dördüncü bölümün yavaş ilerlediğini ve büyük ihtimalle final bölümü için zemin hazırladığını söylemiştim. Aynen de böyle olmuş durumda. Daha bölümün başında olaylar patlak veriyor ve kovalamaca sahneleri olsun, dövüş sahneleri olsun elimizi “Q” tuşundan fazla çekmiyoruz. Aksiyon ve heyecan dorukta ama işin aslında bizlerin pek fazla yaptığı bir şey de yok. Doğru zamanda doğru tuşa basmak yeterli. Asıl doruk noktasını “mahkeme” diye adlandırabileceğim sahne oluşturuyor. Artık tüm kartlar açılıyor ve her şey ortaya dökülüyor. Son kararı vermek de her zamanki gibi bize düşüyor.
 
Home Register Log In
Üst