Spider-Man: Edge of Time

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
592
Tepki
2
Popüler kahramanlar, aslında zaman çalan hırsızlardan başka bir şey değil. Burada suç, kahramanlarda değil, onları birer yem gibi göstererek hem vakit, hem de para harcamamızı sağlayan yapımcılarda. Spider-Man, dünyanın en ünlü çizgi kahramanlarından bir tanesi. Romanlarından tutun, çizgi film serilerine, filmlerine, hatta oyunlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Orijinalinde birçok farklı hikayesinin olması da bu yelpazeye yeni ürünlerin gün be gün eklenmesine olanak sağlıyor. Spider-Man: Edge of Time, Örümcek Adam evreninin oyun dünyasında vücut bulan şimdilik en yeni yapımı. Ancak pek de parlak bir yapım olduğu söylenemez. Kendi adıma konuşmam gerekirse, sanırım The Ultimate Spider-Man'in tadını başka hiçbir Örümcek Adam temalı oyunda alamayacağım.

Oyuna ilk başladığımızda, Örümcek Adam'ın bir hayli zor durumda olduğunu görüyoruz. Zira karşısında Venom'un gelişmiş versiyonu var (Anti-Venom) ve tamamen kontrolden çıkmış. Vakti zamanında Eddie Brock'un Spider-Man'den intikam almak için kullandığı bu simbiyot giysi, Brock'un kimliğini tamamen eline almış ve onu karar verme konusunda çaresiz bırakmış. Bu heyecanlı kapışma esnasında karakterimizin bazı özelliklerini de öğrenme şansına erişiyoruz. Spider-Man, çok hızlı koşarak düşmanını şaşırtıp, hemen arkasından saldırılar gerçekleştirebiliyor örneğin. Ancak açılış itibarıyla ne kadar çabalasanız da boş. Çünkü kontrolden çıkan Venom durmuyor ve Spider-Man'i öldürüyor. Evet, efsanevi kahramanımız hayata gözlerini yumuyor. Bu sırada başka bir ses daha duyuyoruz, ki bu da gelecekten gelen bir ses, 2099'daki Spider-Man'in sesi!


3.jpg

Uğursuz gelecek

Yapım boyunca farklı zaman dilimlerinde, farklı düşmanlara karşı savaş veriyoruz. Tabii ki düşmanların başlarındaki isimler de önemli. Hele bunlar beyin olarak güçlü ise, düşünüp, yapabilecekleri de bir o kadar güçlü olabiliyor. Kısacası kötü adamlar, Spider-Man'in varlığından memnun değil ve onu tamamen ortadan kaldırmak istiyor (Jonah Jameson, bir melekmiş aslında). Biz de gelecekteki zaman diliminden geçmişe adım atarak, büyük bir maceraya başlıyoruz (Tabii gelecekte de görevler yapıyoruz). Amacımız ise, düşmanları ortadan kaldırarak Spider-Man'in ölmesini engellemek. Bu biraz da Terminator'ün hikayesine benzedi sanki, neyse.

Edge of Time'da iki farklı Örümcek Adam'ı kontrol ediyoruz. Bir tanesi normal Spider-Man, diğeri de gelecekteki Örümcek Adam olan Spider-Man 2099. Bu karakterimizin giysisi, orijinal giysiden biraz daha farklı. Giysinin kollarındaki çıkıntılar sayesinde aşağıya doğru sert dalışlar yaptığınızda sağa sola, yukarıya aşağıya doğru kendinize yön verebiliyorsunuz. Ayrıca bu karakterimiz, belirli bir süre görünmez de olabiliyor.
 
Home Register Log In
Üst