The Adventures of Tintin

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
The Adventures of Tintin adlı filmi izlediniz mi? Eğer izlediyseniz, izleyenler için yabancı gelmeyecek bir oyun. Filmden alıntı sahnelerin bulunduğu yapım, ne kadar ilgi çekici? Film ile oyunu birbirini tamamlıyor mu acaba?

Her şeyin başı Tintin

The Adventures of Tintin’in oyunu, Tintin isimli meraklı bir gencin başından geçenleri anlatıyor. Gazeteci araştırmacı karakterimiz olan Tintin’in yeni işler peşinde olduğunu görüyoruz. Klasik haberlerin dışında sofistike haberlere imza atmak isteyen kahramanımız, her zamanki gibi yine yüzüne gözüne bulaştırıyor her şeyi. Oyunumuzun hikayesi, karakterimizin Unicorn adlı bir gemi modelinin işçiliğine hayran kalması sonucunda fazla merakı yüzünden gemiyi incelemesi ile başlıyor ve karakterimizin sevimli köpeği Snowy de macera boyunca yanımızda yer alıyor.


3.jpg

Başlangıç

Oyuna giriş yapar yapmaz bir uçak kazası geçiriyor ve bu kazadan önemli bir yara almadan kurtuluyoruz. İlk etapta Snowy ile yol alıyoruz ve eğitim bölümü olarak gösterebileceğimiz bu dakikalarda, birçok özelliği öğrenmeye başlıyoruz. Şirin köpeğimizin sahip olduğu yetenekleri öğrendikten sonra Tintin’i köşe başında buluyoruz. Kontrolümüz Tintin’e geçiyor ve maceramız başlıyor. Etrafa biraz bakındığımızda çok kalabalık olmayan bir kasabadayız. Snowy, bizi bir satıcıya götürüyor ve bir gemi maketi almamızı istiyor. Satıcının uzun bir uğraşı sonucu maket gemiyi alıyoruz. Birkaç kötü adam bizi takip etmektedir. Maket gemimizi ele geçirmeye çalışan kötü adamlardan kaçmamız gerekiyor.

Hikayemiz gereği hem Snowy hem de Tintin ile oynama fırsatı buluyoruz. İki karakterin de çeşitli saldırı türleri mevcut. Tabii hikayeyi tam anlayabilmek için karakterler arasında geçen diyalogları da dinlemelisiniz. Zira bölümler ve tasarımlar çok alakasız olabiliyor. “ Neredeydim, nereye geldim? “ gibi sorular zihninizde canlanabilir. Bazı bölümlerde dövüşmek zorunda kalıyoruz. Dövüş animasyonları oldukça basit hazırlanmış.
 
Home Register Log In
Üst