The Sly Collection (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Hırsız bir rakun ve onun yardımcıları bilim adamı bir kaplumbağa ve yumruklarını konuşturan pembe bir hipopotam. 2002 yılından beri bu üçlü, bizi Playstation 2 konsoluyla karşılamış ve belki de Sony’nin en başarılı platform/macera oyun serilerinin birine imza atmasını sağlamıştı. Sly Cooper’dan bahsediyoruz. Geçtiğimiz dönemde son maceraları Sly Cooper: Thieves in Time’la bize zamanda yolculuk yaptıran bu üçlü, şimdi eski oyunlarını yeni nesille tanıştırmak için tekrar karşımıza çıkıyorlar.


4.jpg

Sly, Sly Cooper

“The Sly Trilogy” aslında içerisinde ilk üç oyunu barındıran bir paket. Yani sırasıyla “Sly Cooper and Thevius Racoonus”, “Sly 2: Band of Thieves” ve “Sly 3: Honor Among Thieves” oyunları, bu paketin içerisinde yer alıyor. Her oyun 720p çözünürlükte çalışacak şekilde yeniden işlenmiş. Ancak ne yazık ki yüksek çözünürlüklü kaplamalar veya yenilenmiş animasyonlar beklememenizi tavsiye ediyorum. PS3 sahipleri bu paketi daha önce 2010 yılının sonunda piyasada görmüşlerdi. Ancak sanıyorum ki ilk üç oyun, PS Vita’da oynamak için daha uygun. Ne de olsa Sly hayranı değilseniz, oturup da PS3’te eski Sly oyunlarını bitirecek olmanız pek de olası değil. O yüzden otobüste giderken veya boş vakitlerinizde PS Vita’da bu eski maceraları yaşamak daha eğlenceli gibi görünüyor.

5.jpgBu koleksiyon içerisinde barındırdığı oyunların orijinal geliştiricisi ve son dönemde inFAMOUS serisiyle adını andığımız Sucker Punch tarafından değil, son oyun Sly Cooper: Thieves in Time’ı geliştiren Sanzaru Games tarafından hazırlanmış. Herhalde Sanzaru, son oyunu yapmadan önce ilk üç oyunun port işiyle o kadar haşır neşir olmuş ki, “Biz en iyisi dördüncü oyunu da yapalım” demişler. Belki de bu nedenle koleksiyon, bir port olmaktan öteye geçemiyor.
 
Home Register Log In
Üst