The Walking Dead: Season Two Episode 5 - No Going Back (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Nefes almaya çalışıyorum, bedenimi kontrol etmeliyim. Hayatta kalmalıyım çünkü bana bu öğretildi. Pes etmek ve belki de ölümün huzurlu yolunda yürümek de bir tercihti. Bildiğimiz dünya artık eskisi gibi değildi. Ölüm her yerdeydi ancak "ben" asla kolay yolu tercih etmem çünkü kolay yolu tercih etmek, sadece güçsüzlerin tercihidir. Ben güçlüyüm!


3.jpg

Yeni bir hayat... Kim istemez ki zorlukların bir kerede tatlı bir meltemle esip gitmesini. Kim istemez ki kötü anıların bir sinek ısırığı misali ufak bir etlkiyle yok olmasını ancak bilirsiniz o kaşıntı asla kolay kolay yok olmaz. Zaman... Zamanla insan kalbindeki en derin yaralar bile kapanır. Zor olan ise ihtiyacımız olan o zamanın geçmesini sağlamaktır.

Telltale Games'in nimetlerinden biri olan The Walking Dead ile tekrar birlikteyiz ve Clementine'ın hissettikleri, uzun süredir hiç bu kadar duygusal anlar yaşatmamıştı oyuncuya. Bu sefer yanınızda yanaklarınızı temizleyecek bir şeyler ayarlayın çünkü çok zor kararlar sizleri bekliyor. Clem...Ah Cleam...Yeter ki sana bir şey olmasın. The Walking Dead serisinin ikinci sezonunun son bölümü olan "No Going Back", belki biraz iddialı olacak ancak en zor kararların verildiği ve duygusal anlamda oyuncuyu etkileyen, hatta tadında bir final demek çok doğru bir karar olur.


2.jpg

Zengin bir senaryo ve özünde bir oyun olarak değerlendirmek, hala bir hata olarak görülse bile bir dizi misali ekran başına kitlemesi, The Walking Dead'i yeterince başarılı bir yapım olarak karşımıza çıkartır. Birinci sezonun final bölümünün ardından yaşanan duygu patlamasını Telltale Games, çok güzel bir senaryo ile kapatmış. Hikayenin hiç beklemediğimiz şekilde ilerlediğini ve bazı seçimlerimizin ne olursa olsun, gidişatı değiştirmeyeceğini üzülerek söylüyorum. Aylaklar, bu sefer The Walking Dead'in en büyük sorunu değil çünkü "brace yourself winter is coming" evet kış kapıda ve grubumuzun bu sefer düşünmesi gereken daha önemli sorunları var.


1.jpg
 
Home Register Log In
Üst