Snoopy's Street Fair

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Eğlence dünyasının en önemli karakterlerinden Snoopy, bu kez iPhone ve iPad kullanıcıları için Snoopy's Street Fair ile geri döndü. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyun, bir süre cihazınızı elinizden bırakmamanıza sebebiyet verebilir.

Snoopy's Street Fair'de amacımız, verilen görevleri kısa zamanda yerine getirerek olabildiğince büyük ve eğlenceli bir sokak panayırı kurmak. Böylelikle farklı sokaklardan çocuklar da konuk olarak bizi ziyarete gelebilir, kazandırdıkları paralar sayesinde de yeni eğlence araçları satın alabiliriz. Bu, bir süre sonra panayır alanımızı büyütebileceğimiz anlamına da geliyor tabii.

Yapımda Snoopy ve Charlie Brown'u kontrol ediyoruz. Aslında kontrol etmekten kasıt, verilen göreve göre yaptığımız dokunuşlar ve tercihlerle sınırlı. Charlie Brown'a bir telefon geliyor ve fotoğraf kulübesi yaptırmasını istiyorlar diyelim, gidiyoruz envanter menüsüne ve fotoğraf kulübesine dokunup, onu inşa ediyoruz. Başka bir örnek de Snoopy için verelim. Görevde 10 tane kar topu bulup, çocuklara şaka yapması isteniyor misal Snoopy'nin. Biz de yol üzerinde bulunan kar yığınlarına erimeden dokunuyor ve Snoopy'nin kartopunu atmasını sağlıyoruz. Bu arada Snoopy'yi istersek Noel Baba kostümüyle, istersek de normal olarak kontrol edebiliyoruz. Bu halleri, yapacağı görevlere göre değişiklik göstermek zorunda.


7.jpg

Görev, para, XP

Görev yaptıkça para kazanıyoruz ve yeni görevler alıyoruz. Aynı zamanda XP puanı da kazanıyoruz. Level sistemi de buluyor ve seviye atladıkça yeni araçları satın alabiliyoruz, evimizi dekore edebiliyoruz ve eski model araçlarımızı güncelleyebiliyoruz. Bir kuş havuzu yaptırmalısınız veya bir pamuk şeker arabası gibi. Hepsi, size daha sonra geri dönecek olan para ve XP puanı anlamına geliyor. Lakin görevler bir süre sonra kendini tekrar etmeye başladığı için sıkılmanız büyük olasılık. Sıkılmak için bir diğer sebep ise, oyunun gerçek paraya da ihtiyaç duyabilmesi. Şöyle ki bazı eşyaları, isterseniz gerçek para ödeyerek hemen alabiliyorsunuz, bu da sizin oyunda hızla yol almanızı sağlıyor. Ancak ödemek istemez ve oyundaki puanlarla aynı eşyaya sahip olmak isterseniz, işte o zaman beklemeniz gerekiyor ve bu da sıkıcı olabiliyor. Zira bu bekleyiş sırasında yapacak farklı bir göreviniz olmuyor denebilir.

Oyunun ek özelliklerine baktığımızda, Snoopy ile bazı mini oyunlar oynayabiliyorsunuz. Kamp kurmak ve arılara yakalanmadan hızlıca limon sıkmak gibi. Ayrıca bazen eşyaların üzerinden çizgi roman sayfaları da düşebiliyor ve bunları okuyabiliyorsunuz. Eğer cihazınız Internet'e bağlıysa, arkadaş ekleyebilir, onları ziyarete gidebilir veya misafir de edebilirsiniz.

Son olarak yapımın teknik yönlerine geldiğimizde, kısıtlı bir diyalog sisteminin olduğunu görüyoruz. Yapılan diyaloglar çok az ve siz oyunu oynadıkça devamlı aynı şeyleri duymak pek hoş olmuyor. Grafikler ise, çizgi filmin tarzında ve hoş hazırlanmış. Kontrol mekanizması olarak da zaten zor bir şey yok, hepsini dokunuşlarınızla halledebiliyorsunuz.

Snoopy's Street Fair, size hoş vakitler geçirtebilecek eğlenceli bir oyun. Bir süre sonra ilk baştaki cazibesini yitirmeye başlasa da, denenmeyi hak ediyor.
 
Home Register Log In
Üst