Some Like It Hot Film özeti

KraL

GameOWNER
Administrator
Katılım
11 Kas 2017
Mesajlar
962
Tepki
102
Konum
Ara BuL
olduktan sonra, kadın kılığına girmiş tamamı kadınlardan oluşan bir grupla eyaletten kaçarlar, ancak daha başka sorunlar da ortaya çıkar.

Hikaye konusu​

Chicago'lu iki müzisyen Joe ve Jerry, Sevgililer Günü katliamına tanık olduktan sonra şehirden çıkıp gangsterin sorumlusu Spats Colombo'dan uzaklaşmak isterler. Şehir dışında bir konser almak için can atıyorlar ama bildikleri tek iş Florida'ya giden, tamamı Some Like It Hotkızlardan oluşan bir grupta çalışmak. Saksafon ve bas gitaristlerinin yedekleri Josephine ve Daphne olarak tren istasyonuna gelirler. Kesinlikle kızların yanında olmaktan hoşlanıyorlar, özellikle de şarkı söyleyip ukulele çalan Sugar Kane Kowalczyk. Jerry/Daphne bir milyoner olan Osgood Fielding 3 tarafından etkilenirken Joe özellikle ona kur yapmaya çalışır. İki adam gerçek kimliklerini gizli tutmaya çalışırken Spats Colombo ve ekibi diğer suç baronlarıyla bir toplantıya gelirken kargaşa başlar.


Mükemmel Komedi​

Bir erkek neden başka bir erkekle evlenmek ister? Tony Curtis'e sorar, Güvenlik! Jack Lemmon hiçbir ritmi kaçırmadan tekrar oynatıyor. Açıkçası soruyu daha önce kendisine sormuştu ve son derece mantıklı bir sonuca ulaşmıştı. Bu mücevher niteliğindeki filmdeki her şey o kadar akıllıca düşünülmüş ve o kadar kehanet gibi ortaya çıkmıştı ki, üç karakterimizin dünyası, yasaklar ve çete savaşlarıyla dolu dünya bugün olabilirdi ve büyük olasılıkla yarın da olacak. Billy Wilder, en sevimli özelliklerimizi vurgulamak için insan doğasını keskin bir bakışla ve görkemli bir gösterişle analiz ediyor. Zayıflıklarımız. Marilyn Monroes istediğini seçiyor; gözlerindeki hüzün, istemekle ilgili bir komedide şaşırtıcı bir metafor. Eve Arden suratlı Tony Curtis o kadar güzel, o kadar çekici ki, Cary Grant'i taklit ediyor ve kendisi olmaya çalışıyor, bence o her zaman elbiseli olacak. Ve tabii ki Jack Lemmon kendini rolün içine atıyor, vücudu ve yapması gerekiyor. Yalnızca mükemmellik, gidişatını "Kimse mükemmel değildir" gibi bir sözle sonlandırabilir
 
AnaSayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst