The Crew 2 İnceleme

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
591
Tepki
1
Yarış oyunları ve modifiye tutkunu olan oyuncuların mutlaka oynaması gereken The Crew 2 nihayet çıktı. The Crew 2’de oyuncuları pek çok yenilik, birbirinden farklı mücadeleler ve bir çok alanda aksiyon dolu yarışlar bekliyor. The Crew 2 inceleme yazımızda oyuna ilişkin bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

The Crew 2 İnceleme
29 Haziran 2018 tarihinde piyasaya çıkan The Crew 2, Ivory Tower tarafından geliştirilmiştir. Oyunun yayımcılığını ise Ubisoft gerçekleştirmekte. Yarış oyunları arasında bulunan oyun sadece karada geçmiyor. Dilerseniz sürat tekneleri, akrobasi uçakları, arazi ve asfalt motorları ile yarış yaparak popülerliğinizi arttırabiliyorsunuz. Oyunda karada, denizde veya havada yarışacağınız araçları seçmek için tercih edebileceğiniz 50’den fazla marka var.

Yeni oyun için tasarlanan kullanıcı arayüzü ise vasat durumda. Oyunu ilk defa satın alıp oynayan birisinin arayüze ve kısayol tuşlarına alışması zaman alacak. Örnek vermek gerekirse piyasada bulunan çoğu oyunda klasik olarak ESC ile açılan menü ve ayarlar bu oyunda F10 tuşu ile açılıyor. Bu ayarları kullanıcılar kendileri de değiştirebilir ancak varsayılan olarak bu şekilde ayarlanmış olması oyuncular tarafından pek hoş karşılanmayacaktır.

The Crew 2 Grafikler
Araçların tasarımları, grafikleri ve oyundaki diğer detaylar gayet iyi. Oyunu yüksek ayarlarda oynarken bile keyif alabiliyorsunuz. Ultra ayarlarda ise gayet başarılı. Araçların iç dizaynları oldukça kaliteli ve gerçekçi. Ancak bazı arabaların hız göstergeleri pek net değil ve yarış oyunlarını araç içi kameradan oynayan oyuncular bu durumdan şikayetçi olabilir.

Dış dünya ise grafiksel anlamda göz dolduruyor. The Crew 2 oyununu yüksek grafik ayarlarında oynamak için orta seviyenin biraz üstünde bir bilgisayar sisteminiz olması gerekiyor. Bu da intel i7 4xxx serisi ve üzeri bir işlemci, NVIDIA GTX 1060 ve üzeri ekran kartıyla beraber 8GB RAM ve 64-bit işletim sistemine sahip olmanız anlamına geliyor.

The Crew 2 Oynanış
Oyundaki oynanış mekanikleri hakkında denilebilecek tek şey simülasyon oyunlarının bir tık altı olacaktır. Araçların sürüş mekanikleri simülasyon oyunları kadar olmasa da gerçekçiliğe çok yakın denilebilir. Aracınızın hızını arttırmak için performans parçaları takabileceğiniz gibi araç dinamiklerini etkileyecek ayarlar da yapabilirsiniz. Ancak araç dinamiklerinde yapılacak değişimler sürüş zorluğuna doğrudan etki etmektedir. Sürüş zorluğu arabanıza yapacağınız performans yükseltmeleri ve ince ayarlardaki farklılıklara göre belirlenmektedir.


İlk oyundan farklı olarak seçtiğiniz araçlara ince ayarlar yapma özelliği eklenmiş. İnce ayarlardan ABS, yol tutuşu, direksiyon asistanı gibi aracın yoldaki gidişatını etkileyebilecek özellikler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Oyun içerisinde F10 tuşuna bastıktan sonra araç resminin altındaki performans ayarlarına girip oradan pro settings içerisine girerek ince ayarları değiştirebilirsiniz.

Yarış yapmak istediğiniz alana göre araba almanız gerekmektedir. Örneğin off-road yarışlarıyla bol engebeli dağlık alanlarda yarış yapmak için ayrı bir araç, drift yarışlarında puan toplamak için ayrı araçlar satın alacaksınız. Sokak yarışları yaparak kazandığınız modifiye parçalarını sadece bu yarışlarda kullanabileceğiniz araçlara takabiliyorsunuz.

