Skylanders: Spyro's Adventure

Asyacuk

Moderator
Moderatör
Katılım
12 Kas 2022
Mesajlar
587
Tepki
1
Yılbaşı dönemi yaklaşıyor. Oyun firmaları da bunu biliyor ve buna uygun oyunları piyasaya teker teker sürüyorlar. Haliyle bu dönemde asıl hedef çocuklar olunca, piyasaya sürülen oyunlar da küçükler için oluyor. Ofisimize teşrif eden büyük bir kutunun içerisinden çıkan Skylanders: Spyro’s Adventure da küçük arkadaşlarımıza hitap ettiği kadar biz oyuncular için ilginç bir oyun.

Portalların kralıyım!

Paketi açtığımızda karşımıza USB bağlantılı bir oyuncak çıkmış ve bizi oldukça şaşırtmıştı. Ancak bu oyuncağın ne işe yaradığını, USB kablosuyla ne tür bir ilgisi olduğunu anlayamamıştık. Fakat oyunu konsolumuza taktığımızda bu ilginç oyuncağın, aslında ne kadar da ilgi çekici bir deneyim olduğunu farketmemiz zamanımızı almadı.


2.jpg

Skylanders: Spyro’s Adventure, bir platform oyunu. Oyuncular güçlü bir Portal Master’ını canlandırıyor ve 32 farklı karakteri kontrol etme şansına sahip oluyorlar. Bunların arasında alev püskürten ejderha Spyro da bulunuyor. Basit olarak ilginç yerler keşfediyor, düşman yaratıkları altediyor ve çeşitli hazineleri topluyoruz. Bunları yaparken de bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Asıl hedefimiz ise Kaos adındaki şeytani Portal Master’ı yoketmek.

Figürlerin de öyle!

Oyunun paketinden 3 adet karakter figürü ve “Portal of Power” adındaki USB bağlantılı cihaz geliyor. Bu karakterler Spyro, Gill Grunt ve Trigger Happy. Oynamak istediğiniz karakteri bu Portal’ın üzerine koyarak aktif hale getiriyoruz ve o karakterle oynayabiliyoruz. İsterseniz oyun sırasında bu karakterin yerine başka bir karakter koyarak farklı özelliklere sahip karakterlerle oynamamız da mümkün. Toplamda 37 oynanabilen karaktere sahip olan Skylanders: Spyro’s Adventure’da, geri kalan karakterleri ise satın almanız gerekiyor. Asıl ilginç özellik ise arkadaşınızda aynı oyuna sahipse, kendi geliştirdiğiniz karakterlerin figürlerini arkadaşınızın “Portal of Power”ına koyduğunuz zaman, karaktere bağlı olan skorlar, seviyeler ve başarılar da oyuna aktarılabiliyor. Böylelikle özellikle küçük arkadaşlarımızın bir arada oynayabileceği, karakter değiş-tokuşu yapabilecekleri bir platform oluşuyor.

1.jpg
 
Home Register Log In
Üst