The Lord of the Rings: War in the North

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Yüzüklerin Efendisi! Filmlerini heyecanla izlemeyeli, kitapları bir nefeste okumayalı kaç zaman oldu? O unutulmaz hikayeyi ve Orta Dünya’nın kendisini baştan hatırlamayalı uzun zaman geçti. Peki ya oyunları?
Yüzüklerin Efendisi çoğu insan için çok önemli bir marka. Benim için de aynı durum geçerli ve bu markaya yakışmayacak çok fazla oyun yapıldı. Hiçbiri istenen kalitede olmasada (Battle for Middle Earth serisi hariç) tekrar tekrar oynattı kendini.

Artık o zamanları War in the North ile tekrar hatırlamanın zamanı geldi diye düşünmüştüm. Oyunu oynamaya başlamadan 1 dakika önce. Umutluydum bu oyundan, ana hikayeye paralel giden bir senaryosu olsa bile, bana Yüzüklerin Efendisi’ni hatırlatacak bir yapım olacağına inancım tam dı. Peki oyun bu inancımı haklı çıkardı mı? Bakalım.


1.jpg

Gülü seven pis ork kokusuna katlanır (mı?)
Oyunumuz isminden de anlaşılacağı üzere Orta Dünya’nın kuzey diyarındaki gelişmeleri konu alıyor. Senaryo itibari ile oynadığım süre içerisinde bir türlü oyuna adapte olamadım. Tamam en baştan söyleyelim, grafikler güzel. Karakter ve yaratık modellemeleri, kaplamalar özenerek yapılmış. Oyun sizi grafikleri ile kendisine çekmeyi biliyor ama hikaya eksik kalmış. Nasıl ki filmi izlerken kendinizi karakterin yerine koyup bir kahraman gibi hissediyorsanız, oyunda da tam tersi, karakterinizle bir türlü bütünleşemiyorsunuz. 3 ana karakterimiz var. Bunlar; Eradan (insan), Andriel (elf) ve Farin (cüce). Eradan, Ranger sınıfı bir Dunadan yani Batı Numenorean’lı bir insan. Andriel büyücü sınıfı bir elf fakat büyünün yanı sıra kılıç vb. silah kullanımında becerikli ve yakın dövüşte bir o kadar etkili. Farin ise klasik bir cüce savaşçısı. Kendine has hırsı ve kuvvetiyle oyun boyunca yönetmekten en çok keyif aldığım küçümen(!) karakterimiz.

Oyunun sade ama kullanışsız olan ana ekranında 3 karakterden herhangi birini seçiyoruz ve diğer ikisini bilgisayarın kontrolüne bıraktıktan sonra Gandalf’ın o gizemli sesiyle oyuna başlıyoruz. Ama merak etmeyin oyun sizi sadece bir karaktere mahkum etmiyor. Bölüm aralarında karakter değiştirme seçeneğini kullanarak farklı bir sınıfla farklı deneyimler yaşayabiliyoruz ama dediğim gibi bana en çok keyif veren Farin oldu oyun boyunca.

Neden diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Sebebi şu sayın ve sevgili dostlar; bol bol yaratık keserken yaptığınız son vuruşlarda oyun yavaşlıyor ve kopan uzuvları size daha net bir şekilde gösteriyor
 
Home Register Log In
Üst