The Walking Dead: Season Two Episode 3 - In Harm's Way (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Video oyunlarının birçoğunun bizi derinlemesine etkilediğine şahit oluruz. Onlarla birlikte büyür, onlarla birlikte yaşlanır ve onların dünyasına adım attığımız andan itibaren, aslında kendimizi bir karakterle aynı seviyede tutmaya başlarız. Kendimize özümsediğimiz o karanlık karakterin, ufak bir ışık kırıntısına bile muhtaç olduğunu bilir ancak zorlukları görerek güçleneceğini düşünür; onu öldürtmeye ve yönetmeye zorlarız. Aslında kimi zaman, olmak istediğimiz kişinin kendisi olur o karanlık karakter.

Yarattığımız şeyin kalbimizdeki derin yaraları yok edeceğini sanır ve bazen, beynimizdeki halisünasyonları tek kıvılcımla yok edeceğimizi biliriz. Aslında tek yapmamız gereken, doğru kararı, doğru zamanda vermektir. Peki bir konuda karar verirken, kalbinizi mi dinlersiniz; yoksa mantığınızı mı? Ne kadar zor bir soru öyle değil mi? Sevgili Telltale Games, The Walking Dead serisiyle birlikte ikisi arasında sık sık çatışma yaşamamızı sağlıyor.


4.jpg

The Walking Dead'in ilk sezonunda Lee ve Clementine’in drama dolu hikayesine tanık oluyorduk. İkinci sezonda geride bıraktığımız Lee ve bazı dostlarımız, kalbimizde derin yaralar açmış ancak bir yandan da ruhumuzu güçlendirmişti çünkü artık daha zor anları yaşamaya hazırdık.

İkinci sezonun son bölümünde, Clementine bir gruba dahil olmuştu. Bir şekilde hayatını devam ettirme çabasına giren güçlü kızımız, başından çıkarmadığı o eski şapkası ve Lee ile yaşadığı o özel anılarıyla birlikte dünyanın sonunun gelmesine rağmen, içinde ufak da olsa bir umut tohumu tutuyordu ve onu yeşertmeye kararlıydı. The Walking Dead: Season Two Episode 3 - In Harm's Way ise bizleri tekrar Clem ile farklı bir maceraya götürüyor. Zombilerin tekrar hayatın bir parçası olduğunu unutmuyor ve onlardan uzak bir yaşam sürebilmek için kuzeye doğru giderken buluyoruz kendimizi. Tabii ki önümüdeki tek zorluk yaşayan ölüler değil, başka insanlar da canımızı yakmaya devam ediyor.


6.jpg

Kimi zaman öldüreceğiz...
 
Home Register Log In
Üst