Is6Oau.jpg


Bazı parçalarda seri hızlanma, maksimum hız artışı ve daha fazla yol tutuşu gibi özellikler de bulunmaktadır. Bu tarz parçaları yüksek puanlı parçalara tercih edebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir yarışa katılmadan da serbest dolaşım ile yol üzerinde bulunan ufak etkinliklerden yararlanarak oyunda ilerleyebilirsiniz. Serbest dolaşımda iken canınız sıkıldığında tekne, uçak ve motor gibi farklı araç modlarına da geçiş yapabilirsiniz.

The Crew 2 Araba Listesi
2. oyundaki arabaların sayısı önceki oyuna göre bir hayli fazla. BMW, Audi, Mercedes, Abarth, Bentley, Nissan, Dodge, Mini, MV Agusta, McLaren, Koenigsegg, Porsche, Ford vb. gibi araba markaları bulunan oyunda piyasada çok fazla konuşulan araç modellerine yer verilmiş. Oyuncuların bu arabaları elde edip bu araçlar üzerinde gerekli modifiyeleri yapması için gerekli oyun içi parayı kazanması uzun bir zaman alacak gibi duruyor.

The Crew 2 Yarış Modları
Sürekli olarak sokak yarışı yapmaktan sıkıldıysanız oyunda tercih edebileceğiniz farklı seçenek mevcut. Drift yarışlarına katılarak belirlenen süre zarfı içerisinde oyunun sizden isteği drift puanına ulaşmanız istenmektedir. Bu yarışlar için alacağınız araçlar diğerlerine göre daha fazla kaymaktadır ve en başlarda kontrol edilmesi zordur. Drag yarışında ise dümdüz bir yolda bitiş noktasına en kısa sürede gitmelisiniz. Drag yarışlarında önemli olan seçtiğiniz aracı en uygun devirde kaldırarak vitesleri doğru zamanda değiştirmektir. Drag yarışı için seçtiğiniz aracın yol tutuşu ve hızlanmasını arttırmak işine yarayacaktır.

Toz toprakla iç içe olacağınız Dirt ve Raid yarışlarında ralli heyecanını yaşayabilirsiniz. Dirt yarışlarında ister ralli arabaları ister enduro motorları ile oynayabilirsiniz. Dirt yarışlarında toprak yolda giderken tümseklere karşı dikkatli olun zira aracın dengesini kolayca kaybedebilirsiniz. Raid yarışları ise bu alanda en keyifli olanı diyebiliriz. Çünkü gitmeniz gereken belirli bir yol yok. Harita üzerinde gördüğünüz her yeri kontrol noktasına gitmek için kullanabilirsiniz. Tabi ki de Raid kategorisi için farklı bir aracınız ve sadece o araca ait performans yükseltmeleri olacak.

Bu yarışların haricinde Freestyle, Pro Racing ve Xtrem Live adında birbirinden eğlenceli modlara da yer verilmiş. Freestyle modunda canavar kamyonlarla eğlenceli şovlar yapabilir, sürat tekneleri ile suyun üzerinde dalgalara karşı mücadele edebilir, akrobasi uçaklarıyla değişik koreografiler deneyebilirsiniz. Pro Racing modunda bulunan Power Boat kategorisinde seçeceğiniz tekneyle deniz yarışları yaparken Air Race kategorisinde ise uçağınızla yarışacaksınız. Yine aynı yarış modu içinde yer alan Touring Car ve Alpha GP kategorilerinde ise yüksek süratli arabalarla pistlerde boy göstereceksiniz.

Xtrem Live, yarış modları arasında enteresan anlara tanıklık edecek. Çünkü bu yarış modunda oyundaki bütün yarış modlarını tek bir yarışta oynayacaksınız. Bir yarış içerisinde sokak yarışı yaparken kendinizi bir anda dağlık alanda bulacak oradan uçağa geçerek havada hızın sınırlarını zorlayacak tekrardan yere inerek bu sefer denizde sürat teknenizle yarışacaksınız. Araçların değişimleri otomatik olarak yarış içinde gerçekleşecek. Xtrem Live moduna geçmeden önce diğer yarış modlarındaki araçlarınızın performansını zirveye çıkartın.
 
Home Register Log In
Üst