The Raven Legacy of a Master Thief: Episode 1 (İnceleme)

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Point and click macera oyunlarına geçtiğimiz hafta bir yenisi eklenmişti. 23 Temmuz'da çıkışını yapmış olan ve The Book of Unwritten Tales'ın yaratıcılarının geliştirdiği The Raven: Legacy of a Master Thief ilk bölümü geçtiğimiz hafta çıkışını yaptı. Aldığı yorumlar ve eleştiriler çok olumluydu. Bizleri riskli ve bir o kadarda macera dolu bir serüvene sokuyor The Raven: Legacy of a Master Thief. Gelin hikayesine biraz göz atalım.


1.jpg(Artık yazımın kalan kısmında oyundan The Raven diye kısaltarak bahsedeceğim.)

The Raven bizleri ilk olarak 1960'ın Paris'ine götürüyor. Centilmen usta bir hırsız olan The Raven bütün Avrupa tarafından aranıyor. The Raven'da üç tane baş karakter bulunuyor. Polis Memuru Anton Jakob Zellner, Dedektif Nicolas Legrand ve The Raven. The Raven, Avrupa'da bulunan en tehlikeli suçlulardan biri olarak biliniyor. Dedektif Nicolas ise bir hırsızlık sırasında onunla karşılaşıyor ve onu yaralıyor.

Daha sonra ise 1964'ün Londra'sına gidiyoruz. Eski bir antik yakut - ayrıca Sphinx'in gözlerinden biri olarakta biliniyor - İngiltere Müzesi'nden çalınıyor. Nicolas suç mahallinde bir kuzgun tüyü farkediyor. Bu da kafalara şu soruyu getiriyor ister istemez: Acaba birisi kuzgun ayak izlerini mi takip ediyordu? Dört yıl önce vurulmuş olan The Raven'ın geri döndüğü düşünülüyordu.
 
Home Register Log In
Üst